نمای شگفت انگیز

۲۰ نمای شگفت انگیز در زمین؛ سفر به سرزمین های جادویی سیاره آبی (قسمت اول)

در اطراف ما مکان‌های فراوانی با نمای شگفت انگیز وجود دارند که بخاطر شکل ظاهری و ویژگی‌هایشان گویی متعلق به این سیاره نیستند و آنها را می‌توان بهشت عکاسان و گردشگران ماجراجو دانست.

زمین زیبای ما دارای تعداد بی‌شماری نمای شگفت انگیزی است که تاریخ تشکیل برخی از آن‌ها به هزاران سال قبل باز می‌گردد و بعضی دیگران حاصل تغییرات زمین به دست انسان است. در اولین قسمت از سفر به سرزمین های جادویی سیاره آبی، ۱۰ منظره باورنکردنی را خواهید دید که از دیدن آن‌ها شگفت‌زده می‌شوید.

۱-دریاچه Las Salinas de Torrevieja، اسپانیا

دریاچه Las Salinas de Torrevieja، اسپانیا

در نزدیکی شهر Torrevieja در اسپانیا دریاچه نمک صورتی وجود دارد که مردم محلی به آن Las Salinas de Torrevieja می‌گویند. گفته می‌شود علت رنگ آن وجود نوعی جلبک دریایی است که طی شرایط خاصی واکنش شیمیایی نشان داده و رنگ دریاچه را تحت تأثیر قرار می‌دهند.

۲-دروازه جهنم، ترکمنستان

دروازه جهنم، ترکمنستان

شعله‌های سوزان اینجا از سال ۱۹۷۱ شروع به زبانه کشیدن کردند. این سوراخ بزرگ که شبیه به دهانه آتش‌فشان است به‌طور تصادفی توسط زمین شناسان ایجاد شد و نشت گاز طبیعی زیرزمینی در منطقه، انرژی سوختن این شعله‌ها را دائماً تأمین می‌کند.

۳-پاموک کاله ترکیه

پاموک کاله ترکیه

در استان دنیزلی واقع در غرب ترکیه یک سری دریاچه آب گرم به‌طور طبیعی پدید آمده که به آن چشم‌های هیراپولیس-پاموک کاله می‌گویند. به علت کلسیت موجود در آب چشم‌های آن مکانی شبی به ابرهای سفید خیره کننده را تشکیل داده‌اند.

Wai-O-Tapu-4، نیوزلند

Wai-O-Tapu4، نیوزلند

این منطقه فوق‌العاده نتیجه هزاران سال فعالیت آتش‌فشانی اوکاتینا است که باعث ایجاد سخره‌های رنگارنگ و جالب در کنار یک چشم‌های آب گرم شده است.

۵-دریاچه Natron، تانزانیا

دریاچه تانزانیا

این دریاچه خاص که در تانزانیا واقع شده به خاطر رنگ قرمز تیره آن شناخته می‌شود که علت آن جلبک‌های و Halophile موجود در آن است و هرساله بین ماه‌های ژوئن تا نوامبر میلیون‌ها فلامینگو مهاجر را به خود جذب می‌کند.

۶-تلفیق دو رودخانه ژنو، سویس

ژنو، سویس

در این شهر مسافران می‌توانند شاهد برخورد حیرت‌انگیز دو رودخانه متفاوت با یکدیگر باشند. یک از آن‌ها رودخانه رنه Rhône است که از Rhône Glacier (یخچال‌های یخی رنه) سرچشمه می‌گیرد و دیگری رود آروا Arve River که از  یخچال‌های طبیعی دره Chamonix تغذیه می‌شود و هنگامی که به هم برخورد می‌کنند نمای شگفت انگیز را پدید می‌آورند.

Danakil Depression-7، اتیوپی

Danakil Depression-7، اتیوپی

این منطقه که در گوشه شمال شرقی اتیوپی قرار دارد و جز یکی از گرم‌ترین نقاط کره زمین است که دمای آن به ۶۲ درجه سانتی‌گرادمی رسد. وجود دو آتش‌فشان فعال، یک دریاچه گدازه، آب فاضلاب، آبشارهای اسیدی، و چندید کوه معدنی در این منطقه حس آن را منتقل می‌کند که گویی در سیاره‌ی دیگر قرار داریم.

۸-نمای شگفت انگیز شالیزارهای برنج، چین

8شالیزار برنج، چین

وجود شالیزارهای برنج به صورت طبقاتی در دامنه تپه‌های استان Yunna چین، همراه با پوشش گیاهی مختلف، باعث ایجاد منظره‌ی شگفت‌انگیز شده است

۹- دریاچه Yueyaquan، چین

دریاچه چین

دریاچه هلالی که در چین به نام Yueyaquan شناخته می‌شود در استان گانسو، در صحرای Gobi واقع شده است. مردم اعتقاد دارند که وجود آن به ۲۰۰۰ سال پیش بازمی‌گردد و در طول این دوران میزان آب دریاچه کاهش یافته. شما در این منطقه می‌توانید به گشت‌وگذار، شتر سواری و غواصی بپردازید.

۱۰-ساحل Whitehaven Beach استرالیا

-ساحل Whitehaven Beach استرالیا

این ساحل زیبا واقع در جزیره  Whitsunday است که با ترکیب آب فیروزه‌ای شفاف، ماسه‌های سفید و جنگل انبوه خود تصویری بی‌نظیر از یک بهشت را آفریده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۳ دیدگاه

  1. (حَلال = مُجاز) ≠ (هِلال = قوس ماهِ نو)

  2. بهتر نبود به جای اینا نمونه داخلیشو میزاشتین تا ارز از کشور خارج نشه و اشتغال زایی بشه؟