امنیت فیس آیدی آیفون 10 برای انجام تراکنش‌های بانکی مناسب نیست

امنیت فیس آیدی آیفون ۱۰ برای انجام تراکنش‌های بانکی مناسب نیست

امنیت فیس آیدی (Face ID) در آیفون ۱۰ (iPhone 10) موضوعی‌ست که حواشی زیادی در پی داشته است. اما آیا می‌توان به فیس آیدی آیفون ایکس (iPhone X) اعتماد کرد؟

اگرچه اپل این اطمینان را به کاربرانش داده که امنیت فیس آیدی آیفون ۱۰ به دلیل رمزنگاری‌شدن، بسیار بالاست، اما ویدیوهایی در فضای مجازی دست به دست شده‌اند که این ادعا را رد می‌کند. پیش از این، شرکت تایوانی Bkav ماسکی ساخت که به راحتی توانست سیستم تشخیص چهره آیفون ۱۰ را فریب دهد. اما در تازه‌ترین مورد، دومین ماسک ساخته‌شده توسط این کمپانی، به کاربران دوقلو این امکان را می‌دهد تا با توجه به ضعف موجود در امنیت فیس آیدی اپل، این سیستم را دور بزنند.

Bkav همچنین این هشدار را به کاربران آیفون ۱۰ داده که از تکنولوژی Face ID در انجام تراکنش‌های بانکی و مالی خود استفاده نکنند. این هشدار شامل استفاده از سیستم تشخیص چهره آیفون ایکس در Apple Pay نیز می‌شود.

امنیت فیس آیدی آیفون 10 برای انجام تراکنش‌های بانکی مناسب نیست

چند هفته پیش بود که این کمپانی تایوانی فعال در حوزه امنیتی، اسکنر اثر انگشت را به عنوان بهترین سنسور بایومتریکی برای کاربران آیفون اعلام کرد. اما از سوی دیگر، اهالی کوپرتینو امنیت سیستم جدید خود را بسیار بالاتر از سنسور اثر انگشت دانسته‌اند به طوری که احتمال فریب دادن فیس آیدی را یک به یک میلیون تخمین زده‌اند. با این حال، Bkav عقیده دارد بازکردن قفل آیفون ۱۰ با استفاده از تصاویر سه‌بعدی و ساخت ماسک، راحت‌تر از شبیه‌سازی اثر انگشت کاربران است.

به گفته‌ی شرکت سازنده، ساخت ماسک جدید ۲۰۰ دلار هزینه داشت. این ماسک با استفاده از پودر سنگ و تصویر دوبعدی از چشمان کاربر آیفون X ساخته شده است. در واقع، به راحتی و بدون اطلاع صاحب گوشی، می‌توان یک ماسک سه‌بعدی از صورت او ساخت.

حدود دو هفته پیش بود که اعلام کردیم اشخاص بسیار مهمی مانند مسوولین عالی‌رتبه‌ی کشورها، مدیران شرکت‌های بزرگ و افراد بسیار ثروتمند در هنگام استفاده از فیس آیدی نکات احتیاطی را رعایت کنند. اما تحقیقات جدید نشان داد که باید این هشدارهای امنیتی را برای همه‌ی کاربران درنظر گرفت؛ امنیت فیس آیدی به اندازه‌ای نیست که بتوان توسط آن تراکنش‌های مالی انجام داد.

Ngo Tuan Anh، معاون بخش امنیت سایبری، شرکت Bkav

جدیدترین ماسک ساخته‌شده توسط این گروه امنیتی را در ویدیوی زیر مشاهده کنید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۵ دیدگاه

  1. امنیتش واسه قفل معمولی گوشی حتی مناسب نیست چه برسه به تراکنشهای بانکی