موجودی آیفون 10 اپل

مشکل کمبود موجودی آیفون ۱۰ اپل برطرف شده است؛ تقاضا هم‌چنان بالاست

به نظر می‌رسد مشکلات مربوط به موجودی آیفون ۱۰ اپل (Apple iPhone X) برطرف شده است. با این حال، تقاضا برای خرید این گوشی از سوی کاربران هنوز هم بالاست.

تولید آیفون ایکس، کمی زمان‌بر بوده و این تلفن هوشمند با یک ماه تاخیر نسبت به آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس روانه بازار شد. همچنین بعد از اتمام موجودی اولیه، سازندگان در ابتدا زمان تقریبی برای ارسال آیفون های جدید را بین ۵ تا ۶ هفته اعلام کردند.

بعد از گذشت مدتی کوتاه، حالا کار توسعه اجزای اصلی این گوشی سرعت گرفته و زمان تقریبی انتظار برای دریافت آن، یک تا دو هفته است. حتی با شروع عرضه این پرچمدار در بازار ۱۴ کشور جدید، موجودی آیفون ۱۰ با مشکل خاصی رو به رو نشده است. چنین چیزی تنها می‌تواند دو دلیل داشته باشد: یا اپل موفق به پیدا کردن راهی برای تولید سریع‌تر گوشی های خود شده و یا درخواست‌ها برای خرید آیفون X کاهش پیدا کرده است.

موجودی آیفون 10

مینگ چی کو، تحلیل‌گر مرکز KGI Securities طی یادداشتی به سرمایه‌گذاران، اعلام کرده است اپل موفق به پیدا کردن گلوگاه‌های اصلی در تولید و حل آنها شده و روزانه ۴۵۰ تا ۵۵۰ هزار دستگاه تولید می‌کند. این در حالی‌ست که میزان تولید در هفته‌های اول عرضه، تنها ۵۰ تا ۱۵۰ هزار دستگاه بود.

به عقیده کو، موجودی اولیه آیفون ۱۰ در روز عرضه، تنها ۲ تا ۳ میلیون دستگاه بوده است که این موضوع می‌تواند دلیل خوبی برای عدم موفقیت برخی علاقه‌مندان در خرید آن باشد. با افزایش سرعت تولید، نه‌تنها این گلوگاه‌ها و مشکلات برطرف می‌شوند، بلکه اپل سفارش‌های جدید را سریع‌تر ارسال خواهد کرد. هرچند، صحت گفته‌های این تحلیل‌گر مشهور تنها با انتشار گزارش‌های مالی اولیه اپل برای سه ماهه پایانی سال و ماه‌های ابتدایی سال ۲۰۱۸ مشخص می‌شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

 1. شانس اوردم دو تا ایفونمو خریدم فکر کنم نایاب بشه مردم مثل زامبی ریختن رو اپل

  • ی مدت دیگه تو دیوار میذارنش با نصف قیمت زیاد نگران نباش همچین چیز شاخی نیست که بخواد کمیاب بشه
   زیادم اینورو اونور تابلو نکن ۲ تا ایفون گرفتی میفهمن تازه به دوران رسیده ای :))
   از حرف زدنتم معلومه شغلت طرفداری از ایفونه اونم نه با منطق
   زیادم فکر نکن حیفه برای اون مغزت انقد گلوکز میسوزونی خخخخ