اولین گوشی جهان با اسکنر اثر انگشت درون نمایشگر توسط ویوو در حال ساخت است | گجت نیوز
آخرین مطالب
14
امروز
اسکنر اثر انگشت درون نمایشگر

اولین گوشی جهان با اسکنر اثر انگشت درون نمایشگر توسط ویوو در حال ساخت است

اولین گوشی جهان با اسکنر اثر انگشت درون نمایشگر توسط ویوو ساخته می‌شود. این گوشی به فناوری حسگر اثر انگشت نوری مجهز شده و اولین مورد در نوع خود است. در ادامه اطلاعات بیشتری پیرامون اولین گوشی مجهز به حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر به دست می‌آوریم.

شرکت Synaptics ماه گذشته جدیدترین اسکنر اثر انگشت خود برای گوشی های موبایل را معرفی کرد که می‌توان آن را زیر صفحه نمایش قرار داد. Synaptics سپس گفت یک شرکت Tier 1 در نمایشگاه CES 2018، نخستین گوشی دارای اسکنر اثر انگشت درون نمایشگر را معرفی خواهد کرد.

از مدت‌ها قبل شنیده بودیم اولین گوشی دارای اسکنر اثر انگشت درون نمایشگر توسط شرکت چینی ویوو معرفی خواهد شد. این شرکت به این شایعات پایان داد و با تایید آن‌ها اعلام کرد به زودی نخستین گوشی مجهز به اسکنر اثر انگشت نوری را معرفی می‌کند. اکنون ویوو نخستین گوشی‌سازی است که از این فناوری استفاده کرده است.

گوشی دارای اسکنر اثر انگشت درون نمایشگر

این اسکنر درون گوشی، زیر مادربورد و پنل OLED نمایشگر قرار گرفته و با پردازش نورهای دریافتی از انگشت، آن را پردازش می‌کند و عمل احراز هویت را انجام می‌دهد. به گفته معاون رییس ویوو، با استفاده از این اسکنر تجربه احراز هویت به وسیله اثر انگشت متحول خواهد شد. نخستین گوشی دارای اسکنر اثر انگشت درون نمایشگر آماده تولید انبوه بوده و به زودی رونمایی می‌شود.

نکته دیگر، امنیت این تکنولوژی در مقایسه با نمونه‌ قبلی است. گفته می‌شود اسکنر جاسازی شده درون نمایشگر تفاوتی از نظر میزان امنیت با نمونه‌هایی که اکنون در پرچمداران بازار موبایل مشاهده می‌کنیم ندارد. شرکت Synaptics بر روی این موضوع تاکید فراوان دارد.

یک دیدگاه

  1. یه گوشی چند وقت پیش بود اونم اثر انگشت رو صفحه بود
    همونه؟؟

    (0)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*