سفینه فضایی مرموز در دریای بالتیک

کشف یک سفینه فضایی مرموز در دریای بالتیک با قدمتی چند هزار ساله+عکس

یک تیم گنج‌یاب سوئدی، در سال 2011 با یک شی عجیب و غریب در اعماق اقیانوس برخوردند. این سفینه فضایی مرموز در دریای بالتیک کشف شده و قدمتی 1400 ساله دارد!

تا چه اندازه سیاره زمین را می‌شناسیم؟ آیا گذشته این سیاره دقیقا مطابق با رویدادهای نوشته شده در کتب تاریخی است؟ هر چند وقت یک بار، برخورد با بعضی رویدادها و یا کشف برخی از سازه‌های باستانی، ما را با این پرسش رو به رو می‌کند: پیش از ما، چه کسانی بر این سیاره حکم‌رانی می‌کرده‌اند؟ آیا مردمان عهد باستان، با تصورات فعلی ما یکسان بوده‌اند؟ این‌ها از جمله سوالاتی هستند که پاسخ به آنان امری پیچیده و دشوار است؛ کشف یک سفینه فضایی مرموز در دریای بالتیک که قدمی 1400 دارد، یکی دیگر از رویدادهایی است که ما را نسبت به گذشته‌ی سیاره‌مان شوکه می‌کند.

گروهی از غواصان سوئدی که با هدف اکتشاف گنج به دل دریا زده بودند، با کشف یک سفینه فضایی مرموز در دریای بالتیک، شگفت‌زده شدند! این گروه از غواصان، زمانی که به 200 متری این شی رسیدند، تمامی دستگاه‌ها و تجهیزات آنان از دسترس خارج شد و توصیف غواصان از شکل و شمایل این وسیله، منابع خبری را غرق در شایعات و گمانه‌زنی‌های متعدد کرد.

یکی از غواصان حرفه‌ای ماموریت «اوشن ایکس» (Ocean X) با نام استفان هوربورن (Stefan Hogerborn)، در این باره گفت که برخی از دوربین‌ها و وسایل ارتباطی، با نزدیک شدن به این شی عجیب و غریب از کار می‌افتادند. او در این باره اظهار کرد:

تمامی وسایل الکترونیکی از قبیل تلفن‌های ماهواره‌ای و یا دوربین‌ها، در نزدیکی این شی از کار می‌افتادند. این تجهیزات، با دور شدن از شی مذکور مجددا روشن شده و به حالت عادی به کار خود ادامه می‌دادند.

سفینه فضایی مرموز در دریای بالتیک

علاوه بر این، اعضای این تیم در رابطه با چیزی که در قعر دریا دیده‌اند، آن را بدون شک به یک شی غیرزمینی نسبت می‌دهند! آن‌ها همچنین گفته‌اند که یک رد 300 متری نیز به عنوان مسیری شیب‌دار در بستر دریا پهن شده که به شی مذکور ختم می‌شود. غواصانی که در طول این ماموریت، در اعماق دریای بالتیک بودند، در ابتدا تصور می‌کردند که با یک سنگ عظیم یا سازه‌ای طبیعی طرف هستند. اما گفته می‌شود که این شی ناشناس، شباهت ویژه‌ای به سفینه‌های فضایی دارد و به هیچ وجه ساخته‌ی طبیعت نیست!

از زمان کشف این وسیله موسوم به سفینه فضایی مرموز در دریای بالتیک ، شایعات و گمانه‌زنی‌های بسیاری در مورد آن به راه افتاده است. آیا این شی عجیب، در واقع یک شهابسنگ و یا سیارک طبیعی است؟ عده‌ای نیز بر این باورند که این وسیله مرموز، یکی از زیردریایی‌های آلمان نازی و یا تجهیزات مربوط به زمان جنگ سرد بوده و اکنون با بقایای آن طرف هستیم. هنوز به طور دقیق از ماهیت این وسیله اطلاعاتی در دست نیست؛ ولی در هر حال، باید از اصالت یا کارکرد آن اطلاع پیدا کنیم!

این شی ناسناخته، اولین بار در ماه می 2011 کشف شد ولی به دلیل در دسترس نبودن بودجه و زمان‌بندی بد، آن‌ها نتوانستند تیم دیگری را برای اکتشاف به این منطقه ببرند. این شی عجیب و غریب، شباهت بسیاری به یک سفینه فضایی مرموز داشت که در عمق 200 متری دریای بالتیک کشف شد. این اکتشاف عجیب و غریب، موج عظیمی از شایعات را در پی داشت که از جمله آنان می‌توان به قوت گرفتن افسانه‌های دنیای زیر زمین و همچنین شباهت این وسیله، به سفینه میلیونیوم فالکون در جنگ ستارگان اشاره کرد.

سفینه فضایی مرموز در دریای بالتیک

در حالی که اعضای این تیم، برای کشف اطلاعات دقیق‌تر در مورد این شی عجیب و غریب هیجان‌زده بودند، عده دیگری چنین ادعایی را کذب خوانده و دقت تکنولوژی سونار را زیر سوال بردند. با این حال، اصلی‌ترین مشکل موجود این است که هیچ راهی برای وارد شدن به این وسیله فلزی وجود ندارد. بنابراین، مشخص نیست که با یک مخزن باستانی از گنجینه‌های طلا سر و کار داریم و یا اینکه با گذشت زمان، این وسیله عجیب و غریب از رسوبات زیر دریا پر شده است.

از زمان کشف این سفینه فضایی مرموز در دریای بالتیک تاکنون، بیش از 6 سال می‌گذرد و همچنان هیچ ایده‌ای در مورد کارکرد این وسیله عجیب وجود ندارد. هم متخصصان و هم غواصان اعماق دریا، درباره این اکتشاف سکوت کرده و نمی‌توانند ماهیت اصلی وسیله کشف شده را مشخص سازند. این شی ناشناخته که شباهت بسیاری به سفینه‌های فضایی فیلم جنگ ستارگان دارد، توسط گروهی از غواصان با نام Ocean X در عمق 91 متری دریای بالتیک کشف شد. رهبری این ماموریت بر عهده پیتر لیندبرگ (Peter Lindberg) بود و دستیار تحقیقاتی این ماموریت یعنی دنیس اسبرگ (Dennis Asberg) نیز شاهد این اکتشاف بودند.

دنیس اسبرگ درباره این اکتشاف عجیب و غریب می‌گوید:

من 100 درصد مطمئن هستم که ما در اینجا با یک چیز کاملا منحصر به فرد و ویژه سر و کار داریم!

ماموریت غواصان در این منطقه از اقیانوس، با هدف اکتشاف گنجینه‌های ارزشمند دنبال می‌شد. همه چیز مطابق با برنامه پیش می‌رفت تا اینکه غواصان در عمق خاصی از آب، متوجه قطع ارتباط وسایل الکترونیکی شدند. به گفته شاهدان، این سفینه فضایی در قعر دریای بالتیک، 61 متر عرض داشته و ارتفاع آن حدودا 8 متر بوده است. ساختار دیسکی شکل این شی عجیب و غریب، سبب شده که بسیاری از مردم در سراسر جهان، ایده‌های مختلفی را در مورد آن مطرح کنند که از جمله آنان می‌توان به قارچ غول‌پیکر و یا زیردریایی گمشده روسیه اشاره کرد. علاوه بر این‌ها، میلیون‌ها نفر از مردم جهان، این وسیله عجیب را به بشقاب پرنده موجودات فضایی نسبت داده‌اند که چندان هم عجیب نیست!

سفینه فضایی مرموز در دریای بالتیک

استیو وینر (Steve Weiner) به عنوان یک زمین شناس مطرح، معتقد است که این شی ناشناس، ساخته طبیعت نیست. بدنه این سفینه فضایی، از جنس فلز بوده و چنین ساختاری محال است که به طور طبیعی شکل گرفته باشد. بدین سبب باید گفت که این سازه، مستقیما توسط موجوداتی از سیاره ما و یا دیگر سیارات ساخته شده است!

گفته می‌شود که غواصان نمونه‌هایی از این شی ناشناخته را نیز با خود به آزمایشگاه منتقل کرده تا مطالعات دقیق‌تری را بر روی آن انجام دهند. این گروه از غواصان سوئدی، در نظر دارند که با برنامه‌ریزی یک ماموریت دیگر، مجددا این ساختار عجیب و غریب در زیر دریای بالتیک را از نزدیک مشاهده کنند. پیتر لیندبرگ در مورد ماهیت واقعی این شی ناشناس، هنوز متقاعد نشده و می‌گوید ساختار عجیب و اسرارآمیز آن، حدس و گمان را بسیار سخت می‌کند. به همین سبب، نظریه‌های مختلفی پیرامون آن شکل گرفته که هنوز به اثبات نرسیده‌اند.

حال که چند سال از زمان کشف این شی عجیب و غریب می‌گذرد، مصاحبه با غواصان حاضر در این ماموریت یک بار دیگر داستان مربوط به این سفینه فضایی مرموز در دریای بالتیک را به صدر رسانه‌های خبری می‌آورد. پیتر لیندبرگ در آخرین مصاحبه رسانه‌ای خود، این شی ناشناخته را یک سازه «مبهم» و «عجیب و غریب» نامگذاری کرد. این گروه از غواصان، به مدت یک سال مداوم، تلاش‌های خود برای کشف ماهیت این وسیله را به کار گرفتند، اما تاکنون هیچ نظریه قاطعی ارائه نشده است.

لیندبرگ در آخرین مصاحبه رادیویی خود گفت:

ساختار پله‌ای این وسیله، بسیار عجیب و غریب و غیرقابل توضیح است. پیش‌بینی شده که قدمت این سازه، به هزاران سال قبل و عصر یخبندان برمی‌گردد. شاید این همان آتلانتیس باشد؛ افسانه شهری اسرارآمیز در زیر آب‌ها!

او همچنین اذعان کرده که این شی ناشناخته، ممکن است یک شهابسنگ فلزی باشد و یا اینکه فعالیت‌های آتش‌فشانی در زیر آب، چنین الگوی عجیبی را ایجاد کرده‌اند.

جالب است بدانید که با وجود اینکه تعداد زیادی از تصاویر مربوط به این سازه ناشناخته منتشر می‌شوند، تنها یک عکس از میان آن‌ها واقعی‌ است. این تصویر ، نمایی از اسکن سونار در سال‌های قبل است و به غیر از آن، سایر تصاویر غیرواقعی هستند. در همین تصویر نیز، ساختار عجیب و غریب این سازه به خوبی مشخص است.

با وجود آنکه چندین سال از زمان کشف این سفینه فضایی مرموز در دریای بالتیک می‌گذرد، هنوز اطلاعاتی قطعی در مورد آن در دست نیست و تلاش‌ها برای کشف ماهیت واقعی آن همچنان ادامه دارد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

20 دیدگاه

 1. به زودی ناوگان دریایی ما برای برسی این رویداد به بالتیک گسیل داده خواهد شد💪💪💪💪⚔⚔⚔⚔😂🤣

 2. در دنیای ک ما هستیم خیلی اتفاقات عجیب رخ میده اما دولت ها این اطلاعات دقیق رو به مردم نمیدن

 3. باسلام
  بنظرمن این مزخرفات فقط ساخته سرمایه گزاران هالیوود برای جاانداختن یک ایده در ذهن مخاطب برای ساخت فیلم های جدیدشان است
  همون ترفندی که دراب های سومالی و….با راه اندازی گروهی بنام دزدان دریایی دررسانه ها ایجادکردن وبعد فیلم دزدان دریایی کارائیت راساختن تامخاطب یک پیش زمینه ای از این واقعه در ذهنش باشه
  اگرواقعا چنین شی یی هست بااین همه ابزارالات پیشرفته که حتی تا دل اتش فشانها هم میرن چطوراین شی ۶ هفت ساله زیراب مونده؟؟؟

 4. کی میاد بریم فضا

 5. من فقط دوتا سوال از همه کسایی که چه اون افراد مدعی وچه کلا مخاطبین این مورد دارم یک اینکه گیریم این عکس وقضیه واقعا وجود داشته باشه چطور تا امروز محققین ودانشمندان مخصوصا ناسا بعد شش سال از مشخص شدن موقیعتش چطور برا برسیه ماهیت این شی از اب نمیارن بیرون تا ببینن چی هست اونم وقتی امروزه حتی برا پیدا کردن یه سکه قدیمی یا کشف ماهی های ناشناخته اعماق اقیانوسها همه ما تو تلوزیون و مستندها بارها دیدیم باپیشرفته ترین دستگاها وربات های ابزیه مدرن تابحال اقدام نکردند خوبه تو دنیا چیزی که الان زیاده شرکت ها ومحقق های کنجکاوو تشنه کشف هست ؟ ویک موضوع دیگه که با اینکه خود شخص منم از افرادیم که خیلی دوست دارم واقعا موجود یا سفینه فرازمینی یک روزی ثابت بشه اما از یه چیزی خندم میگیره اونم اینه که چرا بنظرشماها بشقاب،پرندهاوادم فضایی ها چراهمیشه وفقط تو کشور امریکا دیده میشن وهستند جاهای دیگه کره زمین بندرت که بنظرم خیلی سادست که منطق میگه این اعدعاها فقط بخاطر تخیل ومعروفیت ویااشتباه گرفتن بالن ها وجتها بخاطر فراگیریه این قضیه بین مردمان امریکاییه وبس ولی خود من باهمه این تفاسیل اعتقاد دارم که امکان بودن چنین موجوداتی خیلی بالاتر از نبودش هست چون دنیا وکهکشانهادرمقابل وسعت دید فعلی بشر بسیار بزرگه ولی امکان تنها بودن موجودات کره زمین هم هست با تشکر از کسایی که وقت گذاشت

  • در پاسخ به سوال اولت باید بگم که اول باید تحقیقات جامع در باره ی این شی انجام بشه و تا اون جایی که من میدونم گفته بود تجهیزات وقتی نزیدیک اون میشن خاموش میشن پس نمیشه همینجوری رفت سراغش و گفته شده بود هنوز بودجه این کارو ندارند و در پاسخ به سوال دوم باید بگم که دریای بالتیک توی اروپای شمالیه نه امریکا و در ضمن اگر مطالعه کرده باشید متوجه میشید که نه فقط در امریکا بلکه توی کشور های اسکاندیناویایی و امریکای لاتین و حتی ایران هم از موارد وجود داشته

 6. خدا به این دانشمندان های آمریکای عقل بده به من پول

 7. سلام. 1چیز اینجا مشکوکه! دانشمندها و ناسا کلی درگیرن حتی اگه شده 1 موجود میکروسکپی از کرات دیگه کشف کنن و کلی هم هزینه واسه رصد فرازمینی ها صرف میکنن، بعد ب خودشون زحمت نمیدن این موردی ک دم دستشونِ رو پیگیری کنند!!! ما ک متوجه نشدیم اخرش! حتی هیچوقت نشنیدم پیگیرِ اینهمه اخبار و عکس های موجودی ک از فضایی ها وجود داره باشن، بعد پیغاموعکسو یادداشتونقشه میفرستن واسه منظومه های همسایه!

  • خب دوست عزیز شاید ناسا از این که این موجودات وجود دارند اطلاع داشته باشه چون ناسا هیچ وقت درباره ی این موضوعات مثل ماهواره شوالیه سیاه یا این مورد یا مواردی از این قبیل هیچ وقت بیانیه ای نداده و همیشه از این بابت طفره رفته ولی در هر صورت ما باید اساس این باشه که این موجودات واقعی هستند و حتی شاید الانم بین ما باشند.

 8. شاید یه سنگ بوده که دارای نیروی مغناطیسی بوده و اونا هم فکر کردن سفینه فضایی بوده شش سال از این موضوع میگذره خدا می‌دونه اون سفینه یا سنگ مرموز هنوز هم اونجاست یا نه

 9. vali batavajoh be eskanesh be nazare mn in shei zirdaryaii naboode….hala har chi bode,sheii boode k soghot karde,oonam ba sorate ziad….va ba tavajoh be takhmine senesh va ine hanooz fanavarisho az dast nadade va meidane meghnatisie khodesho hefz karde,be nazaram b farazamini bishtar mikhore

 10. vali atavajoh be eskanesh be nazare mn in sei zirdaryaiinaboode….hala har chi bode,sheii boode k soghot karde,oonam ba sorate ziad….va ba tavajoh be takhmine senesh va ine hanooz fanavarisho az dast nadade va meidane meghnatisie khodesho hefz karde,be nazaram b farazamini bishtar mikhore

 11. تعجبم با پیشرفت وسایل دریانوردی عمق ۹۰متر که دیگه چیزی نیست خیلی راحت میشه کامل بررسیش کرد بیشتر از ۶سال گذشته اونوقت نمیدونن چیه؟مگه میشه؟حداقل ما نفهمیدیم با توجه به بررسی های صورت گرفته بالاخره زیردریائیه یا سفینه ۱۴۰۰ساله

 12. خیلی چیزها هست که در موردشون نمیدونیم

 13. فوق العاده بود من همیشه بصورت علمی پیگیر این خبرها و اطلاعات مرموز مربوط به فرازمینی ها بودم و واقعا هر روز برام بیشتر از روز قبل برام رفت و آمد فرازمینی ها به زمین اثبات میشه(خصوصا آنوناکی های باسنان)

 14. دنیای عم و فنآوری متأسفانه تا حدود زیادی زیر نفوذ راهبردی دولتها بوده و اطلاع رسانی در این حوضه 0 است.