تصاویر دوربین آیفون 8 پلاس

مقایسه تصاویر دوربین آیفون 8 پلاس و آیفون 7 پلاس ؛ تفاوت دوربین‌ها چقدر است؟

یکی از مهمترین ویژگی های آیفون 8 پلاس دوربین دوگانه باکیفیت آن است. در این مطلب قصد داریم با مقایسه عکس ها و تصاویر دوربین آیفون 8 پلاس و آیفون 7 پلاس پیشرفت‌های مدل جدید را بررسی کنیم.

آیفون 7 پلاس که برای اولین مرتبه در دنیای محصولات اپل یه یک دوربین دوگانه مجهز شده است، یکی از بهترین دوربین‌های موبایل سال 2016 محسوب می‌شود. اگرچه رزولوشن این دوربین دوگانه در برادر آن یعنی آیفون 8 پلاس تغییری نکرده، اما بهبودهای مخصوصا نرم افزاری زیادی در مدل جدید صورت گرفته است، به همین دلیل انتظار می‌رود با مقایسه تصاویر دوربین آیفون 8 پلاس و آیفون 7 پلاس تفاوت‌های چشم‌گیری احساس کنیم.

تصاویر دوربین آیفون 8 پلاس

البته آیفون ایکس نیز یک دوربین دوگانه دارد، اما گشودگی دریچه دیافراگم سنسور تله فوتو آن متفاوت است. همچنین هر دو سنسور دوربین به تثبیت‌کنندگی نوری تصویر مجهز شده‌اند که اختلاف بسیار مهمی با دوربین دوگانه آیفون 8 پلاس محسوب می‌شود. از طرفی این یک محصول هزار دلاری و بسیار گران قیمت بوده و هنوز به بازار عرضه نشده است. پس نقطه مقابل آیفون 7 پلاس، آیفون 8 پلاس است.

تصاویر دوربین آیفون 8 پلاس

با توجه به جدول بالا متوجه می‌شویم مهم‌ترین تفاوت دوربین آیفون 8 پلاس و آیفون 7 پلاس، مجهز شدن مدل سال 2017 به فلاش Quad-LED True Tone با قابلیت Slow Sync و همچنین قابلیت Portrait Lighting است. فلاش‌هایی که از قابلیت جدید پشتیبانی می‌کنند، با ترکیب سرعت شاتر پایین با یک Strobe Pulse، تصاویر بسیار زیباتری در زمان عدم وجود نور طبیعی کافی ثبت می‌‌کنند. تصویر زیر به خوبی مزیت این قابلیت را نشان می‌دهد.

تصاویر دوربین آیفون 8 پلاس

قابلیت Portrait Lighting نیز سبب می‌شود پس‌زمینه تصویر به شیوه‌ای هنرمندانه‌ای تار شود و عکس نهایی جلوه بسیار زیباتری داشته باشد.

با این حال، تا زمان مقایسه تصاویر دوربین آیفون 8 پلاس و آیفون 7 پلاس نمی‌توان درباره میزان پیشرفت دوربین مدل جدید نظر داد. آیا تفاوت دوربین برادر میانی آیفون‌های جدید به حدی است که کاربران عاشق عکاسی را به فروش آیفون 7 پلاس خود و مهاجرت به آن تشویق کند؟

در ادامه، تصاویر دوربین آیفون 8 پلاس در سمت راست و عکس‌های دوربین آیفون 7 پلاس در سمت چپ قرار گرفته‌اند. برای مشاهده عکس‌ها در اندازه واقعی، پیکانی که در وسط عکس‌‌ها قرار دارد را با ماوس گرفته و به یکی از دو طرف بکشید.

منظره اول

 

iPhone 7 Plus

iPhone 8 Plus

نحوه رندر شدن رنگ‌ها، تفاوت اصلی این دو تصویر است. در نمونه عکس دوربین آیفون 8 پلاس رنگ قهوه‌ای غلظت به مراتب بیشتری دارد. با بزرگنمایی مشخص می‌شود حتی میزان جزییات نیز در عکس دوربین مدل جدید کمی بیشتر است. در تصاویر دوربین آیفون 8 پلاس و آیفون 7 پلاس بعدی، اختلاف بیشتر می‌شود. با این حال، با کمی ریزبینی می‌توان تفاوت تقریبا قابل ملاحظه‌ای حتی در منظره اول نیز پیدا کرد.

منظره دوم

 

iPhone 7 Plus

iPhone 8 Plus

در این منظره، به خوبی می‌توان تفاوت را میان تصاویر دوربین آیفون 8 پلاس و آیفون 7 پلاس حس کرد. میزان اشباع‌شدگی رنگ‌ها در عکس دوربین مدل پلاس آیفون سال 2017 بسیار بیشتر است. عکس آن به مراتب گرم‌تر بوده و کل منظره زنده و پرطراوت‌تر به نظر می‌رسد.

منظره سوم

 

iPhone 7 Plus

iPhone 8 Plus

این تصاویر دوربین آیفون 8 پلاس و آیفون 7 پلاس حین غروب آفتاب ثبت شده‌اند. در کمال تعجب حالت HDR در آن‌ها اعمال نشده و هر دو عکس را می‌توان قابل قبول دانست. تنها تفاوت مهمی که می‌توان بین آن‌ها پیدا کرد، سایه آبی رنگ دلپذیر آسمان و کنتراست بالاتر عکس دوربین مدل پلاس سال جاری است.

منظره چهارم

 

iPhone 7 Plus

iPhone 8 Plus

مهمترین ویژگی ساختار دوگانه دوربین آیفون‌های اپل، قابلیت بزرگنمایی به صورت اپتیکال تا دو برابر است که سبب می‌شود بدون کاهش کیفیت، سوژه در قاب تصویر جلوتر بیاید. برای پی بردن به تفاوت یا عدم تفاوت نحوه عملکرد سنسور تله فوتو دوربین این دو گوشی موبایل حین زوم کردن، عکس‌های منظره چهارم، بعد از اعمال دو برابر بزرگنمایی ثبت شدند.

تصاویر دوربین آیفون 8 پلاس و آیفون 7 پلاس در اینجا در مقایسه با منظره دوم، از نظر گرما تفاوت بیشتری با هم دارند. با این حال عملکرد آیفون 7 پلاس در این منظره بهتر شده است و رنگ‌ها دیگر همانند قبل سرد و کمی مرده به نظر نمی‌رسند. به نظر می‌رسد تفاوت در نحوه مدیریت نویز دیجیتال و یا سخت افزار دو دوربین، علت اصلی اختلاف میان عکس های دوربین آیفون 8 پلاس و آیفون 7 پلاس در این صحنه است.

منظره پنجم

 

iPhone 7 Plus

iPhone 8 Plus

با رسیدن به تاریکی، مقایسه دو دوربین هیجان‌انگیزتر می‌شود، چرا که عکاسی در زمان نبود نور طبیعی خورشید، همواره نقط ضعف اصلی دوربین گوشی های هوشمند بوده است. یکی از تفاوت‌هایی که در این زمان به خوبی میان تصاویر دوربین آیفون 8 پلاس و آیفون 7 پلاس احساس می‌شود، بهبود فوق‌العاده زیاد عملکرد دوربین آیفون جدید حین عکاسی در شب است. عکس های دوربین آیفون 8 پلاس به واقعیت بسیار نزدیک هستند و از طرفی رنگ‌ها در آن دقت بالایی دارند.

هر دو عکس در حالت پرتره ثبت شده‌اند. یکی از قابلیت‌های جدید اضافه شده به دوربین هر دو مدل، امکان استفاده از فلاش LED دوربین حین فعال بودن حالت عکاسی پرتره است. در منظره پنجم از این ویژگی استفاده شده است.

منظره ششم

 

iPhone 7 Plus

iPhone 8 Plus

در این منظره نیز برای روشن کردن محیط از فلاش LED کمک گرفته شد. بیشتر بودن جزییات و شفافیت در عکس دوربین آیفون سال 2017 به خوبی واضح است. با این حال در هیچ‌کدام یک از تصاویر دوربین آیفون 8 پلاس و آیفون 7 پلاس در این منظره، سوژه اصلی عکس آن طور که انتظار داشتیم روشن نشده است.

در این منظره دوربین آیفون 8 پلاس تلاش کرده میان پس‌زمینه و پیش‌زمینه توازن برقرار کند، به همین دلیل نور کمتری بر روی سوژه افتاده است. سوژه اصلی در نمونه عکس آیفون 7 پلاس کمی وضوح بیشتری دارد.

منظره هفتم

 

iPhone 7 Plus

iPhone 8 Plus

بین تصاویر دوربین آیفون 8 پلاس و آیفون 7 پلاس در این منظره نیز می‌توان اختلاف مهمی پیدا کرد؛ نور چراغ ماشین‌ها و همچنین کلیسا در عکس دوربین آیفون سال گذشته خیره‌کننده است و کمی چشم را آزار می‌دهد. علاوه بر آن، با بزرگنمایی عکس‌ها متوجه می‌شویم جزییات نیز توسط دوربین آیفون جدید کمی بهتر ثبت شده‌اند.

باز هم رنگ‌ها در عکس دوربین مدل 2017 اشباع‌شدگی بیشتری داشته و روی هم رفته گرمای بیشتری در آن احساس می‌شود. در عکس‌های این منظره از فلاش LED استفاده نشده است.

منظره هشتم

 

iPhone 7 Plus

iPhone 8 Plus

بهتر است پیش از نتیجه‌گیری، یک مرتبه در شرایط بسته و زیر سقف اقدام به عکاسی کنیم. سرعت شاتر دوربین آیفون 8 پلاس کمی از دوربین دوگانه آیفون سال قبل پایین‌تر است، به همین دلیل مدت زمان بیشتری باز مانده و نور بیشتری دریافت می‌کند. نتیجه، ثبت تصویری روشن‌تر است. عملکرد دوربین آیفون 7 پلاس نیز در آخرین منظره بسیار قابل قبول است.

نتیجه‌گیری

همانطور که انتظار داشتیم، دوربین آیفون 8 پلاس تفاوت‌‌های چشم‌گیری با مدل دارای دوربین دوگانه سال گذشته دارد و این تفاوت در تصاویر دوربین آیفون 8 پلاس و آیفون 7 پلاس به خوبی مشهود است. با مقایسه مشخصات فنی این دو دوربین به تفاوت چشم‌گیری برخورد نمی‌کنیم، اما طبق گفته اپل، دوربین دوگانه مدل‌های سال 2017 از نظر تکنیکی بهبود پیدا کرده‌اند.

با مشاهده عکس‌های دوربین آیفون 7 پلاس به تنهایی، شاید آن‌ها را سرد خطاب نکنیم، اما با قرار گرفتن این عکس‌ها در کنار تصاویر دوربین مدل جدید، گرما و دقت بیشتر رنگ‌های عکس‌های دوربین آیفون 8 پلاس به خوبی احساس می‌شود. تغییرات نرم افزاری، تغییر نحوه کار پردازشگر تصویر و از همه مهم‌تر فیلتر رنگ جدید ماژول دوربین مدل سال 2017 همگی با هم در ثبت تصاویر بهتر تاثیر دارند.

برای کاربرانی که علاقه شدیدی به عکاسی با گوشی موبایل خود دارند، بدون شک آیفون 8 پلاس گزینه بهتری است و خرید آن بیشتر توصیه می‌شود. اما اگر کاربری واقعا یک عکاس حرفه‌ای بوده و در حال حاضر دارای آیفون 7 پلاس است، باید کمی بیشتر درباره ارتقا به 8 پلاس تحقیق کند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. هر سال معرکه تر میشه این گوشی