گلکسی اس ۹ سامسونگ به تراشه اسنپدراگون ۸۴۵ مجهز خواهد شد

هنوز جوهر گوشی های گلکسی اس ۸ (Samsung Galaxy S8) و گلکسی اس ۸ (+Samsung Galaxy S8) روی بیلبوردهای تبلیغاتی خشک نشده است که حالا شاهد انتشار اولین اطلاعات از همکاری سامسونگ و کوالکام به منظور تجهیز گلکسی اس ۹ (Samsung Galaxy S9) به تراشه اسنپدراگون ۸۴۵ (Qualcomm Snapdragon 845) هستیم.

احتمالا تراشه اسنپدراگون ۸۴۵ با فناوری ساخت ۷ نانومتری تولید می‌شود

در حال حاضر تراشه‌های اسنپدراگون ۸۳۵ و اگزینوس ۸۸۹۵ که قدرت‌بخش پرچمداران سامسونگ هستند، با فناوری ساخت ۱۰ نانومتری تولید شده و بهترین عملکرد را میان چیپ‌های موبایلی دارند. اما حالا که مدت زمان زیادی از توسعه فناوری ساخت ۷ نانومتری و انجام آزمایش‌های مختلف توسط سامسونگ و شرکت تایوانی “TSMC” می‌گذرد، شکی نیست که تراشه اسنپدراگون ۸۴۵ هم با لیتوگرافی ۷ نانومتری تولید خواهد شد. زمانی نه چندان دور نیز یکی از شرکت‌های وابسته سامسونگ با نام “System LSI” از امکان تولید انبوه تراشه‌های ۷ نانومتری تا اوایل سال ۲۰۱۸ میلادی خبر داده بود که گفته‌های قبلی ما را تایید می‌کند.

هرچند، حالا که گلکسی اس ۹ قرار است با تراشه جدید کوالکام روانه بازار شود، امیدوارم مهندسان دو شرکت، همکاری نزدیکی به منظور بهینه‌سازی پرچمدار بعدی کره‌ای‌ها با اسنپدراگون ۸۴۵ داشته باشند. در واقع تست‌هایی که اخیرا روی باتری گلکسی اس ۸ انجام شده، از عملکرد بهتر نسخه اگزینوسی این گوشی و شارژدهی بیشتر آن با اختلاف یک ساعته خبر دارند.

متاسفانه اطلاعات دیگری در این زمینه منتشر نشده و امیدواریم طی روزهای آینده، جزئیات بیشتری در رابطه با همکاری کوالکام و سامسونگ در اختیارمان قرار گیرد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. عشقس سامسونگ…کل صنعت الکترونیک بهش محتاج هستن…از کنسول های بازی برای تامین رم تا کامپیوتر و موبایل و بقیه موارد