آخرین مطالب
6
امروز
سفر در زمان نیکولا تسلا

آزمایش سفر در زمان نیکولا تسلا : آیا تسلا موفق به ساخت ماشین زمان شد؟

نیکولا تسلا (Nikola Tesla) یکی از اسرارآمیزترین نوابغی بود که تا به امروز تاریخ به چشم خود دیده است. چندی پیش در مطلبی تحت عنوان نیکولا تسلا و اعداد مرموز 3، 6 و 9 ، اهمیت این اعداد را از دیدگاه او مورد بررسی قرار دادیم. ظاهرا ایده‌های عجیب و غریب و خارق‌العاده‌ی تسلا به اینجا ختم نمی‌شود؛ چرا که او بخشی طولانی مدت از عمر خود را صرف ساخت دستگاهی جهت سفر در زمان کرد! گزارشات حاکی از آن هستند که نیکولا تسلا در نهایت نیز موفق به راه‌اندازی این دستگاه شد! در این مطلب به بررسی آزمایش سفر در زمان نیکولا تسلا خواهیم پرداخت؛ چنانکه او در این‌باره می‌گفت: “من می‌توانم گذشته، حال و آینده را در یک زمان ببینم!”

ایده‌ی سفر در زمان، از زمان‌هایی بسیار دور در افسانه‌ها و تخلیات انسان‌ها وجود داشته است. اگر به تاریخ بنگریم، موارد متعددی از افسانه‌ها این چنینی را خواهیم یافت.

زمانی که آلبرت انیشتین (Albert Einstein) در سال 1915 نظریه نسبیت را منتشر کرد، از آن پس پرسش‌های متعددی از سوی نظریه‌پردازان مطرح شد که از مهم ترین آنان می‌توان به امکان یا عدم امکان سفر در زمان اشاره کرد.

یکی از جالب‌ترین نمونه‌ از شواهد سفر در زمان را در انجیل می‌توان یافت:

پیامبر ارمیا همراه با تعدادی از نزدیکان نشسته بودند و پسرکی جوان با نام ابیملک نیز در جمع آنان حضور داشت. پیامبر به ابیملک گفت : “به اورشلیم برو و بر روی تپه‌ای که در آن‌جاست، مقداری انجیر چیده و نزد ما بازگرد.” پسر جوان به اورشلیم رفت و انجیرهای تازه تهیه کرد. در این زمان، صدایی همچون وزش باد در گوش ابیملک او را به خواب می‌برد. بعد از مدتی او از خواب بیدار شده و متوجه می‌شود که نزدیک به غروب است. ابیملک سراسیمه به شهر بازگشته و در نهایت تعجب سربازانی عجیب و غریب را می‌بیند. از مردمان شهر می‌پرسد که اینجا چه اتفاقی افتاده است؟ ارمیا و یاران کجا هستند؟ در این زمان پیرمردی نزد او می‌رسد و می‌گوید: “از آن زمان تاکنون 62 سال می‌گذرد، چرا اکنون سراغ او را می‌گیری مرد جوان؟!”

سفر در زمان نیکولا تسلا

اگر ما به مجموعه مهابهاراتا نگاهی بیندازیم، به نوشته‌های جالبی مرتبط با سفر در زمان دست پیدا می‌کنیم. King Raivata به عنوان یکی از پادشاهان آن دوران، از سفر خود به بهشت و ملاقات با خدای براهما (Brahma) داستانی را نقل کرده است. طی این سفر، او از خدای خود می‌خواهد که باری دیگر در هزار سال آینده به زمین بازگردد!

در ژاپن، افسانه‌ای با نام اوراشیما تارو (Urashima Taro)، روایتی جالب از یک ماهی‌گیر را شرح می‌دهد. او برای ملاقات با حافظ خدای دریا یعنی Ryūjin، به کاخی فوق‌العاده در زیر آب می‌رود. وقتی او به سمت روستای خود بازمی‌گردد، متوجه می‌شو که از زمان رفتن او تاکنون 300 سال گذشته است!

این احتمال وجود دارد که بزرگ‌ترین متفکرین علمی، با استفاده از همین افسانه‌های محلی به اختراعاتی شگفت‌آور رسیده‌اند. آیا این احتمال وجود دارد که آزمایش سفر در زمان نیکولا تسلا ، منجر به اختراع ماشین زمان شده باشد؟

سفر در زمان نیکولا تسلا

چندی پیش گروهی از دانشمندان دانشگاه کوئینزلند استرالیا، سفر زمانی فوتون‌ها را در سطح کوانتومی شبیه‌سازی کردند. این آزمایش، پارادوکس پدربزرگ، که یکی از نظریه‌های ارائه شده برای اثبات عدم امکان سفر در زمان بود را حل می‌کند! با استفاده از آزمایش فوتون‌ها، دانشمندان نشان دادند که ذرات نور می‌توانند در سطح کوانتومی به گذشته سفر کنند.

با این حال با نظر می‌رسد که نیکولا تسلا، سال‌ها پیش از این آزمایش، به شخصه بر روی چنین مسئله‌ی پیچیده‌ای کار کرده است!

آزمایش سفر در زمان نیکولا تسلا ، قادر به شکستن محدودیت‌های فضا زمان بود!

بر اساس گزارشات موجود، نیکولا تسلا در سال 1985 یک پدیده‌ی شگفت آور را کشف کرد. او موفق به ساخت دستگاهی شد که می‌توانست با میدان‌های الکترومغناطیسی، فضا زمان را تحت تاثیر قرار دهد. این بدان معناست که میدان‌های الکترومغناطیس، می‌توانند بر روی وضعیت فضا زمان تاثیر شگفت‌آوری داشته باشند. به نظر می‌رسد که همین دستاورد، شروعی بر آزمایش جنجالی فیلادلفیا بوده است!

سفر در زمان نیکولا تسلا

براساس اطلاعات موجود، آزمایش سفر در زمان نیکولا تسلا ، نتایج شگفت‌انگیزی را در پی داشته است. طی این آزمایشات، تسلا متوجه شد که محدودیت عبور از فضا زمان، با استفاده میدان‌های مغناطیسی قابل تغییر است. اما با این حال، هیچ سند معتبری مبنی بر این اختراع شگفت‌انگیز وجود ندارد.

تنها چیزی که می‌دانیم، یک واقعه‌ی عینی از شاهدان ماجرایی در سال 1895 است. نیکولا تسلا در حالی که بدنش در حال لرزش بود و آشفته به نظر می‌رسید، در یک کافی شاپ کوچک دیده شد. دستیار تسلا در توضیح این ماجرا گفته است که ایشان در حین آزمایش بر روی ماشین زمان، دچار برق گرفتگی شده‌اند! گفته می‌شود این لحظه، درست همان زمانی‌ست که آزمایش سفر در زمان نیکولا تسلا ، با موفقیت به اجرا درآمده است!

نیکولا تسلا طی این آزمایش، برای مدتی در معرض میادین الکترومغناطیس قرار گرفت. تسلا ادعا می‌کرد که در این لحظات از طریق پنجره‌ای کاملا متفاوت به فضا و مکان نگاه می‌کرد. او در یک زمان قادر بود گذشته، حال و آینده را به طور همزمان مشاهده کند!

۶۱ دیدگاه

 1. پارادوکس پدر بزرگ را چطور حل کرده؟

  (0)
 2. سفربه گزشته امکان پزیره ولی سفربه اینده نه چون هنوض اینده تشکیل پیدا نکرده که ما بتونیم به اینده سفر کنیم اگه سوال دارین به ایمیل من پیغام بفرستین

  (-10)
 3. سلام من کورشم متولد سال ١٣٨٢ معادل ١۵ سال باید بگم که من در زمان سفر کردم و میخوام این مسئله رو با دنیا به اشتراک بگذارم من متوجه این قزیه شدم که اگر سرعت خود را بالا ببریم میتوانیم در زمان سفر کنیم من خود را در حال خواب دیدم و چند ثانیه بعد بیدار شدم و فهمیدم که من خود را از ان قسمت خانه که ایستاده بودم در خواب دیدم و بعد باز به خواب رفتم و خیلی از کار هایی که دقیقا فردایش برام اتفاق افتاد را دیدم جالب اینجا بود که پدرم فکر میکرد من از خانه فرار کردم و من با دلایلی زیاد توانستم بهش بفهمانم که من در زمان سفر کردم ولی متاسفانه او حرف مرا باور نمیکنه متشکرم و میخوام اینو بدونید که سفر در زمان ممکنه و حتما واقیت داره و روزی انسان به علمش دست میابه

  (-11)
 4. من می خوام در زمان سفر کنم. کی مایله به من پیام بده

  (6)
 5. من هستم و موافق کارتم منتطر جوابم

  (0)
 6. سلام و عرض ادب خدمت دوستان…
  من بعد ازچند ماه تحقیق توانستم ۲ راه برای سفر در زمان بیابم
  اما این ابن دو راه بسیار خطر ناک است
  اگرکسی مایل به همکاری است لطفا از طریق ایمیل و شماره تلفن بنده بامن تماس بگیره
  []

  (22)
 7. کاملا حقیقت داره.در واقع تسلا با دو کره با ایجاد مفناطیس که طبق نظریه ماکسول میدان ها هم طولیه هم عرضی.با مغناظیس بسیا قوی.تونست چاله مغناطیسی ایجاد کنه که بی معنی کرد زمانو درهمان لحظه تسلا زمان گذشته و حال و اینه رو دید.که بعدا نیز دچار برق گرفتگی شدید شد.در واقع بعضی کشفیات هس که امریکا نمیخاد عمومی کنه.مثلا برج تسلا رو به نابع دلایلی با بهانه کردن جنگ جهانی نابود کرد .یا ازمایش فیلادلفیا.یا برق بیسیم یا ..دوستان الان تسلا هم زندس سفل در زمانه….اگه دقت کنید ولادیمیر پوتین نیز سفر در زمانه.جنگ جهانی دوم بود.وخیلی حرفا که با مدرک.میتونم ثابت کنم

  (16)
 8. داداش شما بگو ایدت چیه هزینش با من ایمیل من هم هست بردار با هم هماهنگ میکنیم.

  (-4)
 9. ماشین زمان وجود دارد بعضی از افراد در این مطالب علاقه ندارند و کاری نشدنی مینامند . اما با تلاش و کوشش و آزمایش کردن ماشین زمان و نیروی های الکترو مغناطیسی و نیروی گرانشی میتوان یک ماشین زمان ساخت. دوستان من فقط اراده داشته باشید.
  خدانگهدار

  (1)
  • شاید اگر من هم جای تسلا بودم این اختراع رو ثبت عمومی نمیکردم چون خیلی جای سو استفاده داره. خودتون تصور کنید مثلا موفق به ساخت یه لباس نامرئی بشید چقدر مردم میتونن از راه های مختلف ازش سو استفاده کنن .

   (3)
 10. دوستان من تازه با تسلا آشنا شدم و کنجکاو ولی دیر . اما با مطالعه نظرات شما دوستان .این را هم بگویم من متعقد شدم به سفر به زمان . و من از نزدیک سفینه فضایی را دیده ام و با توجه به نظرات علمی دوستان . نظریه تسلا را قبول دارم .

  (1)
 11. سلام.ب نظر من سفر در زمان تسلا چرتی بیش نیست. وگر نه چه دلیلی داره شما کشف ب اون مهمی انجام بدی بعد اعلام عمومی نکنی بد افسرده بشی بری به درد. جواب چرت کسی نده اعصاب نداریم

  (-33)
  • سلام

   راز سفر در زمان توسط تسلا کاملا حقیقت داره

   مهم نیست که در مقاله ها بصورت حاشیه چی نوشتند

   اینکه یه عده بدون داشتن اطلاعات درست میان کمی موضوع رو به حاشیه میکشونند مهم نیست

   چون به شخصه کاملا در این باره مطالعه کردم و به خوبی از شواهدی که وجود داشت مطمئن هستم

   در حال حاضر من از اینکه راز تسلا دقیقا چی بود اطلاع دارم اما برایه آزمایش بدون هزینه لازم متاسفانه

   کاری از دستم بر نمیاد

   هر چند که به هیچ وجه نیاز به هزینه هایه میلیاردی نیست

   و در مورد اینکه چرا تسلا رازشو لو نداد باید بگم که تسلا نگران هرج و مرج و جنگ بود

   ولی در نهایت اون چیزی که تسلا ازش میترسید اتفاق افتاد و این دانش افتاد دسته دولته آمریکا

   تمام تلاش دولتها بر این هستش که مردم این چیزارو باور نکنند و قدرت دسته دولت ها باشه

   از طرفی نباید به هیچ وجه هر دانشمندی هر نظریه ای داد مبنی بر اینکه سفر در زمان غیر ممکن هستش زود باور کنین

   چون خیلی از فیزیکدانها زیر دسته دولت کار میکنند

   و این روش دولتها هستش که برایه انکار این موضوع از خود علم بر علیه علم استفاده کنند و به اسم دانش علمی مطالب غلط رو به جایه علم حقیقی به خورد مردم بدن

   علم واقعی همیشه راه گشا هست نه اینکه محدودیت بذاره

   در غیر این صورت دیگه دلیلی وجود نداشت افراد مشتاق به کسب علم باشند

   این رو هم باید بگم که فیزیک یک علم تجربی هستش و لزومی نداره که شخص حتما درک بالایی داشته باشه یا مثلا حتما فیزیک کوانتوم رو درک کرده باشه

   بطور مثال وقتی یک شخص چیزی رو کشف میکنه این هیچ ربطی به این نداره که شخص از قبلش چقدر درک راجع به اون کشف داشته یا نه

   یک کشف تجربی میتونه همه معادلات و تصورات غلط رو بهم بزنه

   (33)
 12. حضرت علی(در هیچ چیز ننگریستم مگر اینکه خدا راقبل از آن بعداز آن و با آن مشاهده کردم)
  باتوجه به جمله آخر متن انگار تسلا در یک ِلحظه این اتفاق براش افتاده تازه درحین آزمایش معلومه بسیار آدم کار درستی بوده به نظر من اینکه میکن الان زندس چرته اون آزمایش فیلادفیا هم چرته

  (-37)
 13. متاسفانه امروزه خیلی از دانشمندان هستن که نظریه ها . ایده ها و آزمایش های اثبات شده خودشان رو به هر دلیلی بروز نمیدن. این رو هم باید در نظر گرفت که علم فیزیک کوانتوم رو فقط کسانی مثل تسلا و انیشتن می تونستن درک کنن

  (17)
 14. من یک ویدیو دیدم که شقسی به نام سرگی در زمان سفر میکند ولی نمی دانم راست است یا دروغ در سال ٢٠٠۶ سرگی خود را در نیو یورک میبیند پلیس به او مشقوک میشود از او میخاهد که کارت شناسایی ی سرگی را ببیند کارت شناسایی او مال سال ١٨٠٠ بود دوربین عکاسی اش اولین دوربین عکاسی در جهان بود پایس او به یک تیمارستان فرستاد دکتر چند تا سوال کرد و حدود ١ ساعت طول کشید همین طور که سوال میکرد ساعت دکتر از کار افتاد دکتر دوربین او را گرفت و با سختی به فروشگاه قدیمی داد تا آن را زاهر کند در یکی از عکس ها با یک وختر بود آن دوست دخترش بود به نام ولنتینا با سختی زیاد پلیس او را پیدا کرد و ولمتینا عکس ها را تاکید ولنتینا عکس های دیگری هم نشان داد سرگی قبل از آمدن سرگی گفت که یک دایره ی آبی دید و می خواست که از عکس بگیرد و خود را ناگهان در سال ٢٠٠۶ دید

  (6)
  • به نظرم به امریکا نرفته بود در همان شهر در شوروی سابق بود. در هنگام عکس گرفتن از یک یوفو برقی توسط یوفو ایجاد شد که منجر به سفر زمان شد و بعد دوباره در هتلی ناپدید شد.

   (4)
 15. واقعا کسی نیکلاس تسلارو درک نمیکرد ما لایق یه همچین مغزی نبودیم

  (35)
 16. مشکل این دوره اینه که اگه این اختراعات کامل بشه ازش تو کارای بد استفاده میکنن مثلا برا جنگ.چرا برا بهتر شدن زندگی استفاده نشه؟

  (21)
 17. سلام

  نیکلا تسلا در حقیقت در حین آزمایشاتش در سال 1895 به طور اتفاقی نوع جدیدی از میدان الکترومغناطیسی رو کشف کرد

  این نوع میدان با عنوان ((( میدان طولی الکترومغناطیس))) ازخیلی قبل تر در معادلات نظریه الکترومغناطیس

  ماکسول وجودش پیش بینی شده بود

  در حقیقت معادلات نظریه الکترومغناطیس ماکسول پیش بینی میکرد که دو نوع میدان الکترومغناطیسی در طبیعت

  وجود داره

  1- میدان هایه عرضی

  2- میدان هایه طولی

  نوع عرضی که همه میشناسیمش امواج عرضی تولید میکنه و نور و سایر امواج که کشف شده از همین نوع

  میدان تولید و منتشر میشند

  اما نوع طولی این نوع میدان نیز امواج طولی تولید میکنه

  و اصلا حتی خود این میدان بدون نیاز به اینکه امواج اون در فضا منتشر بشه میتونه فضا زمان رو تغییر بده

  همانطور که میدونیم طبق نظریه الکترومغناطیس ماکسول نیز میدان هایه الکتریکی و مغناطیسی در سراسر فضا

  وجود دارند

  بنابر این ماهیت گرانش که در نظریه نسبیت انیشتین با عنوان انحنایه فضا زمان شناخته شده نیز در

  حقیقت همین امواج طولی الکترومغناطیس هستش

  برایه اطلاعات بیشتر وبلاگ سفر در زمان با امواج طولی الکترومغناطیس رو بخونین و فیلم هاشو ببینین

  (28)
 18. ماشین زمان یک داستان تخیلی است برای سرگرم کردن انسانهای مثل ما تا به تخیلات فکر کنیم واندیشه رفتن به فضا را از سر بیرون کنیم اگر ایجور نبود نیکولا تسلا در اواخر زندگی اشت تنها و افسرده در هتلی در امریکا زندگی رو به پایان نمی رساند…با تشکر

  (-57)
  • عزیز تسلا اگر هم به قول شما اخر عمر افسرده شده به خاطر این بوده که

   ادمای دوروبرش اونو نمیفهمیدن و فراتر از زمان خودش بوده نه اینکه مشکلی داشته

   (54)
  • بیشتر اختراعات بشر ازهمین تخیلی که شما میگی هست شما داستان های ارتور سی کلارک رو بخون میفهمی تخیل یعنی چی.این نویسنده بیشتر جیزایی که الان داری میبینی رو توی تخیلش پیش بینی کرده.ویه عده ای مثل تو که درکی از علم ندارن رو.اینو به تخیل ربط میدن.

   (29)
  • معلومه شما یه ادمه خشکه مذهب هستین
   حتی اگه دینی هم باشین در دین سفر به زمان ممکنه
   ولی علم.هم راه خودشو میره…

   (14)
  • دوست گرامی هرگز جسدی به عنوان جسد تسلا نشان داده نشده و مرگ اون در هاله ای از ابهام هستش.

   (19)
  • خوب معلومه دیگه چرا بیچاره افسردگی گرفته… چون دور برش آدمهایی مونگول و عقب افتاده ای مثل تو بودن.

   (25)
  • این نظر شخصی شماست اما از نظر علمی ثابت شده که ماشین زمان وجود داره چرا همه چیز را به شکل خرافات میبینید حداقل این یکی دیگه درسته

   (8)
  • انسان با همین تخیلات توانسته پیشرفت کند انسان روزی آرزوی پرواز را داشت که الان توانسته هواپیما بسازد انسان روزی آرزوی سفر های طولانی در اقیانوس را داشت که الان توانسته کشتی بسازد امروزه انسان ها آرزوی سفر در زمان ، ملاقات با فرازمینی ها را داشته یا حتی پیدا کردن سیاره ای جدید را برای سکونت را در سر میپروراند که قطعا به واقعیت خواهد پیوست.

   (9)
 19. اون عکس کشتی مربوط به آزمایش فیلادلفیا هست که یک کشتی با خدمش به 40 سال دیگه فرستاده شدن و دوباره برگشتن.

  (12)
 20. اون همه داستان تاریخی تعریف کردید که طرف می خوابه می بینه چند سال بعد شده ولی به داستان اصحاب کهف اشاره نشده بود
  و واقعا تسلا ادم عجیب و ناقبه ای بود امیدوارم دانشمندان اختراع اش را تکمیل کنند

  (9)
 21. کاشکی این دستگاهو درست میکرد کاملشوووو….خدا بیامرزه چ مخی بودددددد

  (18)
 22. تسلا اختلال وسواس داشت.
  ولی واقعا نخبه بوده

  (9)
 23. چه نخبه ای بوده واقعا

  (19)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*