سرعت گوشی های قدیمی اچ تی سی و موتورولا برخلاف آیفون ها کم نمی‌شود

سرعت گوشی های قدیمی اچ تی سی و موتورولا برخلاف آیفون ها کم نمی‌شود

سرعت گوشی های قدیمی اچ تی سی و موتورولا با گذر زمان، کم نمی‌شود؛ این خبری است که مدیران دو غول بزرگ و قدیمی گوشی ساز جهان به کاربرانشان وعده داده‌اند.

موضوع کم شدن سرعت گوشی های قدیمی اپل یکی از پربحث‌ترین اخبار این روزهای دنیای اسمارت فون هاست. حال برخی از کمپانی‌های سازنده تلفن همراه قصد دارند تا از این موقعیت استفاده کرده، و توانایی‌های خود را به رخ رقیب آمریکایی بکشند. اخیرا سامسونگ و ال جی وعده دادند که سرعت گوشی ها را کم نخواهند کرد و اکنون دو تا از قدیمی‌ترین شرکت های سازنده نیز به این جمع پیوسته‌اند.

هفته گذشته بود که اپل فاش کرد به دلایل فنی، سرعت گوشی های قدیمی آیفون را کاهش داده است. آنها ادعا کردند که کم شدن سرعت گوشی آیفون یک ایراد نیست، بلکه قابلیتی‌ست که به کاربران داده‌اند تا از عمر باتری بیشتری بهره ببرند. این در حالی بود که تا آن لحظه، اپل صحبتی در خصوص کم کردن عمدی سرعت گوشی های قدیمی خود نکرد و حتی دلیل قانع‌کننده‌ای هم برای این اقدام نیاورد. اما اکنون اهالی کوپرتینو ضمن عذرخواهی بابت کند کردن سرعت پردازنده آیفون های قدیمی، دلیل این کار را افزایش طول عمر باتری عنوان کردند؛ اقدامی که بسیاری از کاربران آیفون را مجبور کرد تا به فکر تعویض باتری گوشی قدیمی خود با یک باتری جدیدتر باشند.

اما سوالی که در ذهن خیلی از کاربران نقش بست، این است که چرا سایر شرکت‌های سازنده موبایل، اقدامی مشابه را انجام ندادند. همانطور که اشاره شد، سامسونگ، ال جی و گوگل تایید کردند که برنامه‌ای برای کاهش یا محدودکردن سرعت محصولات خود ندارند.

سرعت گوشی های قدیمی اچ تی سی و موتورولا نیز کم نخواهد شد

در همین حال، Motorola و HTC هم اعلام کردند که برنامه‌ای برای کاهش سرعت پردازنده موبایل های خود ندارند. بدین ترتیب، به نظر می‌رسد گوشی های قدیمی اچ تی سی و موتورولا نیز با کندشدن سرعت مواجه نخواهند شد. اما آیا می‌توان این بیانیه‌ها را به نوعی اتحاد اندرویدی‌ها جهت مقابله با حریف قدر خود دانست؟

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

4 دیدگاه

  1. خبر خوبی بود واسه کسایی که این گوشی و دارن و میخرن ولی
    این هواوی میت ده داره کولاک میکنه

  2. بابا ایفون بیچاره یه اشاباهی کرد کشتینش

  3. خخخ یه دفعه بگید فقط ایفون بدبحته دیگه
    خوب به سرشون اومد اینهمه سنگ ایفون زدن سینه