حافظه SSD دوست داشتني اين بار با ظرفيت 480GB!

آيا تا به حال نام حافظه هاي  اس اس دي به گوشتان خورده است؟ حافظه هاي SSD آنقدر سريع و دوست داشتني هستند که اگر آن را با هارد ديسک کامپيوتر خود جايگزين کنيد تجربه اي متفاوت از استفاده کامپيوتر را خواهيد داشت.اما قیمت بالای آنها سبب می شود هر کسی سراغ خرید آنها نرود. در طرف دیگر آنها با محدودیت ظرفیت ذخیره سازی اطلاعات مواجه اند و فعلا ظرفیت های بالای آنها به راحتی در دسترس نیست.

پیش بینی شده بود در سال ۲۰۱۳ باید منتظر بهبودهای چشمگیر در هر دو مشکل قیمت و ظرفیت باشیم و حالا نخستین علامت های آن ظاهر شده است.

شرکت Mushkin از نخستین اس اس دی 480GB mSATA جهان پرده برداری کرده است و قیمت آن نیز تنها ۵۰۰ دلار است. یعنی تقریبا معادل ۱ دلار به ازای هر گیگابایت. از طرف دیگر ظرفیت این اس اس دی هم ۴۸۰ گیگابایت است و برای بسیاری از کاربران عدد نسبتا معقولی به حساب می آید.

حافظه جدید از کنترلر SandForce SF-2281 استفاده می کند و اتصال آن از نوع SATA III با سرعت 6Gb/s است. می توانید از ماه آینده یعنی دی ماه منتظر ورود آن به بازار باشید و فراموش نکنید که سال ۲۰۱۳ قرار است اس اس دی ها را ارزان تر و پرظرفیت تر ببینیم.


منبع : en.gadgetnews

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*