تمدن مصر باستان

۲۳ واقعیت اسرارآمیز در مورد تمدن مصر باستان

تمدن مصر باستان ، اسرارآمیزترین تاریخ‌ها و وقایع را در پشت پرده خود پنهان کرده است. میلیون‌ها نفر از مردم و دانشمندان از سراسر جهان، بر این باروند که مصر باستان، از جذاب‌ترین تمدن‌های موجود بر زمین در طول تاریخ بوده است. اما تمدن مصر باستان ، علاوه بر دارا بودن جاذبه‌های توریستی و گردشگری متعدد، واقعیت‌های مرموزی را نیز در دل خود مخفی کرده که مطالعه و بررسی آنان در نوع خود بسیار شگفت‌انگیز هستند. این تمدن اسرارآمیز، هزاران میراث جذاب از پیشرفت‌های چندین ساله‌ را نیز از خود بر جای گذاشته است. با این وجود، هنوز بسیاری از افراد، اطلاعات چندانی از این میراث گران‌بها و اسرارآمیز ندارند!

تمدن مصر باستان ، اولین بار توانستند گربه را به یک حیوان اهلی تبدیل کنند!

از جمله میراث باقی مانده از تمدن مصر باستان می‌توان به اهرام ثلاثه و همچنین مجسمه ابوالهول در فلات جیزه اشاره کرد. اما واقعیت این است که تمدن مصر، چیزهای بیشتری را برای ارائه کردن دارد که ممکن است از وجود آنان بی اطلاع باشید! در این مقاله، ما به بررسی حقایقی جذاب از این فرهنگ و تمدن باستانی پرداخته و تعداد ۲۳ واقعیت عجیب را در مورد آن برایتان شرح خواهیم داد.

تمدن مصر باستان

۱- مصر باستان، یکی از قدیمی‌ترین زبان‌های شکل گرفته بر روی سیاره زمین را داراست. دانشمندان آن را به ۶ دوره مختلف با عناوین: “آرکانیک، مصر قدیم، مصر میانه، مصر جدید، دموتیک، کوپتیک” تقسیم کرده‌اند.

۲- محققان بر این باورند که نگارش مصریان باستان، بر مبنای یک سیستم پیچیده‌ی هیروگلیف بوده که قدمت آن به ۲۶۹۰ سال پیش از میلاد مسیح باز می‌گردد.

تمدن مصر باستان

۳- اگر سنگ روزتا در سال ۱۷۹۹ میلادی کشف نشده بود، به نظر می‌رسید که هنوز نمی‌توانستیم توضیح دقیقی در مورد زبان و نگارش مصریان باستان ارائه کنیم.

تمدن مصر باستان

۴- تمدن مصر باستان و مردمان آن، اولین گروهی بودند که موفق به طراحی یک سیستم نوشتاری پیچیده شدند.

۵- شاید یکی از مهم‌ترین واقعیت‌ها در مورد تمدن مصر، شیوه‌ی محاسبه زمان توسط آنان باشد. مصریان باستان علاوه بر اختراع تقویم، موفق به اختراع ساعت‌های آبی و همچنین ساعت‌های خورشیدی شدند.

تمدن مصر باستان

۶- قدیمی‌ترین نسخه خطی به جا مانده از مصریان باستان، در حدود ۲.۵ متر طول دارد. نکته جالب توجه در مورد این نوشته باستانی، اشاره‌هایی به موجودات ماوراء طبیعه است. گفته می‌شود که این نوشته، بیش از ۴ هزار سال قدمت دارد!

۷- مصریان باستان، بزرگ‌ترین کانال‌های مصنوعی را ایجاد کردند که از آن، برای حمل و نقل مصالح ساختمانی مورد کاربرد در ساخت سازه‌های عظیم استفاده می‌شد.

تمدن مصر باستان

۸- تمدن مصر باستان ، از پیشگامان علم متالوژی بوده است. در واقع مصریان باستان، اولین افرادی بودند که ابزارها و سلاح‌های جنگی را با استفاده از فلز “برنز” ایجاد کردند. همچنین آن‌ها با ترکیبی از مس و قلع مذاب، ابزارهای بسیار پیچیده‌ای را طراحی کردند.

۹- آن‌ها با مطالعه و بررسی جهان، یک تقویم قمری ۳۵۴ روزه را ایجاد کردند؛ هر سال در این تقویم، دارای ۱۳ ماه بود.

۱۰- رود نیل، در زندگی مصریان باستان اهمیت بالایی داشت. آن‌ها تقویم خود را به ۳ فصل “پر‌آب، بهار، کم آب” تقسیم کرده بودند که اثرات آنان را می‌شد به صورت طبیعی در این رود مشاهده کرد.

تمدن مصر باستان

۱۱- مصریان باستان، سیستم ریاضیاتی دهدهی را با ۷ نماد مختلف نمایش می‌دادند.

۱۲- در حدود ۱۶۵۰ سال قبل از میلاد مسیح، مردمان مصر باستان با مفاهیم ریاضی همچون ضرب، تقسیم، بخش پذیری، اعداد اول، معادلات خطی و هندسه به خوبی آشنایی داشتند.

۱۳- زیبایی و بهداشت، در تمدن مصر باستان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بود. در واقع ما هنوز هم از ابزارهای اختراع شده توسط آنان، در زندگی روزمره خود استفاده می‌کنیم! مصریان باستان هزاران سال قبل مسواک، خمیر دندان، خوشبو کننده دهان، کفش‌های پاشنه بلند، عطر و ادکلن، لوازم آرایشی، کلاه گیس و جواهرات را ابداع کردند که همگی در زندگی امروز ما نیز نقشی پر رنگ دارند.

۱۴- در سال ۱۹۱۱ میلادی، در بقایای بر جای مانده از تمدن مصر باستان ، یک گردنبند عجیب و غریب، با منشا فرازمینی کشف شده است. دانشمندان با بررسی این گردنبند توسط اشعه ایکس، فلزات موجود در سنگ‌های آسمانی را به عنوان عنصر به کار گرفته شده در ساخت آن معرفی کردند.

۱۵- خنجری که در آرامگاه فرعون توت عنخ آمون کشف شد، دارای یک منشا فرازمینی است. بررسی‌های صورت گرفته توسط یک دانشمند ایتالیایی-مصری نشان می‌دهد که قدمت این خنجر به ۱۴ قرن پیش از میلاد مسیح بوده و عناصر به کار گرفته شده در ساخت آن را نیز، فلزات موجود در شهابسنگ‌های آسمانی تشکیل می‌دهند.

۱۶- بر اساس اطلاعات موجود، مصریان باستان در نقاط مختلف کره زمین حضور داشته و اولین افرادی بوده‌اند که حتی بر قاره آمریکا نیز قدم گذاشته‌اند. در سال ۱۹۹۲، یک محقق آلمانی که در حال آزمایش بر روی مومیایی‌های مصر باستان بود، متوجه آثاری از حشیش، تنباکو و کوکائین در پوست، مو و استخوان مومیایی‌های مصریان باستان شد. کوکائین و تنباکو، از جمله موادی بوده‌ند که در زمان مومیایی شدن فراعنه مصر، فقط در “جهان جدید” قابل رشد بوده‌اند.

تمدن مصر باستان

۱۷- جالب توجه است که مصریان باستان، اولین مردمانی بوده‌اند که موفق شدند گربه را به یک حیوان اهلی تبدیل کنند!

۱۸- در مصر باستان، از گربه‌ها برای کنترل آفت‌ها استفاده می‌شد.

تمدن مصر باستان

۱۹- تمدن مصر باستان و مردمان آن، اولین افرادی بوده‌اند که موفق به اختراع قفل و کلید به منظور محافظت از خانه‌های خود شده‌اند.

۲۰- محققان بر این باورند که مفهوم اولیه “اتاق خواب”، اولین بار در مصر باستان دیده شکل گرفته است.

۲۱- هزاران سال قبل و پیش از ظهور نجوم مدرن، مصریان باستان اولین مردمانی بودند که موفق به کشف یک منظومه با ستاره دوتایی شده‌اند!

۲۲- اولین مطالعات صورت گرفته بر روی این منظومه دو ستاره‌ای، به ۱۲۴۴ سال پیش از میلاد مسیح باز می‌گردد.

۲۳- فهرست پادشاهان تورین که گاه به عنوان پاپیروس تورین نیز از آن یاد می‌شود، یکی از جالب‌ترین نوشته‌های مصور بر جای مانده از تمدن مصر باستان است. این نوشته، به شکل ترسناکی به همین نوشته در میان سومریان باستان شباهت دارد که در آن به حاکمیت خدا در میان مصریان اشاره می‌کند. این نوشته که به زبان کاهنی (گونه‌ای از زبان هیگرولیف شکسته) تهیه شده، دارای لیست کاملی از ۳۰۰ پادشاه مختلف با جزئیات دقیقی از زمان حاکمیت آنان بر زمین است که در موزه مصرشناسی تورین در تورین کشور ایتالیا نگهداری می‌شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۱۰ دیدگاه

 1. بنظرمن موجودات فرازمینی وجوددارن وشکی نیست که دست کم درساخت بناهای اهرام مصرمشارکت داشتن چون اگربه تصاویرروی اهرام دقت کنین عکس بشقاب پرنده و….وجودداره اصلاآن زمان ابزاروماشین آلاتی که این سنکهاروباهاش جابجاکنن وجودنداشته بعدشم باتوجه به جمعیت مصرافرادکافی برای ساخت این بناهاکه طی زمانساخت درنظرگرفته شده وجودنداشته وهزینه هم درآن زمان کافی نبوده

 2. به نظر من همه چی به صورت طبیعی بوده .
  من چند سال پیش تو کتابی خوندم که مصریان از چه روشی برای ساخت اهرام استفاده کردند. تو اون کتاب همه چی در مورد چگونگی ساخت اهرام توضیح داده شده بود.
  اما به دلیل اینکه کلاً ما انسان هایی هستیم که به همه چی پیاز داغ میزنیم ، قضیه‌ی ساخت اهرام و دیگر فعالیت هایی آثارش برامون به جا مونده رو همش میخواهیم یه جوری بچسبانیم به ارتباط مصریان با اجنه.
  در این مورد هم میشه تو بحث ذکر کرد که عمده ی علامت های شیطان پرستی برگرفته از علامات و حروف مصری هست و به عقیده ی من عمده‌ی ربط دادن ارباتاط مصریان با اجنه همین است.
  از طرفی، درسته برخی از آثار ما رو شگفت زده میکند اما دلیلی نیست که بتوانیم بگوئیم موجودی مانند ما که از لحاظ فکری بسیار کامل بوده آنهارا به وجود آورده که اصتلاحاً موجودی فرا زمینی بوده.
  در قرآن نیز ذکر شده که انسان اشرف مخلوقات است و با توجه به این نمیتوان گفت که موجودی کامل تر از انسان وجود دارد.
  در ضمن اگر چنین موجودی با ویژگی های عجیب وجود داشت چرا خودش رو جاودان نکرد یا چرا علومی را که میدانست به مردم آن دوره آموزش نداد و آنهارا به ثبت نرسانید؟

 3. اینک چطور ساختنش خب احتمالش هست فرازمینی کمک کرده باشن ولی اون خنجر اون گردنبند که با آلیاژ شهاب سنگ ساخته شدن دلیلی بر فرازمینی بودنشون نیست ممکنه خود مصریان از شهاب سنگ هایی که به زمین برخورد میکردن میساختن و از اهمیتش باخبر بودن ، ولی اینکه اینقدر پیشرفته بودن منطقی نیست دست یک فرازمینی چیزی توکار بوده

 4. به نظر من، دلیل منطقی ساخته شدن اون خنجر و گردنبندی که ذکر شد که منشا فرازمینی دارند، ساخت توسط موجودات فضایی نیست، بلکه از شهاب سنگهایی که به زمین برخورد میکرده ساخته شدند، فرض کنید که شما پادشاه یه سرزمینی هستید و میشنوید که یه جرم آسمانی تو سرزمینتون برخورد کرده، خب چرا واسه خودتون از اون سنگ خنجر یا گردنبند نسازید..‌.
  و در مورد واقعیت وجود موجودات فضایی این که، به نظر من موجودات فضایی هوشمند که تکنولوژی پیشرفته تر از ما زمینی ها داشته باشند، وجود خارجی ندارند یا اگه وجود خارجی دارند حتما کاملا شبیه ما انسانها (نه شبیه اختاپوس یا هر چیز دیگه) هستند، یعنی دارای دو دست و دو پا و‌ یک سر. و تکنولوژی آنها یا کمتر از ماست یا همزمان با ما هستند، من بیشتر نظریه جهانهای موازی رو نه اینکه قبول دارم ولی بنظرم منطقی میاد.
  البته من ترجیح میدم وجودشون رو انکار کنم تا اینکه قبول کنم، چون هر چیز که وجود داره باید آثاری از خودش داشته باشه، مثل وجود خدای یکتا که آثارش همه جا هست، ما اونو نمی بینم ولی آثارش هست، موجودات فضایی رو نه می بینیم نه آثارشون هست.
  در مورد ساخت اهرام مصر هم کهدتوسط جنیان ساخته شدند، هم احتمالا قضیه درست باشه چون تو زمان حضرت سلیمان (ع)، خداوند به سلیمان این قدرتو داده بود که اجنه رو به استخدام دربیاره و از اونها در ساخت بناها کمک بگیره که نمونش همون معبد سلیمانه.
  در مصر هم جادوگری زیاد بود پس اونها حتما قبل از اینکه حضرت سلیمان جلوشون رو بگیره یا حتی اصلا بدنیا بیاد، از این جادوها برای مهار و به استخدام گرفتن اجنه برای ساخت ابنیه استفاده میکردند.

 5. به نظر من منظور از فرا زمینی ها همان جنیان بودند..
  حتی در قرآن هم اشاره شده که مصری ها با کمک جنیان اهرام رو ساخته اند..

  قران میگه که بعد از تولد محمد(ص) (یعنی ۱۴۰۰ سال پیش) ارتباط جنیان و قرارداد ها با انسان ها بسیار رواج داشت و بعد از تولد به کلی برای جنیان ارتباط با انسان حرام شد و بلعکس…

 6. من مطمن هستم این فرازمینی ها به مصری ها کمک کردند که هرم ها رو بسازن و اینقدر تو ضمینه هایی که گفتید پیشرفته باشن……

  • شاید منظورشون از فرا زمینی انسانهای از جنس خودشون با قدرت درک کامل توانایی های مغزشون هست
   دانشمندن اعتقاد دارن که استفاده بیشتر از ۲۰درصد مغز انسان رو قادر به شکستن قوانین فیزیک از جمله زمان , فضا , جرم و سرعت میکنه مثل یه سوپر من یا ایکس من داستانهای تخیلی خودمان

   • این نظریه که میگن انسان داره از کمتر از ۱۰درصد مغزش استفاده میکنه کاملا غلط و از نظر علمی این نظریه کاملا رد شدس…
    وهیچ دانشمندی هم نگفته که اگه ما از ۲۰ درصد مغزمون استفاده کنیم مث ددپول میشیم!
    ددپول یا لوگان یه فیلم علمی تخیلی بود که با دستکاری کردن ساختار ژنتیکیشون به این قدرت رسیدن نه با استفاده از ۲۰ درصد مغزشون!!

    و در آخر هر بخشی از مغز انسان مسئولیت کنترل یکی از اندام ما رو داره و تقریبا در زمانی که ماحتی درخواب هستیم تمام مغز انسان در حال فعالیت کردن هست.

   • کلا اینکه ما از فلان درصد مغز استفاده میکنیمو دانشمندا رد کردن..شما میای میچسبونیش ب دانشمندا؟