کیفیت صدای بی سیم در اندروید O

افزایش کیفیت صدای بی سیم در اندروید O به لطف تکنولوژی LDAC سونی

گوگل شب گذشته رسما نسخه پیشنمایش مخصوص توسعه دهندگان اندروید 8 با نام اندروید O را منتشر کرد. حال این شرکت اعلام کرده است که برای افزایش کیفیت صدای بی سیم در اندروید O از تکنولوژی LDAC شرکت سونی استفاده کرده است. در ادامه با ما همراه باشید.

گوگل برای به ارمغان آوردن قابلیت های جدید در نسخه های مختلف پلتفرم اندروید با شرکت های مختلفی همکاری می‌کند، اما آن‌ها معمولا عنوان نمی‌کنند که همکاری‌هایشان لزوما برای چه هدفی انجام می‌شود. ظاهرا قضیه در اندروید O متفاوت است و آن‌ها رسما همکاری خود با شرکت ژاپنی سونی برای هر چه بهتر ساختن اکوسیستم اندروید را اعلام کرده‌اند.

این شرکت اعلام کرده است که سونی در پیشرفت بیش از 30 قابلیت و رفع 250 اشکال در نسخه آینده اندروید به آن‌ها کمک کرده است. ظاهرا یکی از اصلی‌ترین این پیشرفت‌ها مربوط به کیفیت صدای بی سیم در اندروید O بوده است که به لطف تکنولوژی LDAC به ارمغان آمده است. در واقع LDAC می‌تواند داده‌هایی بیشتر از داده های قابل انتقال با بلوتوث را همراه با بیت ریتی تا 990kbps انتقال دهد. این تکنولوژی که احتمالا بخشی از نسخه نهایی اندروید 8 (Android 8) خواهد بود، در حال حاضر در برخی از هدفون ها و اسپیکرهای بی سیم گران قیمت وجود دارد و همچنین می‌توان آن‌ها را در گوشی های اکسپریا سونی نیز یافت.

کیفیت صدای بی سیم در اندروید O

 

بیشتر بخوانید:

با تمامی قابلیت های اندروید O گوگل آشنا شوید

 

کیفیت صدای بی سیم در اندروید O همراه با هدفون های بی سیم سونی شگفت انگیز خواهد بود

به لطف همکاری با سونی، دیگر گوشی های هوشمند اندرویدی نیز در آینده‌ای نزدیک قادر به پشتیبانی از تکنولوژی LDAC خواهند بود. در حال حاضر سونی تنها شرکتی است که از تکنولوژی مذکور در داخل هدفون ها و اسپیکرهای بی سیم خود استفاده می‌کند، بنابراین با عرضه اندروید O به بیرون کاربران می‌توانند با خرید یکی از آن محصولات شرکت سونی کیفیت صوتی بهبود پیدا کرده‌ای را همراه با گوشی اندرویدی خود تجربه کنند. این تکنولوژی باعث پیشرفت‌های عظیم کیفیت صدای بی سیم در اندروید O شده است.

کیفیت صدای بی سیم در اندروید O

لازم به ذکر است که سایر شرکت ها باید برای دریافت لایسنس مربوط به تکنولوژی LDAC و استفاده از آن در هدفون ها و اسپیکرهای بلوتوثی خود مبالغی را به سونی پرداخت کنند، اما LDAC به صورت کاملا رایگان همراه با کدهای پایه و بنیادین اندروید O درون گوشی های هوشمند قرار خواهد گرفت. در زیر می‌توانید توضیحات سونی در مورد تکنولوژی کدینگ بی سیم LDAC را مشاهده کنید که در آینده‌ای نزدیک در تمامی گوشی ها و تبلت ها یافت خواهد شد:

برخلاف دیگر تکنولوژی های کدینگ سازگار با بلوتوث نظیر SBC، تکنولوژی LDAC بدون هرگونه تغییری محتوای صوتی با کیفیت را ارائه خواهد کرد و اجازه می‌دهد تقریبا سه برابر بیشتر از سایر تکنولوژی ها، داده ها بر بستر یک شبکه بی سیم بلوتوثی انتقال پیدا کنند تا کیفیت صدای بی سابقه‌ای را به ارمغان آورد. این کار با استفاده از برنامه نویسی کار آمد و تقسیم بندی بهینه شده انجام خواهد گرفت.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*