دلفی و ورایزن برای رهگیری اتومبیل ها با هم همکاری می کنند

نها با نصب این جعبه سیاه به پورت OBD2 اتومبیل (با قد و قواره ای همانند یک دسته کارت بازی) Delphi امکانات و اطلاعات فراوانی را در اختیار صاحب ماشین می گذارد. از جمله اینکه می توانید مسیر حرکت اتومبیل را ردیابی کرده یا درها را از راه دور ببنید و باز کنید. دلفی با همکاری ورایزن، یک ابزار ارتباطی ویژه ماشین را آماده کرده که می تواند بسیاری از سرویس های telematics را برای تان فراهم آورد.

این دستگاه دارای یک مودم CDMA است که به شبکه اپراتور ورایزن متصل شده و امکان ارتباط را فراهم می آورد. البته جعبه سیاه دلفی به امکان ارتباطی بلوتوث هم مجهز است. نکته جالب این دستگاه استفاده از پورت استاندارد OBD2 است که تقریبا در تمام اتومبیل های امروز دنیای دیده می شود. Connected Car با خواندن کدهای درگاه OBD2، علاوه بر دریافت اطلاعات ماشین، برخی کنترل ها را هم اعمال می کند. این دستگاه همچنین دارای یک جی پی اس داخلی است که با استفاده از ارتباط ورایزن موقعیت اتومبیل را برای صاحبش ارسال می کند.

از قابلیت های خوب اپلیکیشن تلفن هوشمند این دستگاه می توان به دریافت لحظه ای تمامی کدهای اخطار و ایراد ارسالی توسط پورت OBD2 اشاره کرد. اخطارهایی که گاهی اوقات به روشن شدن چراغ چک اتومبیل منجر می شوند. این اپلیکیشن همچنین می تواند میزان سوخت موجود در باک ماشین را هم اعلام کند یا اینکه دمای موتور را گزارش دهد.

یکی از کاربردهای داده های ارسالی جی پی اس این دستگاه می تواند اطلاع والدین از شیوه رانندگی فرزندان شان باشد. برای مثال هنگام فراتر رفتن سرعت ماشین از حد معینی و یا بالاتر رفتن دور موتور از مقدار مشخص، اخطاری برای والدین ارسال گردد. همچنین صاحبان ماشین های کرایه ای می توانند از خروج اتومبیل شان از محدوده مجاز قرارداد اطلاع یابند.

رانندگانی هم که وسواس شدیدی نسبت به قفل درهای اتومبیل شان دارند یا اینکه از همراه داشتن دائمی کلید متنفرند، می توانند با این اپلیکیشن اقدام به روشن کردن اتومبیل یا باز و بسته کردن درهای آن بپردازند. هنگامی هم که ماشین در پارکینگ زیر زمینی است و امکان ارتباط ماهواره و شبکه موبایل فراهم نیست، برای باز و بسته کردن درها می توانید از ارتباط بلوتوث آن بهره ببرید.

در این همکاری نزدیک، قرار است ورایزن سخت افزار لازم برای Connected Car را تولید کند و دلفی سرگرم آماده سازی سرویس های آنلاین است. درباره قیمت این ابزار و زمان ارائه آن هنوز چیزی اعلام نشده، اما می دانیم که خریداران آن را با قرارداد دیتای دو ساله ورایزن دریافت خواهند کرد.

جهت مشاهده کلیه اخبار و مقالات مرتبط با نمایشگاه CES به صفحه اختصاصی  گجت نیوز مراجعه کنید.

منبع : en.gadgetnews

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*