هواوی میت 10

هواوی میت 20 به اسکنر اثر انگشت زیر نمایشگر کوالکام مجهز می‌‌شود

ظاهرا هواوی تصمیم گرفته از اسکنر اثر انگشت زیر نمایشگر کوالکام در گوشی هواوی میت 20 (Huawei Mate 20) یا همان میت 11 خود استفاده کند. این اسکنر بهتر از سنسور شرکت سینپتیکس بوده و می‌تواند حتی دست چرب یا خیس را نیز شناسایی کند.

پس از سال‌ها شایعات و درز اطلاعات مختلف، سال جاری میلادی سرانجام تکنولوژی اسکنر اثر انگشت زیر نمایشگر توسط دو گوشی چینی ویوو ایکس 20 پلاس UD و ویوو ایکس 21 UD وارد بازار شد. این‌ها نخستین محصولی در بازار هستند که به لطف سنسور شرکت Synaptics موفق شده‌اند راه حل جدیدی را برای حضور اسکنر اثر انگشت در یک نمایشگر تمام صفحه عملی کنند.

حال به نظر می‌رسد هواوی نیز همچون سامسونگ علاقه‌مند به این تکنولوژی است و احتمالا اسکنر اثر انگشت زیر نمایشگر را بتوانیم در گوشی هواوی میت 11 (یا میت 20) مشاهده کنیم. گفته می‌شود هواوی به جای سینپتیکس، اسکنر اولتراسونیک شرکت کوالکام را برای استفاده در گوشی جدید خود برگزیده است تا فبلت جدید سری Mate آن‌ها همراه چنین سنسوری به عرضه برسد.

مزیت‌های اسکنر اثر انگشت زیر نمایشگر کوالکام

انتظار می‌رود این گوشی در تابستان سال جاری روانه بازار شود. کوالکام برای ارائه این تکنولوژی با شرکت تایوانی GSI و شرکت چینی O-film Tech همکاری‌هایی را آغاز کرده است تا بتواند نظیر همتای خود یک سنسور اولتراسونیک را برای استفاده در زیر نمایشگر گوشی ها تولید کند. این سنسور سه برابر گران‌تر از همتای خود است، اما آن تنها حدود 0.44 میلی‌متر ضخامت دارد و در مقایسه با سنسورهای معمولی خازنی که با شیشه‌ی محافظ 200 الی 300 میکرونی کار می‌کنند، با شیشه‌ی محافظی تا 800 میکرون نیز قابل استفاده خواهد بود. علاوه بر این، سنسور اسکنر اثر انگشت زیر نمایشگر کوالکام حتی قادر به شناسایی انگشتان چرب یا خیس نیز خواهد بود.

هواوی تنها شرکت چینی نیست که به استفاده از چنین تکنولوژی فکر می‌کند، دیگر شرکت‌ها نیز به دنبال بهره بردن از این تکنولوژی در گوشی های خود هستند تا بتوانند در بازار رقابت کنند. برخی از شرکت‌ها نیز تصمیم دارند به جای این اسکنر، از تشخیص چهره سه بعدی برای نسخه چینی گوشی های خود استفاده کنند تا بتوانند نیازهای بازار را برآورده کرده و ریسک فروش کم را به حداقل برسانند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

8 دیدگاه

  1. میگم پس چیشد شما که گفته بود 7 فرودین پی 20 رونمایی میشه خبری نشد

  2. گوشى هواوى یکبار مصرفه مفت گرونه جنس هاى بنجل چینى

  3. پشت، زیر دوربین! بهترین محل برای حسگر اثر انگشت

  4. آخیش خیلی بهتر شد.چی بود اون گذاشته بودنش اون پشت اصلا نه قشنگ بود ن جالب

  5. پشت اگه بود بهتر بود مثل اول