نوزاد آفتاب پرست

تصویر 110 نوزاد آفتاب پرست که شما را عاشق این جانور می‌کند

آفتاب‌پرست در خانواده خزندگان قرار گرفته و طول بدن آن‌ از یک و نیم تا هفتاد سانتی‌متر متغیر است. تاکنون حدود 160 گونه آفتاب‌ پرست شناخته شده که تقریبا نیمی از آن‌ها در جزیره ماداگاسکار زندگی می‌کنند. زبان‌ منعطف این جانور طولی در حدود یک و نیم تا دو برابر طول بدنش داشته و به آن اجازه می‌دهد تا طعمه‌هایش را از فاصله‌ای دور در هفت صدم ثانیه شکار کند. در حالت کلی به جز توانایی تغییر رنگ، به دلیل داشتن سلول‌هایی رنگیزه‌دار ویژه‌ با نام کروماتوفور در پوست، چیز جذابی در ظاهر آن‌ها یافت نمی‌شود، مگر اینکه نوزاد آفتاب پرست را به بحث خود وارد کنیم.

از دیگر قابلیت‌های فوق‌العاده شگفت‌انگیز این جانور، توانایی چرخاندن هر یک از دو چشم به صورت 180 درجه‌ و جداگانه است. به این وسیله آفتاب‌ پرست قادر است تا در آن واحد دیدی 360 درجه‌ای بر دنیای اطراف خود داشته و کل محیط پیرامون خود را ببیند! به عبارت دیگر این موجود قادر است تا چشمان خود را به طور مستقل از یکدیگر حرکت دهد. گفتنی است داشتن میدان دید 360 درجه‌ای یکی از بهترین ابزارهای موجود در طبیعت، هم برای شکارکردن و هم برای نجات از شکارشدن محسوب می‌شود. البته همانند قابلیت تغییر دادن رنگ پوست در شرایط مختلف، احتمالا به این ویژگی نیز واقف بوده‌اید، اما مطمئنا هرگز تا پیش از این نمی‌دانستید نوزاد آفتاب پرست شدیدا دوس‌داشتنی است.

در این مطلب ما شما را با نوزاد آفتاب پرست و جذابیت و بانمکی آن آشنا خواهیم کرد. در این پست از تصویر یک نوزاد آفتاب پرست که هنوز نمی‌داند از تخم بیرون آمده گرفته تا یک نوزاد آفتاب پرست که در حال انجام اولین پرواز خود بر روی شاخ و برگ‌ها است را مشاهده می‌کنید. وب سایت بورد پاندا (Bored Panda) مجموعه‌ای از تصاویر زیبا از نوزاد این جانور را گردآوری کرده تا نظر همه را نسبت به آفتاب پرست، با آن ظاهر زخمت و خشنش، عوض کند. هیچوقت فکرش را هم می‌کردید یک خزنده این‌چنین بانمک باشد؟

تلاش دو نوزاد آفتاب پرست برای رسیدن به یکدیگر

نوزاد آفتاب پرستنوزاد آفتاب پرست خوشحال

نوزاد آفتاب پرستنوزاد آفتاب پرستی که تنها چند ثانیه از لحظه تولدش گذشته و هنوز متوجه بیرون آمدن از تخم نشده است

نوزاد آفتاب پرستدوستان خوشحال

نوزاد آفتاب پرستنوزاد آفتاب پرست

نوزاد آفتاب پرستگونه‌ای خاص از آفتاب پرست که به تازگی از تخم بیرون آمده

نوزاد آفتاب پرستنوزاد تازه از تخم بیرون آمده

نوزاد آفتاب پرستآفتاب پرست‌های محجبه

نوزاد آفتاب پرستنوزاد هیجان‌زده

نوزاد آفتاب پرستنوزاد بانمک

نوزاد آفتاب پرستدیگر تصاویر را می‌توانید در گالری زیر مشاهده کنید.

مجموعه تصاویر جذاب با مضمون نوزاد آفتاب پرست

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه