گوشی با نمایشگر دوطرفه

سامسونگ در حال کار بر روی یک گوشی با نمایشگر دوطرفه است

سامسونگ مشغول توسعه یک گوشی با نمایشگر دوطرفه است. بر اساس جدیدترین پتنتی که به تازگی منتشر شده است، محصول منحصربه‌فرد آتی سامسونگ یک گوشی دارای دو نمایشگر خواهد بود. این گوشی جدید سامسونگ کاربران خاص خود را دارد.

سامسونگ در گوشی هایی همچون گلسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس از تکنولوژی نمایشگر دارای انحنا استفاده کرده است، اما اکنون قصد دارد با توسعه این فناوری، سبک طراحی گوشی های هوشمند را در آینده‌ای نزدیک به طور کامل زیر و رو کند.

بر اساس یک پتنت جدید که نخستین مرتبه توسط وبلاگ هلندی LetsGoDigital رویت شد، سامسونگ مدت‌هاست که در حال ساخت یک گوشی با نمایشگر دوطرفه است، گوشی موبایلی که برخلاف مدل‌های کنونی، هم در پنل پشتی و هم در پنل جلویی آن صفحه نمایش وجود دارد. در این پتنت سه ایده نمایش داده شده و احتمال می‌رود گوشی مجهز به دو نمایشگر پیش روی سامسونگ، شبیه یکی از آن‌ها باشد.

گوشی با نمایشگر دوطرفه

این پتنت حدود یک هفته قبل در سازمان مالکیت معنوی جهانی (WIPO) به ثبت رسید، اما سامسونگ آن را دوازدهم آوریل ۲۰۱۷ (بیست و سوم فروردین ۱۳۹۶) ارسال کرده بود. در آن سه گوشی دارای دو صفحه نمایش دیده می‌شود.

نخستین طرح گوشی با نمایشگر دوطرفه سامسونگ

بر اساس اولین طرح، گوشی آتی سامسونگ می‌تواند دارای نمایشگری باشد که از سمت راست بدنه به پنل پشتی کشیده شده است. در واقع این یک نمایشگر بیشتر نیست، اما در لبه سمت راست گوشی به اندازه ۱۸۰ درجه خم شده و در ادامه، پنل پشتی را پر کرده است. کاربران احتمالا در این حالت برای استفاده از نمایشگرها حق انتخاب خواهند داشت.

گوشی با نمایشگر دوطرفه

در گوشی های کنونی، بسته به نحوه در دست گرفتن گوشی، محتواها بر روی نمایشگر به صورت عمودی و یا افقی (در صورت روشن بودن گزینه چرخش خودکار صفحه) نمایش داده می‌شوند. پس باید در در گوشی با نمایشگر دوطرفه سامسونگ نیز مکانیزمی در نظر گرفته شده باشد که بسته به سمت رو به صورت کاربر، محتوا را بر روی همان قسمت صفحه نمایش نشان بدهد.

از دیگر کاربردهای چنین گوشی مشاهده فیلم توسط چند نفر است. به این صورت دیگر نیاز نیست همه افراد به یک نمایشگر خیره شوند، چرا که احتمالا به لطف امکان پخش محتوای یکسان بر روی هر دو طرف صفحه نمایش، می‌توان افراد بیشتری را پوشش داد. هر چند نفر می‌توانند ویدیو را از یک سمت گوشی تماشا کنند.

یک گوشی دارای دو نمایشگر مستقل

در طرح دوم، نمایشگر تمام بدنه را پوشانده است، اما درون آن یک سنسور برای تشخیص نحوه قرارگیری گوشی توسط کاربر قرار دارد. به این ترتیب چرخش محتوا بین نمایشگر جلویی و پشتی امکان‌پذیر می‌شود. برای جلوگیری از قرار گرفتن انگشتان کاربر بر روی محتوای در حال نمایش، ابعاد آن بسته به نحوه در دست گرفتن گوشی تغییر پیدا می‌کند.

گوشی با نمایشگر دوطرفه

خمیده شدن نمایشگر از لبه پایینی

طرح سوم، ایده یکسانی با مورد نخست دارد، با این تفاوت که این مرتبه نمایشگر به جای لبه سمت راست، از لبه پایینی گوشی انحنادار شده و در پنل پشتی امتداد پیدا می‌کند.

گوشی با نمایشگر دوطرفه

کاربرد این گوشی با نمایشگر دوطرفه سامسونگ، با محصولی که در نخستین طرح دیدیم یکسان است، اما در مقایسه با آن طراحی دل‌چسب‌تری دارد، چرا که نگه داشتن گوشی در دست راحت‌تر خواهد بود. مایکروسافت نیز در سال ۲۰۱۴ پتنتی شبیه به این طرح به ثبت رساند، اما هنوز چنین گوشی در دنیای واقعی تحت این برند رویت نشده است.

ثبت این پتنت‌ به معنی معرفی گوشی هایی شبیه به این سه مدل در آینده‌ای نزدیک نیست، بلکه چشم‌انداز سامسونگ از نحوه طراحی گوشی های هوشمند در آینده را نشان می‌دهد. غول کره‌ای طی چند سال اخیر پتنت‌های زیادی را به ثبت رسانده است، پتنت‌هایی که همگی مربوط به دستگاه‌هایی منحصربه‌فرد با ظاهر خاص هستند. با این حال هیچ یک هنوز در قالب محصولی تجاری معرفی نشده است. به همین دلیل هیچ تضمینی برای مشاهده یک گوشی هوشمند شبیه به یکی از طرح‌های بالا وجود ندارد.

در بین این محصولات ویژه، کاربران بیش از همه منتظر معرفی گوشی تاشوی گلکسی ایکس هستند، مدلی که بر اساس وعده رییس بخش موبایل سامسونگ در سال ۲۰۱۸ معرفی خواهد شد. اما بعید نیست در کنار آن، یک گوشی با نمایشگر دوطرفه نیز رونمایی شود. تا انتهای سال جاری دوازده ماه فرصت باقی است، پس زمان برای معرفی محصولاتی متنوع زیاد است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. امم جالب نیست زیاد سامسونگ خراب کرده امسال