تماشا کنید : تریلر مستند بزرگترین افشا کننده تاریخ ، ادوارد اسنودن با نام Citizenfour

زمانی که بزرگترین مجموعه اسناد محرمانه NSA به شکل وسیعی در رسانه‌های جمعی منتشر می‌شد، لورا پویترس خبرنگار و فیلم‌ساز نامزد جایزه اسکار در حال تولید مستندی از افشا کننده این اسناد، ادوارد اسنودن بود. از نخستین ایمیلی که به شکل ناشناس از سوی اسنودن برای وی ارسال شد، تا سفر به هنگ‌کنگ و آغاز انتشار گسترده اسناد مربوط به جاسوسی‌های دولت آمریکا.

این مستند Citizenfour نام نهاده شده و دیشب در فستیوال فیلم نیویورک به شکل رسمی به نمایش در آمد. نمایش عمومی این مستند نیز در 24 اکتبر خواهد بود. به تازگی تریلری از این فیلم منتشر شده که هر چند تصاویر زیادی از مستند عرضه نمی‌کند، اما اندکی حال و هوای مستند را به مخاطب منتقل می‌کند.

در این ویدیو صدای لورا را خواهید شنید که نخستین نامه محرمانه و البته بدون هویت اسنودن را می‌خواند. نامه ای که در آن اسنودن ظاهرا خود را Citizenfour معرفی می‌کند و در مرحله نخست به لورا می‌گوید که تمامی حرکات و تمامی اقدامات زندگی آنلاین و غیر آنلاین او در اینترنت ثبت و ضبط می‌شود و همین جرقه رابطه آن‌ها و ایجاد مستند را می‌زند. در انتهای تریلر نیز به نظر اسنودن در هنگ‌کنگ حضور دارد و در حال معرفی خود به افرادی ناشناس است.

دانلود ویدیو

مطمئنا این مستند با پخش عمومی در ماه‌های آینده (چون مراسم دیشب پخش در فستیوال نیویورک) با استقبال بسیاری همراه خواهد بود. لازم به ذکر است که این مستند توسط استیون سودربرگ از مشهورترین کارگردانان آمریکایی تهیه شده است.

منبع : theverge

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*