تعرفه جدید واردات خودرو

تعرفه جدید واردات خودرو رسما اعلام شد؛ افزایش تعرفه‌ها به 55 تا 95 درصد

تعرفه جدید واردات خودرو سرانجام به صورت رسمی اعلام شد. بر این اساس، تعرفه‌های خودرویی به 55 تا 95 درصد افزایش یافته و واردات خودروهای لوکس نیز ممنوع اعلام شده است.

بر اساس جدیدترین اخبار منتشر شده، سرانجام تعرفه جدید واردات خودرو اعلام شد و تعرفه‌های انواع خودروهای وارداتی افزایش یافته است. از تیرماه امسال، سایت ثبت سفارش خودروهای وارداتی جدید توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت بسته شد و مشکلات بسیاری از جمله افزایش غیرمنطقی و حبابی قیمت خودروهای خارجی را در پی داشت.

اخیرا دستورالعمل ساماندهی واردات خودرو توسط وزارت صنعت تدوین و برای تصویب نهایی به هیات دولت ارسال شد. هیات دولت نیز به تازگی این دستورالعمل را تایید کرده و حالا همه چیز برای اجرای آن آماده شده است. طبق این دستورالعمل، تعرفه جدید واردات خودرو به 55 تا 95 درصد افزایش پیدا کرده است. جدول تعرفه‌های جدید را در زیر مشاهده می‌کنید:

تعرفه جدید واردات خودرو – دی‌ماه 1396

حجم موتور تعرفه قبلی تعرفه جدید
1000 تا 1500 سی‌سی 40 درصد 55 درصد
1500 تا 2000 سی‌سی 55 درصد 75 درصد
2000 تا 2500 سی‌سی 55 درصد 95 درصد

 

در دستورالعمل جدید تصویب شده، واردات خودروهای با حجم بالاتر از 2500 سی‌سی همچنان ممنوع است. این در حالی است که گفته می‌شد برای واردات خودروهای با موتور 2500 تا 3000 سی‌سی نیز تعرفه 130 درصدی در نظر گرفته شده، اما اکنون اعلام شده که واردات این خودروها همچنان ممنوع باقی خواهد ماند. همچنین واردات خودروهای با ارزش گمرکی بیشتر از 40 هزار دلار نیز ممنوع اعلام شده است.

به این ترتیب واردات خودروهای پورشه به کشورمان متوقف شده و تنها مدل‌های پایه و ارزان‌تر برندهایی چون بی ام و، بنز و لکسوس اجازه ورود به ایران را خواهند داشت. برندهایی مانند سیتروئن، رنو، هیوندای، تویوتا، نیسان، سانگ یانگ، کیا، میتسوبیشی و دی اس نیز مانند گذشته به کشورمان وارد می‌شوند.

تعرفه جدید واردات خودرو

علاوه بر این، در دستورالعمل ساماندهی واردات خودرو، واردکنندگان غیر نمایندگی با رعایت کردن شرایط تعیین شده می‌توانند مجوز واردات را داشته باشند. گفته می‌شود سایت ثبت سفارش خودروهای وارداتی نیز از امشب یا صبح فردا (پنجشنبه 7 دی 1396) بازگشایی خواهد شد. از سر گرفته شدن ثبت سفارش جدید خودرو می‌تواند موجب ترکیدن حباب قیمت خودروهای خارجی و منطقی‌تر شدن قیمت این محصولات در بازار شود؛ هر چند افزایش تعرفه های واردات نیز احتمالا افزایش قیمت خودروهای مذکور را در پی خواهد داشت و فعلا باید منتظر بمانیم و ببینیم چه سرنوشتی در انتظار این بخش از بازار خودروی ایران خواهد بود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۶ دیدگاه

  1. بسیار عالی با روشی نوین جیب مردم بیشتر خالی کنین!

  2. نمیدونم خوشحال باشم یا ناراحت
    ماشینام گرون میشن ولی ماشین خوب دیگه نمیاد ایران

  3. بفرما دیگه پورشه هم نمیتونیم بخریم ههه
    هی بزنن تو سرمون صدامون در نمیاد

  4. دوستان نباید بی انصافی کنیم. شاید به نظر اکثر ماها نخریدن ماشین داخلی راهیه برای اعتراض ولی اینو هم در نظر داشته باشیم با این درآمد و این قیمتها منی که ماشین از ملزومات زندگیمه، انتخابهای زیادی ندارم و همچنان باید کردن پراید تو پاچمو بپذیرم، چون اساساً چاره دیگه ای ندارم

  5. هرچی تو ایران بشه نباید تعجب کرد.پراید هنوز داره تو ایران جولان میده.همشم مقصر مردمن

  6. ما رو چ به خودرو های خارجی باید با پراید ایمن و امن خودمون سر کنیم و از تولید داخلی حمایت کنیم.همشم تقصیر آمریکاس