مقبره های 2000 ساله در مصر

کشف مقبره های ۲۰۰۰ ساله در مصر

کشف مقبره های ۲۰۰۰ ساله در مصر اخیرا سرتیتر بسیاری از رسانه‌های خبری را به خود اختصاص داد. این مقبره‌ها در شمال شرقی مصر و در آبادی Dakhla کشف شده‌اند.

اکتشاف مقبره های ۲۰۰۰ ساله در مصر

وزارتخانه باستان‌شناسی کشور مصر در روز چهارشنبه از کشف مقبره های ۲۰۰۰ ساله در مصر خبر داد. اخیرا ۵ عدد از این مقبره‌ها توسط باستان‌شناسان کشف شده که قدمت آن‌ها به دوران تسلط رومیان باستان بر مصر بازمی‌گردد. این در حالی‌ست که ۸ مقبره دیگر نیز در سال‌های گذشته توسط باستان‌شناسان یافته شد.

ساختار مقبره‌ها

مقبره های 2000 ساله در مصر

برخی از این مقبره‌ها با استفاده از سقف‌های طاقی‌شکل ساخته شده‌اند.

آبادی Dakhla

مقبره های 2000 ساله در مصر 

این آرامگاه در صحرای باختری واقع شده و ۳۵۰ کیلومتر با قسمت غربی اقصر (Luxor) فاصله دارد. گفته می‌شود که این منطقه بقایای باستانی بسیاری را از دوران باستان تا عصر مدرن در خود جای داده است. در زمان تسلط رومیان باستان بر مصریان، چندین اقامتگاه مختلف در این آبادی رشد و توسعه یافته بودند.

مقبره‌های بزرگ

مقبره های 2000 ساله در مصر

در تصویر زیر نمایی از بخش ورودی یکی از بزرگ‌ترین این مقبره‌ها قابل ملاحظه است.

ظروف غول‌ پیکر

مقبره های 2000 ساله در مصر

در داخل این مقبره‌ها، چندین ظرف بزرگ و غول‌پیکر نیز یافته شد که توجه باستان‌شناسان را به خود جلب می‌کرد. گفته می‌شود که مردگان، در درون این ظرف‌ها روغن زیتون و یا شراب را برای زندگی بعد از مرگ خود نگهداری می‌کرده‌اند. با این حال برای اثبات چنین فرضیه‌ای لازم است که بر روی این ظروف آزمایش‌های شیمیایی انجام گیرد.

ماسک مومیایی

مقبره های 2000 ساله در مصر

در برخی از این مقبره‌ها، ماسک‌هایی پوشیده شده از طلا نیز کشف شد که نمونه‌ای از آن در تصویر بالا قابل ملاحظه است.

کوزه باستانی

مقبره های 2000 ساله در مصر

در این منطقه قسمتی از یک کوزه باستانی نیز توسط باستان‌شناسان یافت شد که عبارتی ناشناس بر روی آن درج شده است. هنوز از پیام اصلی آن اطلاعاتی در دست نیست.

کشف بسیار مهم

مقبره های 2000 ساله در مصر

۵ مورد از این مقبره‌ها به تازگی کشف شده و ۸ تای دیگر از آنان نیز در دوره‌های باستان‌شناسی قبل یافت شده‌اند. برخی از این مقبره‌ها هنوز در اندازه بسیار بزرگ و اصلی خود هستند.

سقف طاقی‌شکل

مقبره های 2000 ساله در مصر

نمای داخلی مربوط به یکی از مقبره‌ها در تصویر بالا قابل ملاحظه است. سوراخ موجود در این طاق احتمالا جهت دزدی از این مقبره‌ها در گذشته ایجاد شده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*