آخرین مطالب
1
امروز
بازی زولا
مقابله با پیری ؛ آزمایش‌ها از عملی بودن جلوگیری از افزایش سن انسان خبر می‌دهند!

آزمایش‌ها از عملی شدن روش مقابله با پیری انسان خبر می‌دهند!

مقابله با پیری یکی از خواسته‌های دیرینه بشریت بوده است و آزمایشات اولیه دانشمندان با سلول های بنیادی بر روی انسان خبر از امکان عملی شدن این خواسته می‌دهند.

تاکنون دو فرآیند درمان به کمک سلول ‌های بنیادی که کاملا به صورت آزمایش بوده و به عنوان تست‌هایی اولیه بر روی انسان انجام شده‌اند، نشان‌دهنده موفقیت روش ابداع‌شده توسط دانشمندان برای مقابله با پیری هستند. در حقیقت می‌توان گفت که نتایج به دست آمده، علاوه بر مطمئن کردن محققان از ایمنی این آزمایش‌ها برای انسان، بازدهی بالایی در معکوس کردن سیستم‌های مرتبط با پیر شدن و مبارزه با فاکتورهای اصلی افزایش سن داشته‌اند.

مدت زیادی است که پژوهشگران به دنبال ابداع داروهایی برای مبارزه با جنبه‌های گوناگون پیری بوده‌اند و اکتشافات اخیر که به طور دقیق بر روی بازگرداندن موهای بدن به حالت اولیه و بهبود آمادگی جسمانی افراد متمرکز است، با نام درمان مقابله با پیری به کمک سلول‌ های بنیادی شناخته می‌شود.

بر اساس اطلاعات منتشرشده در مقاله مرتبط با این کشف، سلول های بنیادی مسنچیمال (MSC) که به صورت معمول برای درمان انواع مختلفی از بیماری‌های مرتبط با سرطان و مشکلات قلبی استفاده می‌شوند، این بار برای کاهش ضعف جسمانی در افراد مسن به کار رفته و این طور که به نظر می‌رسد، فرآیند مربوط به استفاده از آن‌ها به عنوان اولین درمان از این دسته پروسه‌هاست که به کسب تاییدیه‌ی سازمان غذا و داروی آمریکا نزدیک شده است.

مقابله با پیری ؛ آزمایش‌ها از عملی بودن جلوگیری از افزایش سن انسان خبر می‌دهند!

بخشی از جزئیات این روش مقابله با پیری مربوط به بیرون آوردن سلول های بنیادی مسنچیمال از مغز استخوان افراد بالغ و تزریق آن‌ها به اشخاص مسنی با میانگین سنی 76 سال است؛ طبق صحبت‌های نویسندگان مقاله این کشف، فاز اول و دوم درمان آزمایشی انجام‌شده بر روی داوطلبان هیچ تاثیرات منفی بر روی سلامت افراد مسن مورد آزمایش نداشته است.

گروه اول داوطلبان شامل 15 شخص مسن بود که سلول های بنیادی ذکرشده را از اهداکنندگانی بین سنین 20 تا 45 سال دریافت کردند؛ در حدود شش ماه پس از انجام آزمایش، کیفیت زندگی و وضعیت سلامتی تمامی بیماران بهبود یافت. برای گروه دوم داوطلبان هم شرایط آزمایش کمی متغیر بود و برای افزایش اطمینان از تاثیرات مثبت فرآیند، تعدادی از داوطلب به جای درمان اصلی، دارونما یا پلاسیبو مصرف کردند؛ در این حالت هم نتایج به دست آمده طبق اظهارات خود دانشمندان شگفت‌انگیز بودند و سلامت هیچ یک از بیماران به خطر نیفتاد.

البته دو گروه قبلی آخرین بیماران تحت درمان این روش برای مقابله با پیری نیستند و اعلام شده است که در سری بعدی از تست‌ها، 120 داوطلب در ده مکان مختلف و مجزا مورد آزمایش قرار می‌گیرند. پس از این مرحله، در یک فاز نهایی روش ابداع‌شده بر روی تعدادی فرد مسن دیگر هم اجرا خواهد شد و در صورت موفقیت‌آمیز بودن، اقدامات بعدی برای گرفتن تاییدیه نهایی از سازمان غذا و دارو انجام می‌شود.

۲ دیدگاه

  1. فکر کنم اگه دوچار مشکل نشن کمتر از ده سال کاملش میکنن خیلی خوبه تا اون وقت من 26سالمه جوان می مونم

    (-3)
  2. زود تر بیاد از این (۳۴)پیر تر نشیم

    (1)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*