کالبدشکافی اسمارت فون آمازون فایرفون : کار بسیار سخت تعمیرکاران

همانطور که اطلاع دارید ، کمپانی آمازون چندی پیش اولین اسمارت فون خود را با نام Fire Phone معرفی نمود.اکنون پرچم دار آتشین آمازون به دست کارشناسان iFixit رسیده است تا دل روده آن را به بیرون بریزند ! اگر دوست دارید بدانید در دل این محصول متفاوت آمازون چه می گذرد در ادامه با کالبدشکافی آن همراه گجت نیوز باشید.

کالبدشکافی انجام شده نشان می‌دهد که تعمیر Fire Phone آمازون به هیچ وجه راحت نبوده، به طوری که این دستگاه امتیاز قابلیت تعمیر پایین ۳ از ۱۰ را به خود اختصاص داده است.

ساختمان این اسمارت‌فون از پیچ‌های غیراختصاصی خارجی استفاده می‌کند، بنابراین باز کردن تلفن مشکل نیست. اما مشکل از بعد از باز کردن آن به وجود خواهد آمد. خارج کردن باتری از این گوشی به دلیل وجود ریسک شکستن، کاری کاملا ترفندآمیز و حساس می‌باشد.

تمامی چهار دوربین Dynamic Perspective فایرفون با چسب پوشانده شده و برای جدا کردن آن‌ها، باید آن‌ها را مورد حرارت قرار داد و سپس برید. از این رو شاید در پایان کار، مجبور شوید دوربین‌های خود را تعویض کرده و یا باید کیت نمایشگری از آن را که مجهز به هر چهار دوربین است، بخرید. این اسمارت‌فون به هیچ وجه ماژولار نبوده و وجود کابل‌های مشترک بین قطعات آن، تعمیر آن را سخت‌تر و پرهزینه‌تر می‌نماید.

در ادامه شما را به دیدن تصاویر کالبدشکافی اسمارت فون Amazon Fire Phone دعوت میکنیم :

در آخر امتیاز میزان تعمیر پذیری به این اسمارت فون که نشان دهنده کار سخت تعمیر آن است.

amazon-fire-phone-teardown-52منبع : ifixit

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. خیلی از کسانیکه میرن گوشی میگیرن اصلن به این مورد تعمیر فک نمیکنن به ذهن نمیرسه که شاید یه زمانی خراب بشه ازجمله خود من تا حالا،،،

  2. یک درصد فک کنین من HTC One M8رو بذارم کنار برم اینو بگیرم اصلا خوشم ازش نمیاد