ارزش بیت کوین

ارزش بیت کوین با ثبت رکوردی جدید، از مرز ۹ هزار دلار عبور کرد

ارزش بیت کوین برای اولین بار از مرز ۹ هزار دلار عبور کرد. به نظر می‌رسد سرعت رشد قیمت این ارز رمزپایه، بسیار بیشتر از چیزی‌ست که کارشناسان پیش‌بینی می‌کردند.

یکشنبه صبح و با انتشار اخباری مبنی بر رسیدن قیمت بیت کوین به رقم بسیار بالای ۹ هزار دلار، توجه همگان به این ارز دیجیتال جلب شد. اما این پایان داستان نبود و بعد از ظهر، منابع مختلف از معامله هر بیت کوین به ارزش ۹ هزار و ۳۴۳ دلار خبر دادند.

به نظر می‌رسد این روند صعودی با تغییری قابل توجه در تعداد کاربران “Coinbase”، یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های خرید و فروش ارزهای رمزپایه در آمریکا، همراه بوده است. “Alistair Milne”، یکی از بنیان‌گذاران “Altana Digital Currency Fund” در تحلیل خود که ابتدا از طریق CNBC منتشر شد، اعلام کرد تعداد کاربران Coinbase که مقر اصلی آن در سان فرانسیسکو واقع شده، از روز چهارشنبه تا جمعه در حدود ۱۰۰ هزار نفر افزایش پیدا کرده و به ۱۳.۱ میلیون نفر است.

تام لی (Tom Lee)، رییس بخش تحقیقات “Fundstrat Global Advisors” با دو برابر کردن قیمت هدف، می‌گوید ارزش بیت کوین تا اواسط سال ۲۰۱۸ به ۱۱ هزار و ۵۰۰ دلار می‌رسد. این در حالی‌ست که ماه آگوست، او رقم ۶ هزار دلار را پیش‌بینی کرده بود. لی نسبت به برنامه‌های بورس کالای شیکاگو برای عرضه بیت کوین نیز خوش‌بین بوده و معتقد است این کار باعث افزایش درستی و مشروعیت آن می‌شود. در این صورت، استفاده کاربران از این ارز به صورت بالقوه افزایش پیدا خواهد کرد. سایر افراد هم می‌گویند این تصمیم به ثبات بیت کوین کمک می‌کند.

ارزش بیت کوین

مارک کوبان (Mark Cuban)، یکی دیگر از سرمایه‌داران مشهور طی گفتگویی با بیزنس اینسایدر اعلام کرد تا زمانی که بیت کوین به جای استفاده واقعی، ذخیره می‌شود، قیمت آن افزایش خواهد داشت. تعداد افرادی که حساب جدید باز کرده و بیت کوین می‌خرند، به شکل قابل توجهی در حال افزایش است. در همین حال، دارندگان این ارز تا زمانی که تقاضا بالاست، دلیلی برای فروش آن ندارند.

با توجه به کوتاه بودن لیست تاجرانی که بیت کوین را قبول می‌کنند. زمینه‌های زیادی برای هزینه کردن پیش روی دارندگان بیت کوین نیست. به عقیده کوبان، این روند تا زمانی که دلیلی سیستماتیک برای فروش آن وجود نداشته باشد، ادامه پیدا می‌کند.

یک نظرسنجی انجام‌شده توسط LendEDU نشان می‌دهد عموم سرمایه‌گذاران تا وقتی که ارزش بیت کوین به رقم بسیار بالای ۱۹۶ هزار و ۱۶۵ دلار نرسد، قصد فروش آن را نخواهند داشت.

در حال حاضر هر بیت کوین با قیمتی بالاتر از ۹ هزار و ۶۰۰ دلار خرید و فروش می‌شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. کلاهبرداریه قانونی و پول کثیف