قابلیت Stories در اپلیکیشن موبایل فیس بوک

قابلیت Stories در اپلیکیشن موبایل فیس بوک خودنمایی می‌کند

فیس بوک تاکنون قابلیت استوریز (Stories)، که برای اولین بار در اپلیکیشن اسنپ چت مشاهده شد، را در اپلیکیشن‌های اینستاگرام، واتس اپ و حتی مسنجر جای داده است. بدیهی است که اپلیکیشن موبایل اصلی فیس بوک نیز قادر به فرار از این قابلیت نیست و از مدت‌ها قبل انتظار داریم تا قابلیت Stories در اپلیکیشن موبایل فیس بوک را نیز مشاهده کنیم. بالاخره این اتفاق افتاد و روز گذشته فیس بوک، Facebook Stories را معرفی کرد که در واقع همان Snapchat Stories در دل فیس بوک محسوب می‌شود.

بعد از اینستاگرام، واتس اپ و مسنجر، نوبت به افزودن شدن قابلیت Stories در اپلیکیشن موبایل فیس بوک رسید

قابلیت Stories در اپلیکیشن موبایل فیس بوک نیز همانند دیگر اپلیکیشن‌ها بوده و در بالای مطالب اصلی و اخبار (News Feed) به نمایش در می‌آید. فراموش نکنید پاک شدن تصاویر و ویدیوهای بارگذاری شده بعد از ۲۴ ساعت، جزو خصایص ذاتی این قابلیت بوده و اکنون در اپلیکیشن موبایل فیس بوک نیز تکرار شده است. تصاویر و ویدیوهای بارگذاری شده در این قسمت، تنها در همانجا قابل مشاهده هستند و برای قرارگیری آن‌ها در تایم لاین و یا نیوز فید، باید آن‌ها را مجددا بارگذاری کرد. برای استفاده از قابلیت Stories در اپلیکیشن موبایل فیس بوک ، تنها کافی است بر روی بخش Your Story یک ضربه کوچک بزنید.

در سمت چپ بخش Stories قسمتی با نام Direct مشاهده می‌کنید که به کاربران اجازه می‌دهد عکس‌ها و ویدیوها را به صورت فردی با عده خاصی از دوستان برای مدت زمانی محدود به اشتراک بگذارند. کاربرانی که این دسته از محتوا را با آن‌ها به اشتراک گذاشته‌اید، تنها می‌توانند یک بار هر یک از آن‌ها را مشاهده کرده و متنی در جواب بنویسند. به محض اتمام مکالمه، دیگر این محتوا برایشان قابل مشاهده نخواهد بود.

افکت‌های دوربین را باید دیگر خصیصه جدید در کنار قابلیت Stories در اپلیکیشن موبایل فیس بوک دانست. تنها کافی است کاربران در نسخه اندروید و یا آی او اس، آیکون دوربین واقع در گوشه بالا سمت چپ را لمس کرده و در ادامه از تجربه ابزار دوربین داخلی جدید لذت ببرند. مشابه این ویژگی را مدتی قبل در فیس بوک مسنجر شاهد بودیم.

قابلیت Stories در اپلیکیشن موبایل فیس بوک

در این اپلیکیشن دوربین داخلی، شاهد افکت‌هایی همچون ماسک‌ها، قاب‌ها و فیلترهای مختلفی برای اعمال به تصاویر و همچنین ویدیوها هستیم (همچون تصویر بالا). برخی از قابلیت‌های این اپلیکیشن، به کاربران اجازه می‌دهد تا در زمان واقعی و حال، با اشیا مجازی به صورت پویا به فعل و انفعال بپردازند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*