طرح رجیستری

طرح رجیستری 1200 میلیارد تومان درآمد برای کشور دارد

آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، اعلام کرد اجرای طرح رجیستری گوشی های تلفن همراه با محاسبه نرخ دلار 4 هزار تومانی، سالانه 1200 میلیارد تومان درآمدزایی برای کشور به همراه دارد.

طرح رجیستری وارد فاز اجرایی شده است

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در جلسه شورای اداری شهرستان جوین اظهار کرد اجرای طرح رجیستری یکی از برنامه‌های ویژه وزارت ارتباطات است که فاز آزمایشی و فنی آن به پایان رسیده و اکنون رجیستری در فاز اجرایی قرار دارد. وی همچنین اضافه کرد که طرح رجیستری به طور سالانه 1200 میلیارد تومان درآمد برای کشور به همراه دارد.

وی به لزوم تقویت پیام رسان های داخلی اشاره کرد و گفت مصوبه‌هایی که شورای عالی فضای مجازی اعلام کرد در سطح کشور اجرایی شده است. آذری جهرمی بر تقویت بخش دولت الکترونیک نیز تصریح کرد و افزود حمایت از پیام رسان های داخلی با توجه به تاکید اعضای شورای عالی فضای مجازی مورد توجه قرار گرفته است.

آذری جهرمی

وزیر ارتباطات در ادامه اظهار کرد کشور خود را برای خروج آمریکا از برجام آماده کرد و ما برای این زمان هم برنامه‌ریزی کرده‌ایم. اکنون باید اختلافات را کنار بگذاریم و رویکرد پشتیبانی داشته باشیم. با اختلاف کشور دچار آسیب می‌شود و خدشه‌دار شدن دولت به معنای خدشه‌دار شدن نظام و کشور است.

آذری جهرمی در پایان خاطرنشان کرد که کشور در شرایط خوبی از جهت منابع مالی قرار دارد، اما عده‌ای با تحریف وضعیت کشور سعی دارند شرایط را بد جلوه دهند، در حالی که اینگونه نیست. امروز کشور در شرایط خوبی قرار دارد و با خروج آمریکا از برجام، کشور باز هم به دوران قبل از برجام باز نخواهد گشت.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

19 دیدگاه

 1. برای کشور نه!!!
  برای اقازاده ها 🙂

 2. باز اینا خودش امید بخشه

 3. این همه پول الان توی جیب کیه؟؟

 4. بعد همشو خرج کردن تا تلگرامو فیلتر کنن

 5. خوب این 1200 میلیارد از جیب مردم ایران رفته دیگه !!!!
  بله دیگه خودشونو برای خروج آمریکا از برجام آماده میکنن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!
  آمریکا هم از برجام خارج بشه ایرانو تحریم باران میکنه

 6. همه سر سفرۀ حقوق‌بگیر اند؛ چون در نهایت مالیات‌پرداز واقعی فقط اوست؛ فروشندها از این دست گرفته، از دست دیگر، دوبله‌اش را میفروشند.

  • پروای عدالتی اگر باشد، راه‌حلّ (نسبی) موجودست، مثلاً:
   1. معافیت حقوق‌بگیر از مالیات
   2. پرداخت حقوق/دستمزد به نسبتِ توّرم همان هفته/ماه
   3. اخذ مالیات از انفال (نفت، گاز، معدن و…)
   4. رباتیک‌کردن صنایع
   5. منع برج‌سازی
   6. منع ساخت/ایجاد مراکز دولتی در مراکز استان
   7. تسهیل و امتیاز روستانشینی
   8. تقسیم کشور به 9 کد مخابراتی (هریک به 9 زیرکدِ دارای 9 ریزکد
   9. گردشی‌کردن سالانۀ پایتخت بین 9 ایالت/اقلیم
   10. تمرکز بودجه بر پل/تونل/راه/سدّ سازی
   11. احداث فرودگاه بین‌المللی هر شهرستان
   12. خرید محصولات کشاورزی به نرخ بورس
   13. اختصاص بورس تحصیلی به مناطق محروم
   14. اینترنت نسل 5 رایگان (سیمی/بیسیم) سراسر کشور
   15. تنش‌زدایی بین‌المللی
   16. ایجاد اتاق فکر/استجواب (مستمع‌آزاد) در مراکز دانشگاهی فوق‌تخصصی هر رشته
   17. ایجاد کانالهای همفکری/استجواب/آموزشی (رایگان) فوق‌تخصصی هر رشته

   • عجب!

    جواب 1 : اخراج حقوق بگیران بهتره (حقوق بگیران سازمان ها و نهاد های … (خودسانسوری))
    جواب 2 : خب همین حقوق کارمندان باعث تورم شده !!!!!!! 4 الی 5 میلیون کارمند!!!!
    جواب 3 : !!!!
    جواب 4 : !!!!
    جواب 5 : !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! چه ربطی به درآمد مردم داره!
    جواب 6 : چرا مراکز استان ها!!!! ساختمان های وزارت خانه ها در تهران رو نمی گی! من می خوام یک نرم افزار ثبت کنم، 60 بار باید بین شهر خودم و تهران رفت و آمد کنم
    جواب 11 : !!!! از این کارها دولت قبل هم انجام می داد، بهتره بجای فرودگاه، تمامی شهرستان ها رو به ریل قطار متصل کنه
    جواب 13 : شایسته سالاری بهتره، این سهمیه ها، کشور رو نابود می کنه
    جواب 14 : !!!! خب مجبور میشه آدم استخدام کنه! که همش میشه تورم! خب پول از کجا می خواد بیاد! پول اینترنت نسل 5 از کجا میاد، پول کارمندان این طرح شما از کجا میاد!
    جواب 16 و 17 : کشوری که سالانه یک، سی و ششم، شرکت ال جی، آمار ثبت اختراع جهانی داره و تو خاور میانه آخر هست، اتاق فکر درست کنه!!!!

    صدا وسیما رو نمی گی با 200 تا کانال در مرکزیت تهران باید جمع بشه
    سازمان ها و نهادهای … (خودسانسوری) رو نمی گی باید جمع بشه!
    کمیته امداد رو نمی گی باید جمع بشه! شما می فرمایید به کارمندان کمیته امداد پرداخت حقوق/دستمزد به نسبتِ توّرم همان هفته/ماه داده بشه بدون کسر مالیات!

    بیشتر فکر کن عزیز جان

    بفهم علت تورم چیه! اون قدر حقوق بگیر هست که هیچ کار مفیدی انجام نمی ده، مثل حقوق بگیران بانک ها و صدا و سیما و بیمه و … (که باید خصوصی باشه)

    با سپاس

    • 1. کشور بی‌کارمند فرضش هم ناممکنه؟ ولی اینکه برا چه کاری چندتا لازمه، یه بحث دیگه‌س.
     2. عجبا، دیواری کوتاهتر از مزدبگیر بیچاره ندیدی، زورت به ضعفا رسیده؟ اگه علت تورم، حقوق کارمندا بود که هیچ کارفرمایی مغز خر نخورده، نون‌خور زیادی استخدام کنه! این نهایت بیشرمی است که بعضی از مدیران بی‌عرضه‌ای که خودشان حقوقای چندین ملیونی می‌لومبونن، سعی در القایش دارند؛ یکی نیس بگه: کارش را میخوای، حقوقش زیادیه؟ ن پ ن، ملّت نوکر باباتن! واست بیگاری کنن!
     3. شرکت نفت، گاز و … بابت استفاده‌ای که از انفال می‌برد بایستی مالیات مضاعف بدهد (یکی بابت تصرف در انفال و یکی بابت فروشش).
     4. رباتیک‌کردن صنایع و دولتِ همراه، گامی در راستای بی‌نیازی به همان نانخورهاست که حقوق بخورنمیرش، گلوی بعضیها را گرفته.
     5. اگه مرغداری صنعتی را دیده بودی، معنای برج‌سازی هم برایت روشن بود؛ برج‌سازی نهایت استثمار طبقۀ کارگر/کارمنده؛ اینا اگه بختی در روستا داشتن که به شهرها پناه نمی‌آوردن، در شهر هم قدرت خرید خانه را ندارن، پس کارفرمای دولتی/خصوصی میخاد [با چپاندن مزدبگیرا در خوابگاهای لانه‌زنبوری (بقول قیصر امین‌پور آسمانهای اجاری)] با کمترین هزینه، بیشترین بهره‌کشی بکنه. ولی اگه دوراندیشی بر اقتصاد کلان حاکم باشه، هرگز اجازه نمیده گردانندگان اصلی چرخ کشور، فدای مطامع زودگذر شن؛ با تسهیل و امتیازدهی روستایی، کشورش را از جنون گاوی گوشت یخی برزیلی یا برنج تراریختۀ تایلندی و… می‌رهاند. راستی چرا دولت تلاش میکند عشایری که تأمین کنندۀ قوتِ ملّتند را یکجانشین کند؟ شاید چون سوداگران مواد غذایی بتونن ملّتو به مرگ بگیرن تا به تبِ گرانی روزافزا راضی شن؟ چرا چاه آب خانه‌های روستایی را پُر/پلمب کرده؟ ولی 400 ملیون [باج] بده، چاه عمیق بزن! با این وانفسای جمعیتِ آویزان از اتوبوس/مترو، هوس ازدیاد نسل چرا؟ چرا قبرا طبقاتیه؟ أَلَمْ نَجْعَلِ الْأَرْضَ کِفاتًا ﴿۲۵﴾ أَحْیائاً وَ أَمْواتًا ﴿۲۶﴾
     6. طهران هم یکی از مراکز استانه، یعنی: جلوی رشد سرطانی این 31 شهر گرفته شِه؛ و ازین ببعد هرچی بیمارستان، دانشگاه و … امکانات دولتی/عمومیه در شهرهای کوچکتر ساخته شَن، تا ازین تمرکزگرایی بیای بیرون.
     11. دولت این/آن ندارد، همه باید خدمت کنند. فرودگاه را گفتم چون: صد چو آید، نود هم نزد ماست! البته قطار، مترو و مونوریل هم لازمه.
     13. البته شایسته‌سالاری که محرومیت‌کشیده، چون: سیر از گرسنه خبر نداره. وانگهی اعطای بورس به برخوردار = اتلاف بیت‌المال.
     14. مگه وای-فای در بعض مراکز (خرید) منجر به استخدام شده؟ از دکل‌های موجود استفاده شِه؛ لاأقل اگه جهانیش بیاد جلوشو نگیرن.
     16. اتاق و استاددانشگاهش موجوده، فقط باید تشویق/مصونیت باشه که لاأقل فوق‌تخصص‌ها [مثل طبّ کلّ نگر] جمع شَن، برای دردهای لاعلاج (اقتصادی و…) راه‌حلّ دهند. تفکر که پول نمیخاد، کانال مجازی هزینۀ چای هم نداره؛ یه راه اجرای بروندادش اینه که همان فوق‌تخصص‌ها بودجه‌بندی کنن. صداسیما چرا کانالهای استانی/برون‌مرزی را سانسور کرده، در همه‌جای کشور نمایش نمیده؟ چرا برنامه‌هاش بیشتر توجیه تا تعلیم و تربیت؟ فقه و حدیث که هیچ، چرا راه‌حلّ تمرینهای کتب درسی را برای IQ پائین توضیح نمیده؟ بجاش پُره از جزئیات/نکات ریز خلافکاری/آخرین فوت‌وفن‌ بزهکاری [در قالب فیلم]. ملّت به صندوق امداد پول می‌ریزن، تو بخیلی؟ اگه یه چیزی برا مستضعفِ درمانده بمونه، به تو چه ضررداره؟ خصوصی‌کردن مشکل نداره، ولی نهاد خصوصی هم بایستی مزدبگیرانش را به نرخ تورم [روز] حقوق دهد.

 7. مسئله درآمد نیست، مسئله اینه که اون درآمد برای چی هزینه میشه!

  وقتی کشور نمی تونه قطعات ریز مثل میکرو پروسسور رو تولید کنه، چه فرقی می کنه درآمدی از تعرفه تلفن همراه وجود داشته باشه یا نه!

  مگر فلسفه اقتصادی یک کشور پخش پول بین همه مردم نیست؟ پس ما این پول رو از مردم بگیریم تا واسه مردم هزینه کنیم!

  البته این پول ها برای یک عده خاص هزینه میشه با سهمیه و هزار رانت و فساد

  باید گریست

  با سپاس

 8. به کشور؟ فکر کنم درستش به آقا زاده هاست