بهترین خودروساز ایران از نگاه کاربران گجت نیوز مشخص شد (نتایج نظرسنجی)

بهترین خودروساز ایران از نگاه کاربران گجت نیوز مشخص شد (نتایج نظرسنجی)

در نظرسنجی هفته گذشته از شما خواستیم تا بهترین خودروساز ایران را از بین شرکت های خودروسازی کشور انتخاب کنید. حال نتایج این نظرسنجی مشخص شده است.

رای‌گیری انتخاب بهترین خودروساز ایران توسط کاربران، دو نکته جالب و قابل تامل داشت که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد:

  1. شرکت سایپا یکی از قدیمی‌ترین و پرتیراژترین شرکت های خودروساز ایران است که عملکرد آنها در تولید محصولاتشان باعث شده با عدم استقبال از سوی کاربران گجت نیوز مواجه شوند. همانطور که در انتهای مطلب خواهید دید، این کمپانی بزرگ تنها ۴.۲ درصد از نظرات کاربران را به سمت خود جلب کرد که نشان از عدم رضایت مشتریان از خودروهای این شرکت دارد؛ عمده محصول سایپا را پراید تشکیل می‌دهد که در آخرین بررسی‌های کیفی، در کنار تیبا و ساینا -دیگر خودروهای تولیدی سایپا- یکی از بی کیفیت ترین خودروهای ایرانی لقب گرفت.
  2. نکته‌ی دیگر، اعتراض گسترده‌ی کاربران به برگزاری این نظرسنجی با عنوان بهترین خودروساز ایران بود؛ بسیاری از خوانندگان خوب گجت نیوز معتقد بودند که دادن لقب «بهترین» به کارخانجات خودروسازی کشور کاملا بی‌اساس بوده و عملا هیچ‌یک از آنها مستحق این عنوان نیست. با این حال، باید توجه داشت که هدف از برگزاری این نظرسنجی و یا رای‌گیری‌های مشابه، صرفا آشنایی کاربران با محصولات و عملکرد شرکت‌های تولیدکننده است و می‌تواند راهنمای خوبی برای سایر کاربران باشد. اگرچه در حال حاضر بیشتر تولیدکنندگان خودرو در کشور با معیارهای کیفی فاصله‌ی زیادی دارند، اما همه‌ی ما ناچار به انتخاب یکی از محصولات آنها هستیم. پس همیشه می‌توان بین «بد» و «بدتر»، یکی را انتخاب کرد.

اصلا چنین نظر سنجیی از پایه غلط هست؛ شما فرمودید بهترین خودروساز! مگر در ایران خودرو ساز هم داریم؟ باید می‌نوشتید بهترین مونتاژ کار. محمد، کاربر گجت نیوز

گزینه‌ی هیچ کدام رو هم لحاظ می‌کردید معنای خاصی به نظرسنجیتون می دادید. hamid، کاربر گجت نیوز

در کنار نظرات انتقادی، شاهد دیدگاه‌های کمی معتدل‌تر هم بودیم:

با اینکه هیچ‌کدوم چیزی نیستن، ولی من گروه بهمن رو به همشون ترجیح میدم. همیشه پیشتاز تولید داخل و قیمت خوب بوده. Sardar، کاربر گجت نیوز

اما بهترین خودروساز ایران کدام است؟

در هر صورت، تعداد زیادی از کاربران در این رای‌گیری شرکت کردند و در نهایت، پارس خودرو با تولید محصولات نسبتا پرفروشی مانند رنو ساندرو، انواع برلیانس و پارس تندر، و با کسب بیش از ۲۴ درصد از کل آرا، بهترین خودروساز ایران از نگاه کاربران گجت نیوز شد. در رتبه‌های بعدی نیز کرمان موتور (۲۳.۷ درصد) و ایران خودرو (۲۲.۵ درصد) قرار گرفتند. ضمن تشکر از همه کاربران شرکت‌کننده، در ادامه نتایج کامل این نظرخواهی را مشاهده خواهید کرد.

بهترین خودروساز ایران از نگاه کاربران گجت نیوز مشخص شد (نتایج نظرسنجی)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۴ دیدگاه

  1. خودرو ساز …!!! مگه داریم ؟؟؟

  2. پارس خودرو نصبت به رقبا با کیفیتتره

    • درسته، پارس تندر پارس خودرو هم کیفیت بهتری لاز ال ۹۰ ایران خودرو داره

      اما امان نمایندگی های متخلفش که نه به مردم رحم می کنن نه به پارس خودرو