پشتیبانی از واتس اپ

پشتیبانی از واتس اپ رسما برای ویندوز فون و بلک بری پایان یافت

پشتیبانی از واتس اپ رسما برای سیستم عامل های قدیمی ویندوز فون ۸.۰، بلک بری او اس و بلک بری ۱۰ به پایان راه خود رسید. بنابراین تا چند روز دیگر کاربران این گوشی ها نمی‌توانند دیگر از واتس اپ استفاده کنند.

اگر همچنان از یک گوشی با پلتفرم قدیمی استفاده می‌کنید، اکنون دیگر زمان آن فراسیده که گوشیتان را ارتقا دهید. زیرا واتس اپ به عنوان یکی از بزرگ‌ترین سرویس های پیام رسان جهان اینک دیگر در پلتفرم های بلک بری او اس، بلک بری ۱۰ و ویندوز فون ۸.۰ که از کاربران بسیار کمی برخوردار هستند پشتیبانی نخواهد شد.

اندروید و آی او اس ۹۹.۶ درصد کل گوشی های جهان را به خود اختصاص داده‌اند و اکانت‌های اندرویدی ۹ مورد از هر ۱۰ مورد را تشکیل می‌دهند. این نشان می‌دهد که چقدر می‌تواند تعداد کاربران پلتفرم‌هایی نظیر ویندوز فون و بلک بری کم باشد. کاربردهای تنزلی و اپلیکیشن های بسیار کم این دو پلتفرم نیز قابل ذکر هستند.

پشتیبانی از واتس اپ در سیستم عامل‌های قدیمی در حال توقف است

واتس اپ را باید یکی از جدیدترین اپلیکیشن هایی دانست که دیگر در سیستم عامل های قدیمی از آن پشتیبانی نخواهد شد. این اپلیکیشن پیام رسان در حال حاضر پشتیبانی اندروید ۲.۳.۳،‌ ویندوز فون ۷، آی او اس ۶ و نوکیا سیمبین S60 را متوقف کرده است. و حالا باید سه پلتفرم بلک بری او اس، بلک بری ۱۰ و ویندوز فون ۸ را نیز به لیست این سیستم عامل های قدیمی موبایلی اضافه کنیم. واتس اپ همچنین اشاره کرده است که پس از این سه، نوبت به چه پلتفرم‌های دیگری است. کاربران نوکیا S40 تا ۳۱ دسامبر سال ۲۰۱۸ فرصت دارند از این اپلیکیشن استفاده کنند و هر کسی که هنوز از گوشی مجهز به پلتفرم اندروید ۲.۳.۷ استفاده می‌کند تا یکم فوریه سال ۲۰۲۰ می‌تواند از واتس اپل استفاده کند. در صفحه پشتیبانی سایت این کمپانی، واس اپ اینگونه حرکت در حال انجامشان را توضیح داده است:

این پلتفرم‌ها فاقد بسیاری از ظرفیت‌هایی هستند که ما نیازمندیم تا بتوانیم قابلیت‌های اپلیکیشنمان را در آینده گسترش ببخشیم. اگر شما هم صاحب یکی از این دیوایس‌ها هستید توصیه ما به شما ارتقا به یک سیستم عامل جدید اندروید ۴.۰ به بالا، آی او اس ۷ به بالا و یا ویندوز فون ۸.۱ به بالا است تا بتوانید از واتس اپ همچنان استفاده کنید.

همانطور که احتمالا می‌دانید، شما پس از پایان پشتیبانی از واتس اپ ، حتی نمی‌توانید در این پلتفرم‌های قدیمی اقدام به ساخت اکانت‌های جدید و یا حساب‌های موجود خود در واتس اپ را دوبار ه بررسی کنید. با این حال واتس اپ اجازه‌ی کار با اپلیکیشن خود در این پلتفرم‌ها را می‌دهد تا فرصتی برای شما جهت ارتقا داده باشد. پس همین حالا اقدام به ارتقا گوشی قدیمی خود کرده و یک گوشی جدیدتر را خریداری کنید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۵ دیدگاه

  1. امشب واتس اپ نصب کردم

    اینکه کانال نداره و یکم خصوصی تره، حس راحتی به آدم میده! البته نبود استیکر و بعضی دوستان کمی آزار دهنده س

  2. هیچکودوم خوب نیستن فقط سوروش

  3. ما که امروز به اجبار نسخه اندرویدش نصب کردیم تا تلگرام از فیلتر در بیاد!

    بد به نظر نمی رسه، اما چون به تلگرام عادت کردیم، ترجیحش میدم