آیرودینامیک

شاهکار آیرودینامیک پورشه را در این ۵ خودرو ببینید

در این مقاله به معرفی ۵ اتومبیل Porsche خواهیم پرداخت که شاهکار آیرودینامیک پورشه را به رخ تمامی رقبا می‌کشند. سرآمد آنها پورشه کایمن GT4 سال ۲۰۱۶ است.

پورشه از آن تولیدکننده‌هایی است که کم‌ترین تغییر را نسبت به مدل اولیه دارد و هنوز سنت‌ها را حفظ می‌کند. البته ما هیچ شکایتی نداریم چون همچنان جذابیت خود را حفظ کرده است. اما آیا تا به حال از خودتان پرسیده‌اید که چرا پورشه همچنان تغییر خاصی در ظاهر خودروهای خود ایجاد نمی‌کند؟ کارشناسان پاسخ آن را در شکل آیرودینامیک و خصوصا اسپولیر عقب می‌دانند. با ما همراه شوید تا به ۵ طرح برتر آیرودنامیکی پورشه بپردازیم.

مشخصا وقتی نام پورشه به میان می‌آید، همه‌ی ماشین بازها یاد مدل افسانه‌ای ۹۱۱ را زنده می‌کنند. خودرویی که از همان ابتدا تولیدش معنای آیرودینامیک را خوب درک می‌کرد و هنوز هم راهش را گم نکرده. گفتنی است که پورشه از اولین خودروسازهایی بود که اسپویلر عقب را در خودروهای بدون صندوق به کار گرفت و سرانجام در سال ۱۹۷۲ برای مدل ۹۱۱ نمونه‌ای خاص را از آن اختراع کرد که بعدها به نام دم نهنگ شهرت یافت.

۱- پورشه ۹۳۵ موبی‌دک

آیرودینامیکخودرو مذکور برای شرکت در مسابقه ۲۴ ساعته لمانز ۱۹۷۸ ساخته و توسعه‌یافته بودکه با ظاهرش شکوه و تعجب را در کنار هم به ارمغان می‌آورد. این خودرو با اینکه بسیار بزرگ بود و در بین طراحی‌های بی‌نقص پورشه اندکی عقب مانده به نظر می‌رسید اما از لحاظ آیرودینامیکی کاملا نمونه‌ای خوش‌ساخت به شمار می‌آمد که از یک باله‌ی فایبرگلاس سود می‌برد. با توجه به رنگ خاص سفید و آبی تیم پورشه در لمانز و ظاهر ۹۳۵، نام این خودرو را موبی‌دیک قرار گذاشتند که نام نهنگ معروفی در ادبیات است. بدنه‌ی این خودرو توسط نوربرت سینگر طراحی‌شده بود و ثابت درگ ۰.۳۶ آن کمک کرد تا در مسابقات لمانز به سرعتی بیش از ۳۳۶ کیلومتر بر ساعت دست یابد. رکوردی که تا مدت‌ها پس از آن دست نخورده باقی ماند.

۲- پورشه پانامرا توربو

آیرودینامیکپانامرا توربو از خودروهای تقریبا جدید پورشه است. جالب است بدانید این مدل، تنها خودرو چهاردر دنیا با تکنولوژی آیرودینامیک متغیر است. این بدان معناست که در پخش اسپولیر عقب، عملکردهای متفاوتی را در شرایط مختلف شاهد هستیم. اسپویلر این خودرو در سرعت ۱۳۰ کیلومتر فعال می‌شود و نقش حیاتی را در رسیدن آن تا نهایت سرعت ۳۰۶ کیلومتر ایفا می‌کند. این خودرو با قدرت ۵۵۰ اسب بخار و شتاب ۳.۵ ثانیه‌ای، نمونه‌ای شایسته از سدان‌های اسپورت پورشه است.

۳- پورشه ۹۱۱ RS 2.7 سال ۱۹۷۲

آیرودینامیکنخستین باری که چشم جهان به جمال این مدل روشن شد، نمایشگاه خودرو پاریس ۱۹۷۲ بود. این خودرو اسپویلری یک تکه داشت و به عنوان دم اردک لقب گرفته بود. این طرح خیلی زود مورداستفاده سایر تولیدکنندگان نیز قرار گرفت و تا امروز نیز ادامه پیداکرده است. خودرو پورشه در آن زمان با ثابت درگ ۰.۴ سرعت ۲۴۵ کیلومتر بر ساعت را ممکن می‌کرد. پورشه ۹۱۱ RS 2.7 در حال حاضر ارزش زیادی به عنوان یک نمونه‌ی کلکسیونی دارد.

۴- پورشه ۹۵۹ سال ۱۹۸۶ تا ۱۹۹۳

آیرودینامیکچشمگیرترین مدل‌ پورشه که نمونه‌ی سوپر اسپورت ۹۱۱ بود بی شک همان پورشه ۹۵۹ است. این خودرو با اسپویلر عقب مخصوصی ارائه شد که بخشی از بدنه خودرو بود و به این ترتیب آیرودینامیک بخش جانبی را نیز افزایش می‌داد. با کمک چنین طراحی ماهرانه‌ای، ابر خودرو ۹۵۹ می‌توانست سرعت ۳۱۵ کیلومتر بر ساعت را تجربه کند و سریع‌ترین خودرو سواری تا آن زمان لقب گیرد. موتور شش سیلندر ۲.۹ لیتری این خودرو با قدرت ۴۴۴ اسب بخار صفر تا صد ۳.۶ ثانیه‌ای را ارائه می‌کرد. ثابت درگ پورشه ۹۵۹ معادل ۰.۳۱ است.

۵- پورشه کایمن GT4 سال ۲۰۱۶

آیرودینامیکو اما جدیدترین خودرویی که به اسپویلر عقب پورشه مزین شده است! این خودرو به لطف اسپویلر عقب پیشرفته‌اش به یکی از آیرودینامیکی پورشه‌ها تبدیل‌شده است. نکته‌ی جالب‌توجه در آیرودینامیک کایمن GT4 استفاده همزمان اسپویلر و بالچه است که تاثیرگذاری دو چندانی خواهد داشت. این خودرو پیشرانه‌ی ۳.۸ لیتری داشته و ۳۸۰ اسب بخار قدرت، آن را طی ۴ ثانیه به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت و نهایتا به سرعتی نزدیک به ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رساند. ثابت درگ این خودرو ۰.۳۲ است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. فشار هوا برای ماشین های که بالای ۳۰۰ تا میرن مهمترین عامله بعد وزن ماشین بعد قدرت ماشین یعنی نسبت قدرت به وزن