مقایسه ظاهری گلکسی S8 و گلکسی SS9

مقایسه ظاهری گلکسی S8 و گلکسی S9 سامسونگ ؛ برادر در کنار برادر

در این مطلب قصد داریم به مقایسه ظاهری گلکسی S8 و گلکسی S9 سامسونگ بپردازیم. پیشتر تصور می‌شد طراحی گلکسی اس ۹ در مقایسه با گلکسی اس ۸ به میزان زیادی تغییر پیدا نکند، اما اکنون خلاف این موضوع ثابت شده است.

ایوان بلاس چند روز پیش رندرهای جدید گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس در کنار یکدیگر را منتشر کرد. با نزدیک شدن به رویداد رونمایی یک گوشی موبایل، اطلاعات رسمی‌تری درباره آن منتشر می‌شود، به همین دلیل رندرها نیز طبق اخبار موثق‌تری تولید شده و قابل اعتماد‌تر هستند. از طرفی دیگر، طی سال‌های اخیر تجربه نشان داده بیشتر رندرهای تولید شده و یا اخبار منتشر شده توسط ایوان بلاس، کاملا صحیح هستند.

نمی‌توان این رندرها را به طور دقیق صحیح دانست، اما به انداز‌ه‌ای ارزشمند هستند که بتوان با استفاده از آن‌ها به مقایسه ظاهری گلکسی S8 و گلکسی S9 پرداخت. طبق این رندرها، پرچمداران سال ۲۰۱۸ سامسونگ حاشیه‌های ضخیم‌تری در مقایسه با گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس دارند، موضوعی که ممکن است به عقیده برخی کاربران عقب‌گرد محسوب شود.

گلکسی اس 8 و گلکسی اس 8 پلاس

بعد از انتشار رندرهای جدید سامسونگ گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس، کاربران در انجمن‌های تخصصی از به واقعیت تبدیل شدن این تصاویر اظهار ناراحتی کرده‌اند، چرا که تا پیش از این ادعا شده بود با مقایسه ظاهری گلکسی S8 و گلکسی S9، به طور واضح به کاهش حاشیه‌های اطراف نمایشگر و افزایش نسبت ابعاد صفحه نمایش به بدنه در مئل جدید پی خواهیم برد. اما اکنون خلاف این موضوع به اثبات رسیده است. برخی کاربران به اندازه‌ای از پیشرفت طراحی بدون حاشیه نسل جدید در مقایسه با مدل‌های سال ۲۰۱۷ اطمینان دارند که با وجود انتشار رندرها توسط ایوان بلاس، آن‌‌ها را غیر واقعی خطاب می‌کنند.

اما دو دلیل برای عدم امکان چشم‌پوشی از آن‌ها وجود دارد. نخستین این که ایوان بلاس طی‌ سال‌های اخیر تصاویر دقیق و نزدیک به واقعیت زیادی منتشر کرده است. علت بعدی این است که بیشتر تصاویر رسمی گلکسی اس ۸ منتشر شده توسط سامسونگ، شامل نوعی تاب و برآمدگی در لبه‌های منحنی گوشی هستند. این موضوع سبب می‌شود حاشیه‌های دو طرف نمایشگر درون عکس‌ها کمتر به نظر برسند.

مقایسه ظاهری گلکسی S8 و گلکسی SS9

در تصویر زیر بهتر می‌توان به مقایسه ظاهری گلکسی S8 و گلکسی S9 پرداخت، چرا که رندر جدید پرچمدار سال ۲۰۱۸، در کنار گلکسی اس ۸ فاقد افکت برآمدگی ذکر شده در بالا قرار گرفته است. دیدن عکس رسمی گلکسی اس ۸ و رندر جدید گلکسی اس ۹ به طور جداگانه، همانند زمان دیدن آن‌ها کنار یکدیگر درون عکس زیر، امکان مقایسه دقیق را به ما نمی‌دهد. مدل سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ به ترتیب در سمت راست و چپ قرار گرفته‌اند.

مقایسه ظاهری گلکسی S8 و گلکسی SS9

مقایسه ظاهری گلکسی S8 و گلکسی S9 افزایش حاشیه‌ها در مدل جدید را نشان می‌دهد

البته می‌توان به نوعی طراحی جدید را بهتر خطاب کرد و همه چیز بستگی به دید کاربران دارد. کاربران بعد از معرفی گلکسی اس ۷ اج در سال ۲۰۱۶، از حساسیت بالای آن در برابر وارد آمدن ضربه‌های مختلف گلایه می‌کردند. این وضعیت در گلکسی اس ۸ بدتر شد، به طوری که به خاطر داشتن انحنای تقریبا زیاد نمایشگر به دو طرف، شدیدا مستعد آسیب دیدن بود. اما گلکسی اس ۹ در صورت قبول واقعی بودن رندر جدید، از نظر مقاومت بدنه به میزان فوق‌العاده زیادی بهبود پیدا کرده است. در هر صورت همه چیز تا کمتر از یک ماه دیگر و بعد از رونمایی سامسونگ گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس مشخص خواهد شد. حتی ممکن است پیش از رونمایی، عکس‌های کاملا واقعی آن‌ها فاش شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۸ دیدگاه

 1. چقد شبیه ال جی جی ۶ شده
  گوشه ها رو گرد کردن کپی برداری از ال جی طبق همیشه

 2. مگه میشه یه گوشی رو با سری قبلیش مقایسه کرد اصلا

 3. مفت نمی ارزن D: چرا؟ چون قراره بشن گران ترین گوشی های سری S در نتیجه یعنی خون ناحق…

 4. بسیار شبیه همن و خیلی خوشگل و خوش دست باید باشه اس ۹ دقیقا مثل اس ۸

 5. چقدر ظاهر جلو گوشی زشت شده

  • یعنی قشنگ!!! عین این دختر مدرسه ایای لوس اومدی بدون فکر و هِرتی فقط یه چیزی راجع به ظاهر گوشی پروندی رفتی بدون اینکه برای حرفت سندی، دلیلی، چیزی ارائه بدی.
   چقدر بدم از این تیپ نظرات بی معنی بدون فایده )):