تراشه اسنپدراگون 710

خودنمایی تراشه اسنپدراگون ۷۱۰ با امتیازی درخور یک پرچمدار در Geekbench

تراشه اسنپدراگون ۷۱۰ کوالکام (Snapdragon 710) به تازگی در سایت بنچمارک گیری Geekbench‌ رویت شده است. این پلتفرم موبایلی میان رده موفق شده امتیازی به مراتب نزدیک به پرچمدارانی همچون گلکسی نوت ۸ را کسب کند!

اخیرا کمپانی شیائومی از گوشی شیائومی می ۸ اس ای خود پرده برداری کرده است که نخستین گوشی مجهز به تراشه اسنپدراگون ۷۱۰ نیز خواهد بود. گفته می‌شود گوشی بدون حاشیه معرفی نشده ویوو نکس نیز به همین تراشه تجهیز خواهد بود. هرچند جزئیات زیادی از این تراشه توسط کوالکام ارائه نشده است، اما آن یک تراشه میان رده بوده که به مراتب قدرتمندتر از دیگر میان رده‌ها همچون اسنپدراگون ۶۶۰ نوظهور است.

تراشه اسنپدراگون 710

تراشه اسنپدراگون ۷۱۰ به تازگی در پایگاه داده‌های سایت امتیازگیری Geekbench رویت شده است. این تراشه موبایلی موفق شده در حالت تک هسته‌ای امتیاز ۱۸۷۵ و در حالت چند هسته‌ای نیز امتیاز ۵۸۸۶ را به نام خود ثبت کند. برای مقایسه، امتیازهای به دست آمده توسط این تراشه را در کنار امتیازهای تراشه اگزینوس ۸۹۹۵ استفاده شده در گوشی گلکسی نوت ۸ سامسونگ قرار دادیم که نتایج جالبی حاصل شد.

تراشه اسنپدراگون 710

امتیازهای به دست آمده توسط دو تراشه نشان می‌دهد امتیاز به دست آمده توسط Snapdragon 710 نزدیک به امتیاز به دست آمده توسط تراشه های پرچمدار است. فبلت قدرتمند سامسونگ در حالت تک هسته‌ای امتیاز ۱۸۳۳ و در حالت چند هسته‌ای امتیاز ۶۵۸۲ را به نام خود ثبت کرده است. برای تولید این تراشه از تکنولوژی ۱۰ نانومتری استفاده شده است که ارائه کننده عملکرد هوش مصنوعی بهتر نسبت به اسنپدراگون ۶۶۰ بوده و برخی از ویژگی‌های تراشه پرچمدار اسنپدراگون ۸۴۵ کوالکام را به ارث برده است.

تراشه اسنپدراگون 710

مشخصات فنی تراشه اسنپدراگون ۷۱۰

اسنپدراگون ۷۱۰ کوالکام شامل دو هسته Kryo 360 Cortex A75 با سرعت کلاک ۲.۲ گیگاهرتز و شش هسته Kryo 360 Cortex A55 است که سرعت پردازش ۱.۷ گیگاهرتزی را ارائه می‌کنند. این پردازنده ۸ هسته‌ای با پردازشگر گرافیکی آدرنو ۶۱۶ نیز همراه شده است که تعهد می‌دهد ۳۵ درصد بهتر از نسل‌های گذشته در رندر المان‌های گرافیکی عمل خواهد کرد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*