قابلیت های جدید اینستاگرام

۱۰ مورد از قابلیت های جدید اینستاگرام که باید بدانید

قابلیت های جدید اینستاگرام طی مدت زمان اخیر و از طریق عرضه چند به روزرسانی به آن افزوده شده‌اند. در این مطلب با ۱۰ مورد از ویژگی های جدید اینستاگرام آشنا می‌شوید.

اینستاگرام به لطف افزوده شدن کوله‌باری از قابلیت‌ها و ابزارهای داخلی به آن، از یک اپلیکیشن موبایل ساده به منظور اشتراک‌گذاری عکس تبدیل به یک شبکه اجتماعی همه فن حریف شده است. طی مدت زمان اخیر و با انتشار چند آپدیت، به صورت مرحله مرحله چندین ویژگی جدید به آن افزوده شده است که با استفاده از آن‌ها از ابزارهای جانبی دیگر بی‌نیاز خواهید شد.

فیلترهای صورت

یکی از جذاب‌ترین قابلیت های جدید اینستاگرام فیلترهای صورت متنوع آن است که با استفاده از آن‌ها به هیچ برنامه ویرایش تصویر دیگری نیاز نخواهید داشت. فیلترهای صورت اینستاگرام همانند مورد مشابه آن در اسنپ چت در بخش استوریز قابل استفاده بوده و به کمک آن‌ها می‌توان صورت خود را با افزودن اشیا مختلف، به حالت‌های بسیار خنده‌داری درآورد. اگرچه به عقیده برخی افراد این ویژگی نیز همانند بسیاری دیگر از قابلیت‌ها از اسنپ چت کپی شده، اما واقعیت این است که کاربران روی خوشی به آن‌‌ها نشان داده‌اند و امروز تعداد کاربران اینستاگرام به مراتب از اسنپ چت بیشتر است.

قابلیت های جدید اینستاگرام

بیشتر قابلیت های جدید اینستاگرام مربوط به بخش استوریز هستند

عملکرد این فیلترهای فوق‌العاده است. حتی در بخش استوریز می‌توان آن‌ها را حین استفاده از دوربین سلفی به صورت خود اعمال کرد، پس برای استفاده از این دسته از قابلیت های جدید اینستاگرام نیاز به یک گوشی موبایل دارای دوربین سلفی قدرتمند دارید. از آنجایی که دوربین می‌تواند صورت را ردیابی کند، فیلترها حتی با جابه‌جایی صورت کاربر نیز اعمال می‌شوند.


برای مشاهده این فیلترها یک استوری جدید ایجاد کرده و سپس دوربین سلفی را انتخاب کنید. در ادامه آیکون صورت قرار گرفته در کنار دکمه دوربین را برگزینید. در بین فیلترهای موجود، برای یافتن مورد دلخواه جستجو کنید. اگر می‌خواهید از این فیلترها برای ویرایش تصاویر به منظور اشتراک‌گذاری عادی استفاده کنید، وارد تنظیمات برنامه شده و گزینه ذخیره استوری‌ها را فعال کنید. اکنون تصویر خود را در استوری ایجاد و بعد از ذخیره شدن خودکار در گالری، آن را به صورت یک عکس جدید به اشتراک بگذارید.

قابلیت Rewind

Rewind یکی دیگر از قابلیت های جدید اینستاگرام است که فقط در استوریز می‌توان از آن استفاده کرد. کاربران امیدوارند به زودی از این امکانات جدید به صورت مستقیم برای بارگذاری ویدیو و یا عکس استفاده کنند، اما هیچ تضمینی برای تحقق آن وجود ندارد.

قابلیت های جدید اینستاگرام

بعد از ورود به بخش استوریز، همانند همیشه یک ویدیو عادی ضبط کرده و سپس برای وارد شدن به بخش حالت‌ها انگشت خود را بر روی نمایشگر به سمت راست بکشید. اکنون با انتخاب گزینه Rewind، که در کنار گزینه‌های Boomerang و Hands-Free قرار گرفته، می‌توان ویدیویی ساخت که به صورت سر و ته پخش می‌شود. خوشبختانه می‌توان از این قابلیت، هم حین استفاده از دوربین جلویی و هم در زمان استفاده از دوربین اصلی بهره برد.

قابلیت Hashtag

از دیگر امکانات جدید اینستاگرام باید به امکان افزودن استیکر به هر استوری اشاره کرد. در ادامه می‌توان بر روی این استیکر یک هشتگ دلخواه نوشت. این استوری به وسیله هشتگ نوشته شده با دیگر تصاویر دارای همین هشتگ دسته‌بندی خواهد شد. بهتر است برای جلوگیری از شلوغ شدن تصویر از قرار دادن چندین هشتگ خودداری کنید.

قابلیت های جدید اینستاگرام

برس پاک کن جدید

بیشتر قابلیت های جدید اینستاگرام به بخش استوریز مربوط می‌شوند. اکنون یک قلم جدید برای طراحی به این بخش اضافه شده که با استفاده از آن می‌توانید تصاویری هنرمندانه ایجاد کنید.

قابلیت های جدید اینستاگرام

ابتدا در استوریز یک عکس جدید ثبت کرده و آن را با استفاده از دیگر قلم‌های موجود ویرایش کنید و یا کل آن را به صورت یک دست رنگ بزنید. با استفاده از قلم جدید می‌توان بخش‌های دلخواه از نقاط رنگ شده پیشین را پاک کرد. این قابلیت برای پررنگ کردن یک بخش مشخص از عکس و حذف دیگر اشیا بدون اهمیت بسیار کاربردی است. مجددا می‌توانید بعد از ایجاد استوری و ذخیره شدن خودکار آن در گالری، عکس را به صورت تصویری جدید در حالت عادی به اشتراک بگذارید.

ذخیره و یا نشانه‌ گذاری تصاویر و ویدیوها

وقتی حین مرور صفحات مختلف با یک عکس دلخواه مواجه می‌شوید می‌توانید آن را برای مشاهده‌ و یا استفاده‌های بعدی، به روش‌هایی مختلف در گوشی موبایل خود ذخیره کنید. اکنون نیاز به انجام این کار از بین رفته است، چرا که می‌توان تصاویر را به راحتی نشانه‌ گذاری کرد و در زمان‌های بعدی در داخل خود اینستاگرام به آن‌ها دسترسی داشت. به عقیده بسیاری از کاربران، قابلیت نشانه گذاری تصاویر در اینستاگرام، ورژن توسعه یافته شبکه اجتماعی پینترست است.

اکنون می‌توان هر پست را با لمس دکمه بوکمارک، در بخشی مشخص و داخل برنامه ذخیره کرد. این دکمه در گوشه پایین سمت راست هر عکس و یا ویدیو قرار دارد. به عنوان یکی دیگر از قابلیت های جدید اینستاگرام باید به امکان ساخت چندین مجموعه و کلکسیون اشاره کرد، قابلیتی که مجددا پیشتر آن را در پینترست مشاهده کرده بودیم.

قابلیت های جدید اینستاگرام

دکمه بوکمارک را لمس کرده و آن را برای چند ثانیه نگه دارید تا به این وسیله پست دلخواه را به یکی از مجموعه‌های پیشین اضافه کنید و یا در همان لحظه یک کلکسیون جدید برای دسته‌بندی تصاویر بسازید. این قابلیت افزوده شده به اینستاگرام را باید یکی از بهترین راهکارهای نشانه‌ گذاری مطالب در بین تمامی سرویس‌های اینترنتی دانست.

امکان ساخت آلبوم

همیشه گفته شده یک تصویر بهتر از هزاران کلمه یک موضوع را نقل می‌کند، به همین دلیل برای نقل یک داستان مفصل باید از چند عکس استفاده کنید. به لطف امکان ساخت آلبوم در اینستاگرام و قرار دادن چندین عکس و ویدیو در کنار یکدیگر و در ادامه منتشر کردن تمامی آن‌ها در قالب یک پست، همیشه تصاویر و ویدیوهای شما مرتب و منسجم باقی می‌مانند.

قابلیت های جدید اینستاگرام

برای ساخت آلبوم، یک تصویر جدید ثبت کرده و یا برای انتخاب آن به گالری وارد شوید. بعد از ایجاد و یا انتخاب عکس یا ویدیو، دکمه Multiple Images را لمس کنید. اکنون می‌توانید به جز مورد اول انتخاب شده، تا سقف ۹ عکس و یا ویدیوی دیگر را برای قرار گرفتن در این آلبوم انتخاب کنید. اگرچه می‌توان هر تصویر و یا ویدیو را به صورت جداگانه ویرایش کرد، اما برای تمامی آن‌ها یک کپشن و موقعیت جغرافیایی تعیین می‌شود.

استفاده از برنامه به صورت آفلاین

امکان استفاده آفلاین از اینستاگرام قابلیتی است که تنها در دسترس کاربران اندرویدی قرار دارد. البته تمامی دستگاه‌های اندرویدی نیز قادر به اجرای آن نیستند و سیستم عامل باید حتما نسخه ۷.۰ نوقا و به بعد باشد.

قابلیت های جدید اینستاگرام

در حالت آفلاین می‌توان تصاویر را ثبت و آن‌ها را ویرایش کرد. این پست بعد از اولین اتصال به اینترنت به صورت خودکار ارسال خواهد شد. همچنین کاربران می‌توانند در حالت آفلاین از تایم لاین خود استفاده کنند. بین تصاویر کش شده از قبل گشت و گذار کرده و آن‌ها را لایک کنید و یا برایشان کامنت بگذارید. بعد از نخستین اتصال این تغییرات اعمال خواهند شد.

اپلیکیشن دسکتاپ اینستاگرام

اگرچه مدت‌هاست می‌توان از طریق دسکتاپ و با استفاده از مرورگر وارد حساب کاربری خود در اینستاگرام شد، اما اپلیکیشن تحت وب این شبکه اجتماعی قابلیت‌های بسیار کمی داشته و به عنوان نمونه نمی‌توان استوری‌ها را در آن مشاهده کرد و یا به دیگر کاربران دایرکت فرستاد. خوشبختانه مدتی است اپلیکیشن اینستاگرام برای ویندوز ۱۰ به صورت رایگان در فروشگاه مایکروسافت عرضه شده و می‌توان آن را هم بر روی دسکتاپ و هم بر روی گوشی موبایل ویندوزی استفاده کرد.

قابلیت های جدید اینستاگرام

حین استفاده از نرم افزار ویندوز ۱۰ این شبکه اجتماعی در دسکتاپ، به تمامی امکانات به جز اشتراک‌گذاری عکس دسترسی دارید. برخلاف اپلیکیشن تحت وب، اکنون می‌توانید استوری دوستان خود را مشاهده کرده و حتی با استفاده از وب‌کم یک استوری جدید ارسال کنید. همچنین می‌توانید از طریق دایرکت اینستاگرام برای آن‌ها پیام بفرستید.

متد احراز هویت دو مرحله‌ای

با توجه به افزودن شدن قابلیت های جدید اینستاگرام ، روز به روز اطلاعات بیشتری از خود را در حساب کاربری‌تان بارگذاری می‌کنید، پس حفظ حریم خصوصی اهمیت بیشتری پیدا کرده است. متد احراز هویت دو مرحله‌ای یک سد امنیتی است که تمامی سرویس‌ها به منظور ایمن‌سازی اکانت‌های کاربران خود باید آن را پیاده‌سازی کنند. اینستاگرام در یکی از به‌روزرسانی‌های اخیر این قابلیت را به سرویس خود اضافه کرد.

قابلیت های جدید اینستاگرام

برای فعال کردن آن به مسیر Profile > Menu > Two-Factor Authentication رفته و گزینه Require Security Code را فعال کنید. در ادامه باید شماره موبایل خود را وارد کنید. از این پس پل ارتباطی اینستاگرام با شما به منظور اطمینان از عدم دسترسی کاربران دیگر به حساب کابری‌تان این شماره موبایل خواهد بود.

ارسال پیام دارای قابلیت از بین رفتن خودکار

بعد از مدت‌ها درخواست کاربران، اینستاگرام مجبور شد یکی دیگر از قابلیت‌های اساسی اسنپ چت را به شبکه اجتماعی خود بیاورد. امکان ارسال پیام‌های دارای قابلیت از بین رفتن خودکار نخستین چیزی بود که اسنپ چت را نزد کاربران محبوب کرد.

قابلیت های جدید اینستاگرام

برای استفاده از آن وارد دایرکت اینستاگرام شده و دکمه دوربین آبی رنگ واقع در انتهای صفحه را لمس کنید. تنها این دوربین آبی می‌تواند پیام‌های دارای قابلیت حذف خودکار ارسال کند. با استفاده از دوربین خاکستری عادی، که در کنار اسم هر کاربر قرار گرفته، پیام‌هایی عادی و دائمی ارسال خواهد شد. یکی از راه‌های دور زدن دریافت یک پیام دارای قابلیت حذف خودکار، گرفتن اسکرین شات از آن است. خوشبختانه اینستاگرام در صورت گرفته شدن اسکرین شات از پیام دارای قابلیت حذف خودکار ارسال شده توسط شما به وسیله هر کاربر دیگری، یک نوتیفیکیشن اخطاردهنده می‌فرستد.

به لطف افزوده شدن قابلیت های جدید اینستاگرام ، این اپلیکیشن موبایل تبدیل به یک شبکه اجتماعی همه فن حریف شده است و کاربران دیگر آن را تنها به چشم فضایی به منظور به اشتراک‌گذاری تصاویر خود نگاه نمی‌کنند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۸ دیدگاه

 1. سلام اینیستارو به روز کردم چرا فعالتهای فالوورامو نمیتونم ببینم؟؟؟نمیاد فعالیتها حذف شده یعنی

 2. سلام من در اینستاگرام ورژن جدید وقتی ی نفر پیام میده با نت دیتای گوشی باز نمیشه فقط با وای فای باز میشه بعد نتمم ک فول ولی نمیدونم چرا دیتای گوشیم پیامای دایرکت رو باز نمیکنه اگ میشه ببینین چرا اینجوریه

 3. سلام
  من اینستامو اپدیت کردم تقریبا ٧٠٠ تا فالوور دارم وقتی میخوام استوریمو Hide کنم ١٠٠ نفر بیشتر نمیاره از فالوورامو که بتونم Hide کنمشون
  چیکار کنم همشونو بیاره ؟!

 4. سلام و عرض خسته نباشید. اگه میشه زود جواب بدین فوریه!من چند روز بعد اینکه اینستارو به روز کردم متوجه شدم که کسایی رو که فالو نکردم نمیتونم تو دایرکت پیغامی رو برسونم، راهی وجود داره؟

 5. سلام دویتان و عرض خسته نباشید. من از زمانی که اینستا رو به روز کردم چند روز بعد متوجه شدم نمیتونم به کسی که فالوش نکردم پیغامی رو تو دایرکت برسونم راهش چیه؟ ، کار واجبیه لطفا زود تر جواب بدین ممنون.

 6. باسلام وخسته نباشید ,لطفا اگه میشه زود پاسخ بدین
  اینستاگرام من بروز شده ست ,من در حالت آفلاین برای کاربری در دایرکت پیام فرستادم که متاسفانه دستم خورد و پیام ارسال شد ولی وقتی که آنلاین شدم ومیخواستم پیام رو پاک کنم پیام من خودکار حذف شد هرچی نگاه کردم پیامم نبود ,آیا این پیام برای اون کاربر ارسال میشه؟؟

 7. سلام اینستای من ۳ روزه اپدیت شده و در ورژن جدید برای من قایبلیت مشاهده تعداد پستهای خودم و پیج های دیگران نیست علتش رو لطفا توضیح بدین چون دیگران اپدیت کردن اما دچار این مشکل نشدن