شی ناشناس پرنده و نور عجیب در آسمان برخی شهرهای ایران؛ منشا نور عجیب نامشخص است | گجت نیوز
آخرین مطالب
9
امروز
شی ناشناس پرنده و نور عجیب در آسمان برخی شهرهای ایران؛ منشا نور عجیب نامشخص است

شی ناشناس پرنده و نور عجیب در آسمان برخی شهرهای ایران؛ منشا نور عجیب نامشخص است

حوالی ساعت 18 امروز 30 آذر 96، یک شی ناشناس پرنده و نور عجیب در آسمان برخی شهرهای ایران روئیت شد. منشا این نور عجیب هنوز مشخص نشده و هیچ واکنش رسمی به آن داده نشده است.

عصر امروز، یک شی ناشناس پرنده در آسمان شهر های شوشتر، مسجد سلیمان، گتوند، لالی و ایلام مشاهده شد و کاربران موفق به ثبت تصاویری از این نور شی نورانی در آسمان شدند.

به گزارش شاهدان عینی، این نور عجیب در آسمان ثابت، و از تمام شهر قابل مشاهده بوده است. لازم به ذکر است که هنوز هیچ مرجع رسمی به این شی ناشناس پرنده و نور عجیب واکنشی نشان نداده و فعلا امکان توضیح بیشتر در این مورد وجود ندارد. در صورت دریافت اطلاعات تکمیلی، این مطلب به رو خواهد شد. کاربران گجت نیوز تصاویری از این پدیده ناشناخته برای ما ارسال کردند که در ادامه شاهد این تصاویر خواهید بود.  نکته جالب اینکه در یکی از این تصاویر، دو شی ناشناس در آسمان دیده می‌شود.

آپدیت اول (21:20) : 

به گفته یکی از شاهدان عینی در شهر گتوند استان خوزستان، این نور عجیب همچنان در آسمان وجود دارد. این کاربر گجت نیوز، تصویری جدید از شی ناشناس پرنده برای ما ارسال کرده که در ادامه مشاهده می‌کنید:

شی ناشناس پرنده و نور عجیب در آسمان برخی شهرهای ایران؛ منشا نور عجیب نامشخص است

آپدیت دوم (21:40) : 

تصاویر و ویدیویی جدید توسط یک شاهد عینی دیگر از شهرستان مهران استان ایلام برای گجت نیوز ارسال شده است. به گفته این کاربر گجت نیوز، 4 شی نورانی در آسمان وجود داشته که در ساعت 21:25 به یکباره ناپدید شده اند. تصاویر و ویدیوی ارسالی توسط ایشان کیفیت مطلوبی ندارند اما اشیاء ناشناس پرنده در آنها مشخص است. ( به درخواست ارسال کننده ویدیو، صدا حذف شد و به صورت گیف قرار گرفت)

تصاویر ارسالی کاربران از شی ناشناس پرنده و نور عجیب در آسمان برخی شهرهای ایران :

۴۴ دیدگاه

 1. جالبه من هم چند بار در آخر شب ها دیدم نوری که روشن میشه و خاموش میشه از ستاره بسیار پر نور تره و در یک ثانیه روشن و خاموش میشه!!یک بار هم سه تایی روشن شدن که با فاصله و طبقه ای بودن…
  من فکر میکنم کار این صهیون های احمق هستش که ظاهرا میخان مردم دنیا رو خر کنند که مسیح و خدا و پیامبران با فضایی ها ارتباط داشتن برای همین روی اینها سرمایه گذاری کردن…جالبه توی چند مستند دیدم که میگن مصری ها عکس فضایی ها و سفینه کشیدن تو کتیبه ها :))))کلا کار خود احمقشون هست!!!میخواهند اذهان و تفکرات رو آماده کنند تا اون مسیح چرت و پرت فضاییشون رو بیارند!!!
  بنظرم مثل خر تو گل گیر کردن

  (0)
 2. ?منشاء نورهای عجیب در آسمان شب ایلام و خوزستان

  پدیده رخ داده در آسمان شهرهایی که شاهد نور عجیب بودند، پدیده پیکو بینو است.
  این پدیده با بروز سردی هوا و بازتاب نور “فلر” که می تواند از چاه های نفت و گاز متساعد شده باشد به وقوع پیوسته است.
  این اتفاق یک رخداد طبیعی است و شایعات در این زمینه که فرازمینی ها و یا اتفاقات فضایی باعث بروز این رخداد است کاملا تکذیب می شود.

  (0)
  • درود بر شما
   دوست عزیز ما هرچه در مورد این پدیده پیکو بینو جستجو کردیم نه در منابع معتبر فارسی و نه در منابع معتبر خارجی هیچ اطلاعاتی پیدا نکردیم. به نظر می رسد این پدیده اصلا مبنای علمی نداشته باشد، در صورتی که منبع معتبری سراغ دارید که پدیده پیکو بینو را توضیح داده باشد، ممنون میشویم لینک آن را برای ما در پاسخ به همین کامنت ارسال فرمایید.
   سپاس

   (3)
 3. شبیه شئی پرنده نیستن. بیشتر شبیه نقاط داغ یا سرخ رنگه که بالای جو در ارتفاع خیلی بالا هستن.

  (0)
 4. خدارو شکر تا حالا هیچ دولتی توجیهش نکرده جای امیدواری هست

  (0)
 5. عجیب نیست اینافرشته هستندکه مخلوقاتی ازنورندوبه شکل گلوله-استوانه-بشقاب پرنده و….تبدیل میشن

  (-2)
 6. سلام .من ساکن شوشتر هستم .دقیقا یادم هست هشت سال در منطقه ایی به اسم( شوشترنو) بودم و به سمت کوه فدلک نگاهم افتاده دوستان ساکن شوشتر میدونن کجا رو میگم من این نور رو دیدم .البته یادمه ۳ تا بودن و از همدیگه فاصله داشتن .اون موقع به هرکی گفتم باورم نکرد و بعضیا گفتن چی زدی دیگه جایی نگفتم گفتم حداقل بهم نخدن بابا

  (4)
 7. با سلام و خسته نباشید ایا این نور عجیب همان موضوع هارپ نیست که با اشعه از اسمان لایه های زمین را فعال میکند وباعث بلایای طبیعی میشود

  (-1)
 8. امروز منم یکی دیدم عکسشم دارم ولی چجور میشه فرستاد تو سایت؟

  (0)
 9. یعنی یه نفر یه دوربین حرفه ای نداشت یه عکس خوب بگیره

  (6)
 10. پدیده نور زمین لرزه “An earthquake light (EQL)” گزارش شده هم پیش و هم پس از زمین لرزه و جستجو کردم اما به این شکل در جستجوی تصاویر چیزی گزارش نشده. نور سفید و یا شبیه به رنگین کمان گزارش شده که گفته میشه به علت آزاد شدن امواج الکترون از زمین مربوط میشه. مقاله چاپ شده 2014 درباره مدل آن این است.
  Thériault, Robert; St‐Laurent, France; Freund, Friedemann T.; Derr, John S. (2014-01-01). “Prevalence of Earthquake Lights Associated with Rift Environments”. Seismological Research Letters. 85 (1): 159–178. doi:10.1785/0220130059. ISSN 0895-0695.

  برگه ویکیپدیا
  https://en.wikipedia.org/wiki/Earthquake_light

  (3)
  • صفحه فارسی ویکی در مورد نور زمین لرزه
   نظریات مختلف
   پژوهش دربارهٔ نور زلزله همچنان در جریان است؛ در نتیجه مکانیزمهای مختلفی پیشنهاد شده‌است. «سوراخهای مثبت» یکی از این مدلهای پیشنهادی است.

   بعضی مدلها می‌گویند که نور زلزله با یونیزاسیون اکسیژن به آنیون بواسطه گسست باندهای پراکسی در بعضی از سنگها (دولومیت، ریولیت، …) و در اثر فشار خیلی زیاد، پیش از زلزله و در زمان وقوع آن، ایجاد می‌شود. بعد از یونیزاسیون، یونها از شکاف سنگها به سمت بالا حرکت می‌کنند. وقتی به اتمسفر می‌رسند این یونها می‌توانند توده‌های هوا را یونیزه کنند که پلاسما تشکیل داده و از خود نور ساطع می‌کند. تجربیات آزمایشگاهی تأیید می‌کند بعضی از سنگها بعد از اعمال فشار زیاد، اکسیژن داخل خود را یونیزه می‌کنند. پژوهش دراین باره می‌گوید که زاویه گسل در احتمال ایجاد نور زلزله تأثیر دارد و گسلهای شبه‌عمودی در محیطهای کافتی بیشترین احتمال وقوع نور زلزله را دارد.

   یک انگاره احتمال می‌دهد که در اثر تکانهای تکتونیک سنگهای کوارتز، میدانهای الکتریکی قوی پیزوالکتریک ایجاد می‌شود.

   نظریه دیگری احتمال بهم ریختن محلی میدان مغناطیسی زمین و/یا یونوسفر در منطقه فشار تکتونیک را مطرح می‌کند که سبب فروغ مشاهده شده می‌شود. این فروغ یا اثر تجمیع تابشی یونوسفر در ارتفاعات کم و فشار بالای اتمسفر است یا بصورت شفق قطبی است. اما این اثر در تمام حوادث زمین‌لرزشی بوجود نمی‌آید و نیاز به راستی‌آزماییِ تجربیِ مستقیم دارد.

   طی گردهمایی سال ۲۰۱۴ جامعه فیزیک آمریکا پژوهشی مطرح شد که توضیح محتملی برای نورهای زلزله است. بر پایه این پژوهش وقتی دو لایه از یک ماده به هم ساییده می‌شود، ولتاژ تولید می‌شود. پروفسور تروی شینبرات از دانشگاه راتگرز، آزمایشهایی با انواع دانه‌ها انجام داد تا پوستهٔ زمین را هنگام زلزله شبیه‌سازی کند. «وقتی دانه‌ها شکافته شدند، جهشی در ولتاژ اندازه‌گیری شد، و وقتی شکاف بسته شد، جهش منفی شد.» این شکاف، ولتاژ را در هوا تخلیه کرده و هوا را از الکتریسیته باردار می‌کند که به صورت نور برق نشان داده می‌شود.

   طبق این پژوهش، آنها موفق شدند جهش ولتاژ را همواره و با هر ماده‌ای که تست کردند بوجود آورند. در حالیکه دلیل این مشاهده را اعلام نکردند، پروفسور شینبرات این نور را به پدیده سوده‌تابی ارجاع داد. پژوهشگران امیدوارند با کشف حقایق مربوط به این پدیده به لرزه‌شناسان کمک کنند تا زلزله‌ها را بهتر پیشبینی کنند

   (2)
  • فقط این شکلی نیست مثلادرزلزلهسال1990منجیل به شکل یک گلوله قرمز رنگ بود

   (0)
 11. اندیکا (خوزستان) تا ساعت ۲۱:۲۵ بودن بعد ناپدید شدن…خیلی عجیب بود تا حالا همچین چیزی ندیدیم

  (1)
 12. من هنوز این نور رو در آسمان میبینم هنوز هستش الان جمعه هست بعد ظهر ساعت 18:07دقیقه هنوز دیده میشن یکم کمرنگ هستن شاید تا شب دوباره پر رنگ بشن

  (0)
 13. هر چی بود خیلی جالب بود ، نمیتونم بگم به زلزله ربط داشت ولی اینکه یوفو باشن رو نمیشه رد کرد
  من تازه با سایت آشنا شدم بسیار ممنونم

  (2)
 14. زمانی که این فیلم رو گرفتم به شخصه شاهد 4 شی ناشناس بودم (اشتباه نکنید نور رادار رو با شی 4 اشتباه نگیرید) واقعا وحشت کردم هم من هم خانوادم این نورها به فاصله ی 1 کیلومتر امواج نوری ساطع می کردند و در لحظه درخشان و کم نور میشدند زمانی که در بالای پشت بام با دوربین گوشی فرزندم فیلم میگرفتم این نور ها به طرز شگفت انگیزی چشمک میزدند و تقریبا هر شی شکل مستطیلی داشتند
  بنده دانشجوی کارشناسی مهندسی کامپیوتر نرم افزارم قسم میخورم نه شکل پهباد بودند نه هواپیما توی عمری که داشتم شاهد همچین نوری نبودم به یک بار در ساعت 21:25 دقیقه باهم ناپدیدشدند بنده تا ساعت 3 شب سعی کردم ردی از آن هارا بگیرم اما جستجو کردن فایده ای نداشت

  امیدوارم منشا این اشیا که ذهنم را به شدت درگیر کرده اند پیدا شود نمی توانم بگویم خاطره ی خوبی بود یا بدی اما جای تامل دارد. با تشکر از آقای باستانی عزیز مدیر سایت گجت نیوز

  (4)
 15. ما در استان خوزستان شهرستان شوشتر زندگی میکنیم این نورها دیدیم میگن پیکو بینو هست ولی خدا بخیر کنه از کجا معلوم راست میگن

  (5)
  • والا تو این سالها چنین چیزی نبود و کسی ندیده حالا یهو از کجا درومد پیکو بینو خدا میدونه
   یا هارپه
   یا شایدم یوفو

   (0)
 16. یعنی باید برم ؟ منو پیدا نکردن ! .. من شمالم .. ساری .. لطفا بیایین منو از ایجا خلاصم کنید

  (1)
 17. راکت سوخت جامد… شما فقط بخش خروجی گازها رو دارید مشاهده میکنید

  (-11)
 18. دیگه کم کم دارم از ایران میترسم
  این از زلزله های دیشب اینم که جدیده 😐

  (11)
 19. به هارپ ربطی نداره؟؟؟

  (1)
 20. کاش با دوربین با کیفیت فیلم عکس میگرفتن !!!!!!!!!

  (1)
 21. واقعیه مطمئنم چون ابجی منم دید و بهم زنگ زد گفت

  (7)
 22. چیز خاصی نیست

  (-20)
 23. دوستان شاید ufo هست
  کاش با تلسکوپ یا دوربین ازش عکس میگرفتن

  (1)
 24. فک کنم بعضی ها ترسیدن که نمیخوان اینارو قبول کنن

  (0)
 25. الان این کجاش توضیح تکمیلی بود؟

  (-7)
 26. خوب دیدن این نور یعنی زلزله تو راهه،مثل بار پیش که تو جوانرود این نور مشاهده و روز بعد زلزله همراه با صدای عجیب آومد
  صدا رو تکذیب کرد اما شاهدان تو بانه گفتم صدا رو شنیدن و بیشتر از زلزله از صدا وحشت کردن

  (-7)
  • منم موافقم ، جاهای زیادی این نور ها دیده شدن و جالب اینکه زلزله هم اتفاق افتاده ، حالا نمیشه با اطمینان گفت ولی فک کنم منشأ فرازمینی داشته باشه ، می خوان به یک طریقی زلزله رو اخطار بدن ، خوب ولی دیدگاه هر کسی متفاوته ?

   (4)
 27. بابا الکیه همش ?

  (-17)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*