دستیار آمازون الکسا در اپلیکیشن فروشگاه آمازون

دستیار آمازون الکسا به اپلیکیشن فروشگاه این شرکت اضافه شد

دستیار مجازی شرکت آمازون اینک مخاطبان گسترده‌تری در سراسر جهان را نسبت به گذشته پیش روی خود دارد. به همین خاطر است که این کمپانی، آمازون الکسا (Amazon Alexa) را به نسخه آی او اسی اپلیکیشن فروشگاهی خودش اضافه کرده و احتمالا از هفته آینده در دسترس تمامی کاربران قرار خواهد گرفت. البته در نظر داشته باشید این دستیار می‌تواند نقشی بیش از یک رابط کاربری صوتی را برای خرده فروشی آمازون ایفا کند؛ آمازون الکسا موجود در این برنامه قادر به کنترل گجت های هوشمند خانگی شما، پخش موسیقی و یا کتاب های کیندل، پاسخ به سوالات شما، چک کردن اخبار و وضعیت آب و هوا و همچنین ارائه امکانات پیشرفته این شرکت تحت نام “Skills” است.

به طور ساده، این یک نسخه موبایلی آمازون الکسا است که شما می‌توانید بدون داشتن یک سخت افزار برند آمازون نظیر اسپیکر اکو (Amazon Echo) و یا تلویزیون Fire TV از وجود آن بهره‌مند شوید. شاید استفاده از یک دستیار صوتی در یک اپلیکیشن فروشگاهی کمی عجیب و غریب به نظر برسد، اما آمازون به احتمال زیاد نقشه‌های بزرگی را در سر دارد و قصد دارد با ارائه یک فروشگاه مجازی تمام هوشمند، مشتریان خود را در خریدهایشان یاری کرده و به آن‌ها در روال انجام کارهایشان در هنگام خرید اینترنتی کمک کند.

دستیار آمازون الکسا در اپلیکیشن فروشگاه آمازون

نسخه داخلی اپلیکیشنی آمازون الکسا، درست همانند دستگاه های مجهز به این دستیار می‌تواند به سوالات کاربران پاسخ دهد؛ به طور مثال به سوالاتی در ارتباط با مردم، جغرافیا، تاریخ، موسیقی، ورزش و غیره واکنش نشان خواهد داد. الکسا همچنین می‌تواند کلمات را تعریف کند، اسپل کند، تبدیل‌های مختلف ارزی و مقیاسی را انجام داده و محاسبات ساده را انجام دهد. علاوه بر این شما می‌توانید با استفاده از آن آب و هوا / ترافیک شهری نزدیکی خود را بررسی کرده و یا به آن دستور دهید برای شما اخبار را بخواند.

 

بیشتر بخوانید:

هر آنچه باید در مورد دستیار شرکت آمازون، الکسا (Amazon Alexa) بدانید

 

این دستیار همچنین می‌تواند کتاب های کیندل را برای شما بخواند و یا شما را در انتخاب یک موسیقی از بخش Amazon Music راهنمایی کند. در انتها قادر خواهید بود با استفاده از فرامین صوتی به دنبال محصولات مورد نظر خود در این فروشگاه بگردید. به طور مثال با ارائه جزئیاتی از محصول مدنظر خود، این دستیار تمامی موارد مطابق جستجوی شما را در اختیارتان قرار خواهد داد. آیا به دنبال خرید محبوبترین دوربینها هستید یا میخواهید یک تلویزیون 4K هوشمند را خریداری کنید؟ پیدا کردن بهترین‌ها را به الکسا بسپارید.

دستیار آمازون الکسا در اپلیکیشن فروشگاه آمازون

دستیار آمازون الکسا تنها مختص نسخه آی او اسی اپلیکیشن آمازون است

برای بهره‌بردن از تمامی این قابلیت‌ها کافیست در اپلیکیشن فروشگاه آمازون بر روی آیکون میکروفون ضربه بزنید. آمازون متاسفانه در حال حاضر صحبتی در خصوص اضافه شدن این دستیار هوشمند به نسخه اندرویدی اپلیکیشن فروشگاهیش نکرده است. همین حالا اپلیکیشن آمازون را از لینک زیر دانلود کنید. لازم به ذکر است که این قابلیت در حال حاضر به صورت آزمایشی بر روی این اپلیکیشن موجود است و از هفته آینده در دسترس تمامی کاربران قرار خواهد گرفت.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*