مودم 5G اینتل با نام XMM 8060

توسعه و تولید نسخه تجاری مودم ۵G اینتل با نام XMM 8060 آغاز شد

مودم ۵G اینتل با نام XMM 8060 در دست توسعه قرار گرفت. این مودم تا سال ۲۰۱۹ آماده‌ی استفاده شده و از سال ۲۰۲۰ نیز در محصولات الکتریکی به کار گرفته خواهد شد.

کوالکام اخیرا به توسعه ۵G دست پیدا کرده است، اما آن‌ها تنها کمپانی نیستند که در این زمینه سرمایه گذاری کرده‌اند. اینتل نیز اخیرا اعلام کرده است که در حال کار بر روی یک جفت چیپست جدید است و حالا XMM 8060 را باید نخستین نسخه تجاری مودم ۵G‌ اینتل بدانیم که ظرف چند سال آینده عرضه خواهند شد.

مودم ۵G اینتل XMM 8060 نخستین محصول از مودم های خانواده XMM 8000 است و قادر به پشتیبانی مستقل و جداگانه از شبکه‌های ۵G NR، ۴G، ۳G/CDMA و ۲G است. دیوایس های مبتنی بر این مودم باید از اواسط سال ۲۰۱۹ به فروش برسند و با رشد مودم های این خانواده اینتل می‌تواند چیپ‌هایش را به گوشی های هوشمند، کامپیوترها، وسایل نقلیه و غیره بیاورد.

ما نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم که گسترش کامل شبکه‌های ۵G را تا سال ۲۰۲۰ ببینیم، بنابراین در حالی که همچنان منتظر هستیم اینتل به منظور استفاده از این تکنولوژی قصد دارد از یک مودم دیگر این خانواده به نام XMM 7660‌ در سال ۲۰۱۹ پرده برداری کند. XMM 7660 یک مودم Cat-19 است و قادر به ارائه سرعت دانلودی معادل ۱.۶ گیگابیت بر ثانیه خواهد بود. هرچند این تمام سرعتی نیست که باید از اینترنت ۵ جی انتظار داشته باشیم، اما سریع‌تر از آن چیزی است که در ۴G LTE کنونی می‌توان دست پیدا کرد.

مودم XMM 7660 نسل جدیدی از مودم XMM 7560 است که اوایل امسال معرفی شده بود. اینتل از این مودم در حال حاضر توسط سازندگان گوشی‌های هوشمند آزمایش‌هایی را گرفته است و به سرعت‌های قابل قبولی از کلاس گیگابیت نیز دست یافته است. هنوز مشخص نیست که به طور واحد چه زمان دقیقی این محصولات روانه‌ی بازار خواهند شد، اما با توجه به تبلیغات مربوطه می‌توان گفت که با آغاز سال ۲۰۱۸ میلادی انتظار ما نیز آغاز می‌شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*