سوختن دکمه هوم گلکسی اس 8

گزارش سوختن دکمه هوم گلکسی اس 8 توسط کاربران سامسونگ

سوختن دکمه هوم گلکسی اس 8 (Galaxy S8) و گلسی اس 8 پلاس (+Galaxy S8) از جمله مشکلات دیگری است که اخیرا توسط تعدادی از کاربران گزارش شده است.

در گوشی موبایل سامسونگ گلکسی اس 8 و گلکسی اس 8 پلاس دکمه فیزیکی هوم حذف شده و به جای آن، هر سه دکمه ناوبری به صورت یکپارچه مجازی شده‌اند. تفاوت دکمه هوم گلکسی S8 و گلکسیS8 پلاس با دیگر گوشی های موبایل دارای کلیدهای مجازی، روشن ماندن همیشگ کلید هوم است.

کاربران بعد از مدتی استفاده از این دو گوشی موبایل، این پرسش برایشان به وجود آمد که روشن ماندن همیشگی تعدادی پیکسل در پایین‌ترین قسمت نمایشگر، چقدر ممکن است از عمر آن کاسته و سبب سوختن صفحه نمایش شود. اگرچه سامسونگ پدید آمدن چنین اتفاقی را با قاطعیت رد کرد، اما از قرار معلوم تاکنون تعدادی از کاربران با مشکل سوختن دکمه هوم گلکسی اس 8 مواجه شده‌اند.

سوختن دکمه هوم گلکسی اس 8

خبر سوختن دکمه هوم گلکسی اس 8 ممکن است تنها یک دروغ رسانه‌ای باشد

اخیرا برخی کاربران مشاهده علائم سوختن صفحه نمایش گوشی های موبایل خود را گزارش داده‌اند. این مشکل، که به خاطر استفاده طولانی مدت از تصاویر استاتیک ایجاد می‌شود، سبب می‌شود تا برخی از قسمت‌های نمایشگر بی‌رنگ و بی‌روح شوند. دقیقا برای جلوگیری از پیش آمدن چنین مشکلی، در نمایشگرهای CRT قدیمی شاهد نمایش اسکرین سیور بعد از عدم استفاده از کامپیوتر برای مدت زمانی کوتاه بودیم. اگر به خاطر داشته باشید، اسکرین سیورها شامل تصاویری متحرک و بسیار پرجنب و جوش بودند تا به این وسیله از ثابت ماندن پبکسل‌ها جلوگیری کنند. مشکل سوختن دکمه هوم گلکسی اس 8 (پیکسل‌های نمایش‌دهنده آن) از آنجایی ناشی می‌شود که هیچ تغییری در پیکسل‌های آن ایجاد نمی‌شوند.

سوختن دکمه هوم گلکسی اس 8

آن دسته از کابرانی که از کم رنگ شدن صفحه نمایش گلکسی اس 8 گلگی کرده‌اند، ادعا می‌کنند علاوه بر رخ دادن این مشکل در قسمت انتهایی نمایشگر، دکمه هوم گوشی موبایل آن‌ها نیز قفل شده است. به عقیده سامسونگ، به صورت پیش فرض الگوریتم‌هایی به منظور جلوگیری از سوختن نمایشگر گلکسی اس 8 پیاده‌سازی شده و برای اثبات ادعای کاربران باید مشکل را بررسی کرد.

این اولین باری نیست که گزارشی مبنی بر وقوع یک مشکل در پرچمداران جدید سامسونگ می‌شنویم. به عنوان نمونه مدتی قبل شاهد گلگی کاربران از قرمزی صفحه نمایش گلکسی اس 8 بودیم که بعد از اثبات وجود آن توسط سامسونگ، این شرکت یک آپدیت نرم افزاری برای رفع آن منتشر کرد. درباره مشکل سوختن دکمه هوم گلکسی اس 8 نمی‌توانیم تا زمان شنیدن خبری رسمی از سوی خود سامسونگ اظهار نظری داشته باشیم. تاکنون تمامی کاربران، در کنار مطرح کردن برخورد به مشکل شارژ وایرلس یا قرمزی صفحه نمایش، عکس و یا ویدیویی در کنار آن منتشر کرده‌اند، اما درباره این مشکل هنوز هیچ منبع موثقی وجود ندارد.