پروتون در ایران

فعالیت مجدد پروتون در ایران ؛ خودروهایی که Proton با سایپا وارد بازار می‌کند

شرکت خودروسازی پروتون (Proton) مجددا به ایران بازگشته و قصد دارد خط تولید محصولات خود را در سال جاری راه‌اندازی کند. البته این بار به جای زاگرس خودرو، نام سایپا به عنوان شریک پروتون شنیده می‌شود و آن‌ها قصد دارند با همکاری یکدیگر، سهم بزرگی از بازار خودرویی کشورمان را به دست آورند. در ادامه با خودروهایی که به احتمال زیاد با همکاری سایپا و پروتون در ایران عرضه می‌شوند، آشنا خواهیم شد.

نخستین بار حدود یک سال پیش بود که خبر آمدن لوتوس به ایران به گوش رسید و در اوایل مهرماه ۹۵، سرانجام شرکت ایلیاموتور به صورت رسمی از این خودروهای اسپورت انگلیسی با قیمت ۳۵۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان رونمایی کرد. این اولین نشانه از حضور مالک لوتوس یعنی پروتون در ایران بود. در اواسط مهر نیز نعمت زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران از شرکت پروتون در مالزی بازدید کرد که این موضوع نیز نشان‌دهنده‌ی تمایل ایرانی‌ها به حضور این شرکت خودروساز در کشورمان بود.

پروتون در ایران

پروتون از زیرمجموعه‌های هولدینگ پروتون است و این هولدینگ نیز به نوعی بازوی خودروساز شرکت DRB-HICOM محسوب می‌شود که در سال ۲۰۰۰ میلادی از ادغام شرکت صنایع سنگین مالزی با شرکت صنایع Berhad تاسیس شد. این خودروساز مالزیایی در واقع قطب خودروسازی جنوب آسیاست اما نمی‌توان آن را خودروساز بزرگی دانست. پروتون در سال ۲۰۱۵ در مجموع ۱۰۰ هزار دستگاه خودرو تولید کرد که تقریبا یک هشتم تولید خودرو در ایران بود. اما نکته جالب اینجاست که انگلیس یکی از بازارهای فروش بزرگ پروتون در میان ۶۰ کشوری است که محصولات این برند در آن تولید یا صادر می‌‌شود.

حضور پروتون در ایران با همکاری زاگرس خودرو آغاز شد. زاگرس خودرو که کارخانه‌اش در بروجرد قرار دارد در اواسط دهه ۷۰ شمسی آغاز به کار کرد و در اوایل دهه ۸۰ شمسی، نخستین محصولات پروتون را به صورت مونتاژی روانه بازار کشورمان کرد. اما زاگرس خودرو با مشکلاتی روبرو شده بود که باعث شد این شرکت نتواند به اهداف خود در عرضه محصولات پروتون در ایران دست پیدا کند.

در همان موقع قرار شد سایپا ۵۱ درصد سهام زاگرس خودرو را برای پارس خودرو بخرد و حتی تفاهم‌نامه همکاری بلندمدت میان مدیرعامل وقت سایپا و مدیرعامل وقت پروتون در حضور عبدالله احمد بداوی، نخست وزیر مالزی به امضا رسید؛ اما با گذشت زمان، نه سایپا سهامی را خرید و نه پروتون با سایپا همکاری کرد.

پروتون در ایران

کارخانه زاگرس خودرو در اوایل دهه ۹۰ شمسی با اوج بحران خود مواجه شد و حتی به تعطیلی موقت هم رسید اما مدتی بعد دوباره فعالیت خود را از سر گرفت و با تولید پیکاپ برای ایران خودرو، ایجاد خط رنگ برای سایپا و تولید خودروی ام وی ام ۵۳۰ برای مدیران خودرو جانی دوباره گرفت. سرانجام در تابستان سال ۹۵، شرکت عظیم خودرو ۷۰ درصد سهام زاگرس خودرو را خرید.

در آبان سال گذشته، مصطفی محمد، وزیر تجارت و صنعت مالزی به ایران آمد و نشست مشترکی را با مدیرعامل سایپا برگزار کرد. وی در این جلسه اظهار کرد:

به دنبال حضور مجدد پروتون در ایران هستیم و دلیل اصلی حضورمان در سایپا نیز گسترش روابط بین صنعت خودروسازی مالزی با گروه سایپاست. امروزه، تقاضای خودرو در ایران حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه در سال است که این رقم در آینده رشد بیشتری خواهد کرد. به همین دلیل در آینده نزدیک، سه مدل جدید از محصولات پروتون توسط سایپا در بازار ایران عرضه خواهد شد.

پروتون در ایران

بر اساس گفته‌های وزیر صنعت مالزی، پروتون در ایران سه خودروی جدید را عرضه خواهد کرد که هنوز نام آن‌ها مشخص نیست اما پیش‌بینی می‌شود خودروهای پروتون آیریز، پرسونا و پردانا محصولاتی باشند که در آینده نزدیک توسط سایپا وارد بازار کشورمان می‌شوند. به همین بهانه در ادامه این مطلب قصد داریم این خودروها را به صورت مختصر بررسی کنیم.

خودروهای احتمالی پروتون در ایران

۱.پروتون آیریز (Proton Iriz)؛ هاچ بک جوان‌پسند

آیریز در سال ۲۰۱۴ وارد بازار مالزی شد و اولین هاچ بک ۵ دری بود که مالزیایی‌ها ساختند. این خودرو به لطف ظاهر جوان‌پسند و کیفیت خوب خود توانست به فروش خوبی دست پیدا کند. پروتون Iriz با دو پیشرانه ۴ سیلندر عرضه می‌شود که نسخه استاندارد آن از گیربکس ۵ سرعته دستی و نسخه فول آن از گیربکس اتوماتیک CVT استفاده می‌کند. در نسخه فول، تجهیزاتی مانند توزیع نیروی ترمز، ترمز کمکی، سیستم کنترل پایداری، کنترل کشش، سیستم کمکی حرکت در شیب، ورود بدون کلید، مانیتور لمسی و ۶ کیسه هوا در آن قرار گرفته است.

آیریز در مالزی با قیمت ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد که در صورت وارد شدن به ایران، احتمالا شاهد قیمتی در رده میتسوبیشی میراژ برای آن خواهیم بود. همچنین هیوندای آی ۲۰ کرمان موتور را می‌توان جدی‌ترین رقیب پروتون آیریز در بازار ایران دانست.

خودرو موتور قدرت موتور گشتاور قیمت حدودی (تومان)
پروتون آیریز ۱.۳ لیتری ۹۴ اسب بخار ۱۲۰ نیوتن متر
۱.۶ لیتری ۱۰۷ اسب بخار ۱۵۰ نیوتن متر
میتسوبیشی میراژ ۲۰۱۷ ۱.۲ لیتری ۷۷ اسب بخار ۱۰۰ نیوتن متر ۷۸ میلیون و ۸۰۰ هزار
هیوندای آی ۲۰ مدل ۲۰۱۶ ۱.۴ لیتری ۱۰۰ اسب بخار ۱۳۹ نیوتن متر ۸۴ میلیون و ۴۰۰ هزار
کیا پیکانتو ۲۰۱۶ ۱.۲ لیتری ۸۴ اسب بخار ۱۲۰ نیوتن متر ۷۵ میلیون و ۲۰۰ هزار
ام جی ۳ مدل ۲۰۱۶ ۱.۵ لیتری ۱۰۷ اسب بخار ۱۳۵ نیوتن متر ۷۲ میلیون

۲. پروتون پرسونا (Proton Persona)؛ آیریز صندوق‌دار

ویرا یکی از محصولات نام‌آشنای پروتون بود که بعدها دو خودروی جدید از دل آن معرفی شد؛ در سال ۲۰۰۴ خودروی شناخته شده Gen2 و در سال ۲۰۰۷ خودروی پرسونا توسط پروتون روانه بازار شد. پرسونا در واقع نسخه صندوق دار GEN2 بود و در سال ۲۰۱۶ هم جدیدترین مدل آن یعنی نسل سوم پرسونا توسط پروتون معرفی شد. نسخه جدید این خودرو این بار بر پایه پلفترم هاچ بک آیریز ساخته شده و حتی از ویژگی‌های ظاهری آن نیز الگو گرفته است. موتور، گیربکس و امکانات نیز چندان تفاوتی ندارند و بنابراین پرسونا را باید مدل صندوق دار پروتون آیریز بدانیم. پروتون پرسونا در مالزی با قیمت ۳۰ تا ۴۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد و در صورت ورود به بازار ایران به رقیبی در رده قیمتی تویوتا یاریس تبدیل خواهد شد.

خودرو موتور قدرت موتور گشتاور قیمت حدودی (تومان)
پروتون پرسونا ۱.۶ لیتر ۱۰۷ اسب بخار ۱۵۰ نیوتن متر

تویوتا یاریس سدان ۲۰۱۶ ۱.۵ لیتر ۱۰۷ اسب بخار ۱۴۱ نیوتن متر ۱۱۰ میلیون
هیوندای اکسنت ۲۰۱۶ ۱.۶ لیتر ۱۲۸ اسب بخار ۱۵۶ نیوتن متر ۱۰۶ میلیون
کیا ریو سدان ۲۰۱۶ ۱.۴ لیتر ۱۰۷ اسب بخار ۱۳۷ نیوتن متر ۱۰۵ میلیون

۳. پروتون پردانا (Proton Perdana)؛ سدان نیمه لوکس و گران‌قیمت

نسل دوم این سدان خانوادگی و نیمه لوکس در سال ۲۰۱۳ وارد بازار شد که البته در ابتدا تنها برای نهادهای دولتی مالزی تولید می‌شد و سپس در سال ۲۰۱۵ عرضه عمومی آن آغاز شد. نسل دوم این خودرو بر پایه پلتفرم نسل هشتم هوندا آکورد ساخته شده و با دو پیشرانه متفاوت عرضه می‌شود که هر دو نسخه با گیربکس ۵ سرعته اتومات همراه هستند. پروتون Perdana با قیمت ۸۳ تا ۱۰۶ میلیون تومان در مالزی به فروش می‌رسد که در صورت ورود به ایران به گران‌ترین محصول این برند در کشورمان تبدیل می‌شود و به احتمال زیاد با پژو ۵۰۸ ایران خودرو و رنو تلیسمان رقابت خواهد کرد.

خودرو موتور قدرت موتور گشتاور قیمت حدودی (تومان)
پروتون پردانا ۲ لیتر ۱۵۴ اسب بخار ۱۸۹ نیوتن متر
۲.۳ لیتر ۱۷۸ اسب بخار ۲۲۲ نیوتن متر
هیوندای سوناتا LF ۲.۴ لیتر ۱۸۵ اسب بخار ۲۴۰ نیوتن متر ۱۸۴ میلیون
کیا اپتیما JF ۲.۴ لیتر ۱۸۵ اسب بخار ۲۴۱ نیوتن متر ۱۸۳ میلیون
تویوتا کمری ۲.۵ لیتر ۱۸۱ اسب بخار ۲۳۵ نیوتن متر ۱۶۰ تا ۱۹۵ میلیون
رنو تلیسمان ۱.۶ لیتر توربو ۱۹۰ اسب بخار ۲۶۰ نیوتن متر ۱۸۵ میلیون
پژو ۵۰۸ ۱.۶ لیتر توربو ۱۶۵ اسب بخار ۲۴۰ نیوتن متر ۱۶۵ تا ۱۸۵ میلیون

لیست دوم و جایگزین محصولات پروتون در ایران

همان‌طور که گفتیم سه خودروی احتمالی پروتون در ایران آیریز، پرسونا و پردانا هستند اما سه خودروی ساگای جدید، پروی و سوپریما اس را می‌توان به عنوان جایگزین‌های آن‌ها معرفی کرد.

ساگا جدید (Proton New Saga)

این سدان کوچک در واقع ارزان‌ترین محصول پروتون است و با موتور ۱.۳ لیتری ۹۴ اسب بخاری و امکاناتی مانند دوربین دید عقب، بلوتوث و سیستم‌های کنترل پایداری و کنترل کشش عرضه می‌شود. قیمت این خودرو در مالزی بین ۲۵ تا ۳۵ میلیون تومان است.

پروی (Proton Preve)

پروی اولین خودروی پروتون است که با هدف فروش در بازارهای جهانی در سال ۲۰۱۲ عرضه شد اما نتوانست انتظارها را برآورده کند و به فروش خوبی دست پیدا نکرد. این خودرو با دو پیشرانه ۱.۶ لیتری (یکی ۱۰۷ اسب بخار و دیگری ۱۳۸ اسب بخار مجهز به توربو) روانه بازار شد. قیمت این خودرو در مالزی معادل ۴۵ تا ۵۵ میلیون تومان است و در صورت ورود به بازار ایران به رقیبی برای پژو ۳۰۱ تبدیل خواهد شد.

سوپریما اس (Proton Suprima S)

سوپریما در واقع نسخه هاچ بک پروی است و تنها با پیشرانه ۱.۶ لیتری توربو در بازار به فروش می‌رسد. قیمت این خودرو در بازار مالزی معادل ۵۳ تا ۶۰ میلیون تومان بوده و در صورت عرضه در ایران با پژو ۳۰۸ ایران خودرو رقابت خواهد کرد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. چجوری ۳۰تومنی میشه ۱۷۰,۸۰میلیون؟؟؟داعش بیا منو بخور