سفر در زمان نیکولا تسلا

آزمایش سفر در زمان نیکولا تسلا : آیا تسلا موفق به ساخت ماشین زمان شد؟

نیکولا تسلا (Nikola Tesla) یکی از اسرارآمیزترین نوابغی بود که تا به امروز تاریخ به چشم خود دیده است. چندی پیش در مطلبی تحت عنوان نیکولا تسلا و اعداد مرموز 3، 6 و 9 ، اهمیت این اعداد را از دیدگاه او مورد بررسی قرار دادیم. ظاهرا ایده‌های عجیب و غریب و خارق‌العاده‌ی تسلا به اینجا ختم نمی‌شود؛ چرا که او بخشی طولانی مدت از عمر خود را صرف ساخت دستگاهی جهت سفر در زمان کرد! گزارشات حاکی از آن هستند که نیکولا تسلا در نهایت نیز موفق به راه‌اندازی این دستگاه شد! در این مطلب به بررسی آزمایش سفر در زمان نیکولا تسلا خواهیم پرداخت؛ چنانکه او در این‌باره می‌گفت: “من می‌توانم گذشته، حال و آینده را در یک زمان ببینم!”

ایده‌ی سفر در زمان، از زمان‌هایی بسیار دور در افسانه‌ها و تخلیات انسان‌ها وجود داشته است. اگر به تاریخ بنگریم، موارد متعددی از افسانه‌ها این چنینی را خواهیم یافت.

زمانی که آلبرت انیشتین (Albert Einstein) در سال 1915 نظریه نسبیت را منتشر کرد، از آن پس پرسش‌های متعددی از سوی نظریه‌پردازان مطرح شد که از مهم ترین آنان می‌توان به امکان یا عدم امکان سفر در زمان اشاره کرد.

یکی از جالب‌ترین نمونه‌ از شواهد سفر در زمان را در انجیل می‌توان یافت:

پیامبر ارمیا همراه با تعدادی از نزدیکان نشسته بودند و پسرکی جوان با نام ابیملک نیز در جمع آنان حضور داشت. پیامبر به ابیملک گفت : “به اورشلیم برو و بر روی تپه‌ای که در آن‌جاست، مقداری انجیر چیده و نزد ما بازگرد.” پسر جوان به اورشلیم رفت و انجیرهای تازه تهیه کرد. در این زمان، صدایی همچون وزش باد در گوش ابیملک او را به خواب می‌برد. بعد از مدتی او از خواب بیدار شده و متوجه می‌شود که نزدیک به غروب است. ابیملک سراسیمه به شهر بازگشته و در نهایت تعجب سربازانی عجیب و غریب را می‌بیند. از مردمان شهر می‌پرسد که اینجا چه اتفاقی افتاده است؟ ارمیا و یاران کجا هستند؟ در این زمان پیرمردی نزد او می‌رسد و می‌گوید: “از آن زمان تاکنون 62 سال می‌گذرد، چرا اکنون سراغ او را می‌گیری مرد جوان؟!”

سفر در زمان نیکولا تسلا

اگر ما به مجموعه مهابهاراتا نگاهی بیندازیم، به نوشته‌های جالبی مرتبط با سفر در زمان دست پیدا می‌کنیم. King Raivata به عنوان یکی از پادشاهان آن دوران، از سفر خود به بهشت و ملاقات با خدای براهما (Brahma) داستانی را نقل کرده است. طی این سفر، او از خدای خود می‌خواهد که باری دیگر در هزار سال آینده به زمین بازگردد!

در ژاپن، افسانه‌ای با نام اوراشیما تارو (Urashima Taro)، روایتی جالب از یک ماهی‌گیر را شرح می‌دهد. او برای ملاقات با حافظ خدای دریا یعنی Ryūjin، به کاخی فوق‌العاده در زیر آب می‌رود. وقتی او به سمت روستای خود بازمی‌گردد، متوجه می‌شو که از زمان رفتن او تاکنون 300 سال گذشته است!

این احتمال وجود دارد که بزرگ‌ترین متفکرین علمی، با استفاده از همین افسانه‌های محلی به اختراعاتی شگفت‌آور رسیده‌اند. آیا این احتمال وجود دارد که آزمایش سفر در زمان نیکولا تسلا ، منجر به اختراع ماشین زمان شده باشد؟

سفر در زمان نیکولا تسلا

چندی پیش گروهی از دانشمندان دانشگاه کوئینزلند استرالیا، سفر زمانی فوتون‌ها را در سطح کوانتومی شبیه‌سازی کردند. این آزمایش، پارادوکس پدربزرگ، که یکی از نظریه‌های ارائه شده برای اثبات عدم امکان سفر در زمان بود را حل می‌کند! با استفاده از آزمایش فوتون‌ها، دانشمندان نشان دادند که ذرات نور می‌توانند در سطح کوانتومی به گذشته سفر کنند.

با این حال با نظر می‌رسد که نیکولا تسلا، سال‌ها پیش از این آزمایش، به شخصه بر روی چنین مسئله‌ی پیچیده‌ای کار کرده است!

آزمایش سفر در زمان نیکولا تسلا ، قادر به شکستن محدودیت‌های فضا زمان بود!

بر اساس گزارشات موجود، نیکولا تسلا در سال 1985 یک پدیده‌ی شگفت آور را کشف کرد. او موفق به ساخت دستگاهی شد که می‌توانست با میدان‌های الکترومغناطیسی، فضا زمان را تحت تاثیر قرار دهد. این بدان معناست که میدان‌های الکترومغناطیس، می‌توانند بر روی وضعیت فضا زمان تاثیر شگفت‌آوری داشته باشند. به نظر می‌رسد که همین دستاورد، شروعی بر آزمایش جنجالی فیلادلفیا بوده است!

سفر در زمان نیکولا تسلا

براساس اطلاعات موجود، آزمایش سفر در زمان نیکولا تسلا ، نتایج شگفت‌انگیزی را در پی داشته است. طی این آزمایشات، تسلا متوجه شد که محدودیت عبور از فضا زمان، با استفاده میدان‌های مغناطیسی قابل تغییر است. اما با این حال، هیچ سند معتبری مبنی بر این اختراع شگفت‌انگیز وجود ندارد.

تنها چیزی که می‌دانیم، یک واقعه‌ی عینی از شاهدان ماجرایی در سال 1895 است. نیکولا تسلا در حالی که بدنش در حال لرزش بود و آشفته به نظر می‌رسید، در یک کافی شاپ کوچک دیده شد. دستیار تسلا در توضیح این ماجرا گفته است که ایشان در حین آزمایش بر روی ماشین زمان، دچار برق گرفتگی شده‌اند! گفته می‌شود این لحظه، درست همان زمانی‌ست که آزمایش سفر در زمان نیکولا تسلا ، با موفقیت به اجرا درآمده است!

نیکولا تسلا طی این آزمایش، برای مدتی در معرض میادین الکترومغناطیس قرار گرفت. تسلا ادعا می‌کرد که در این لحظات از طریق پنجره‌ای کاملا متفاوت به فضا و مکان نگاه می‌کرد. او در یک زمان قادر بود گذشته، حال و آینده را به طور همزمان مشاهده کند!

۸۹ دیدگاه

 1. ماهان پاکروان نسب

  خدا با ریاضی حرف می زند!!!
  اعداد R در ریاضی یا همان اعداد حقیقی هستند که زندگی ما را می سازند و برای نشان دادن بازه ها از اعداد حقیقی استفاده می شود . درواقع زندگی مثل فیلم می ماند ما در حال حاضر با سرعت متعادل در حال حرکت هستیم ولی اگر بخواهیم روی یک محور نشان دهیم سرعتمان صفر نیست چون در زمان متوقف نیستیم و چون به جلو حرکت می کنیم سرعتمان عددی مثبت است حالا برای رفتن به عقب باید اسلوموشن شویم و اختلاف سرعت اصلی با سرعت اسلوموشن عددی منفی شود برای رفتن به جلو باید تند تر حرکت کنیم و اختلاف سرعت اصلی با سرعت تند ما عددی مثبت شود و برای توقف در زمان باید اختلاف تندی و اسلوموشن ما برابر با صفر شود . پس برای بدست اوردن سرعت اصلی یا معمولی حرکت یا همان سرعتی که الان داریم حرکت می کنیم باید همه سرعت ها از جمله سرعت حرکت کره زمین و هر سرعتی که باعث زندگی ما می شود را بدست آوریم اگر خوب فیزیک را بیاد آورید خواهی دانست که تندی جهت ندارد و نرده ای است ولی سرعت کمیتی برداری است پس در اینجا به معنی نمودار زندگی و بازه زمانی و اعداد حقیقی پی می بریم . اعداد حقیقی نا شمارا هستند پس در هنگام سفر در زمان تاریخ و محل دقیق سفر را نمی توان تنظیم کرد و فقط می توان آنرا به صورت یک بازه زمانی نوشت .ممنون از اینکه نوشته من را خواندید .تمامی مطالب نوشته شده توسط ماهان پاکروان نسب .

  (1)
  • سلام اگه اشتباه نکنم شما یا در رشته فیزیک تحصیل کرده‌اید یا دبیر فیزیک هستید یا شاید یک علاقمند به تئوری‌های فیزیک و…

   (4)
 2. سلام نقل اطلاعات دوستان خود موفقیت بزرگ است حتی در غالب طنز
  اما با کمی مطالعه بر روی تاریخ دانشمندان متوجه می شویم تسلا با کمک چند دانشمند دیگر اقدام به تغییر یک ناو آمریکایی در زمان جنگ نمودند و کشورهای پیشرفته مثل انگلیس و روسیه و کانادا . آمریکا بر روی پروژه صندلی انتقال کار کرده و در برنامه های سری خود دارند
  به امید روزی که پیشرفت علم مرز نشناسد .

  (1)
  • واقعا چیزی که شما نوشتید رو نتونستم درک کنم. شما از طرفی ماجرای نیکولا تسلا رو یک طنز قلمداد میکنید از طرفی دیگر میگید با کمی مطالعه… و ماجرای فیلادلفیا رو تشریح میکنید!؟ بالاخره شما چی میخوای بگی؟
   شاید از اون دسته افرادی هستید که فقط واسه خودنمایی و اینکه بگید در علم هم سرنخی در دست دارید میاید و یه چیزی مینویسد؟؟ همینه درسته؟!!

   (2)
 3. امیرمحمد حمزه ای

  از نظر من سفر در زمان ممکنه اما انسان بزور تا نیروی 9 G تحمل میکنه بعد میخواد در زمان سفر کنه بابد اول دستگاهی بسازند که نیروی G وارد شده بربدن را کاهش دهد چون سفر در زمان سرعت زیادی میخواهد تازه اگر سفر کنه چی میشه یا اگه دست آدمایی بد بیفته اتفاقات بدی رخ میدهد و بعد طبق یک نظریه بشر تا سال 2096 بیشتر دوام نمیاره و تازه بخوای موتوری برای سفر در زمان -بدنه مقاوم -دستگاه کاهش دهنده G وارد شده بر بدن رو بسازه کلی طول میکشه

  (0)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*