مقایسه ی کامل اندروید ۵ (لالی پاپ) و اندروید ۴.۴ (کیت کت): تفاوت ها را ببینید…

بحث زیادی بر سر اینکه بالاخره نام نهایی اندروید L چه خواهد بود وجود داشت، کیک لیمویی (Lemon Meringue) یا حتی شیرین بیان (Licorice)، از جمله نام های احتمالی بود. تا اینکه دیروز انتظارها به سر رسید و خوشبختانه گوگل، درمیان اسامی دیگر لالی پاپ (آب نبات چوبی) را انتخاب نمود، در این مقاله، تفاوت های نسخه ی پیشین اندروید یعنی کیت کت (۴.۴) و نسخه ی جدید، یعنی لالی پاپ (۵.۰) را بررسی می کنیم.

 طراحی

اندروید لالی پاپ، بیشترین تغییرات را نسبت به  نسخه های دیگراندروید داشته است. در نهایت نسخه ی اندروید به عدد صحیح ۵ رسید. این نسخه، تغییرات زیادی دارد، اما اکثر بهبودهای شکل گرفته، بصری هستند. گوگل، ماههاست که بر روی طراحی زیبایی شناسی خود کار می کند و لالی پاپ، نقطه ی اوج این طراحی است. تا به امروز، یکی از بزرگترین مشکلات اندروید(مثل نسخه ی کیت کت)، این بود که هیچ گاه زبان طراحی اش، یکپارچه احساس نمی شد و گوگل تلاش کرده تا با طراحی جدید خود، این مشکل را برطرف کند.

زیبایی شناسی به معنی توجه به هر دو طراحی سه بعدی و مسطح است، به این معنی که طراحی، علاوه بر محور z، دارای محور x وy هم باشد. طراحی لالی پاپ، این امر را به وضوح نشان می دهد: خط های کلفت و رنگ هایی که با انیمیشن هایی جذاب تغییر می کنند. این امر به شما اجازه می دهد تا حتی هنگامیکه صفحه آرام بوده و مسطح به نظر می رسد، عمق را احساس کنید.

این طراحی، از آیکون ها، فونت ها و رابط های گرافیکی تا عناصر ساده ای مثل دکمه های جدید هدایت و آیکون های نوار اعلانیه، را شامل می شود و زمانیکه آن را با قبل مقایسه می کنید، درمی یابید که همه چیز بهتر شده است. تغییرات حدواسط اندروید لالی پاپ، نه تنها بصری است بلکه در زمینه ی فرمان های صوتی نیز، OK Google، بسیاربهتر شده و شما می توانید حتی زمانیکه صفحه، قفل است، آن را استفاده کنید واین امر، پیشرفت فوق العاده ای برای اعلانیه هاست.

اعلانیه ها

اعلانیه ها، یکی از بهترین راه هایی است که ما با دیوایس خود ارتباط برقرار می کنیم که به طور قابل توجهی در اندروید لالی پاپ، بررسی شده و بهبود یافته اند. قبلاً، لا ک اسکرین سیستم عامل، سد ایستایی بود که برای رسیدن به عملکرد گوشی، باید از آن می گذشتید، اما حالا در عوض ، عناصر بسیاری از پنل اعلانیه، بسیار اینتراکتیو شده اند. در لالی پاپ، شما می توانید ببینید چه اعلانیه هایی را دریافت کرده اید و به سرعت با ضربه زدن بر آنها و قبل از قفل گشایی(آنلاک کردن)  گوشیتان، به اپلیکیشن یا کانتکت مورد نظر بروید و حتی می توانید از لاک اسکرین، مستقیماً به پیام ها، پاسخ دهید.

روش دیدن اعلانیه ها، نیز تغییر کرده است، حالا اعلانیه های تعاملی، غنی و توصیفی، در بالای صفحه ای که در حال تماشای آن هستید، به صورت پاپ آپ، پدیدار خواهند شد و شما می توانید بدون وقفه، آنها را انجام دهید، مثلاً می توانید تماسی را بدون ترک بازی یا کاری که در حال انجام آن هستید، ریجکت کرده یا پاسخ دهید یا پیامی را بخوانید. بعضی از این ویژگی ها در اندروید کیت کت نیز وجود داشتند، اما به طور نصف نیمه  و ناسازگار.

اندروید لالی پاپ، مانند IOS، دارای حالتی به نام “مزاحم نشوید” است که اندروید کیت کت و نسخه های قبلی، فاقد آن بودند. شما می توانید آن را برای سایلنت کردن یا حتی ویبره کردن گوشیتان در ساعات خاصی، استفاده کنید، یا حتی تنها به منبع خاصی، اجازه ورود اعلانیه هایش را بدهید. این قابلیت در صورتی که  نخواهید در تمام طول شب به خاطر ایمیل های اسپم بیدار شوید، بلکه در عوض بخواهید تنها در مواقع اضطراری از خواب برخیزید، بسیار مفید است. نوار تنظیمات سریع لالی پاپ، دارای آپشن هایی اضافه تر نسبت به کیت کت است، مثلاً دکمه های راحت برای نورفلش، هات اسپات ها، و تنظیمات صفحه و آپشن های بلوتوث و وای فای و موقعیت.

قابلیت های اتصال

دراندروید لالی پاپ، گوگل، تمرکز زیادی بر اتصال، نه تنها بین گوشی های مختلف، بلکه میان انواع متفاوتی از دیوایس ها، کرده است. برای مثال، اندروید TV، داخل اندروید لالی پاپ ساخته می شود و به شما کمک می کند تا به راحتی صفحات بزرگ را با فرمان های صوتی ساعت هوشمند یا جسچرهای گوشی، هدایت کنید. بنابراین، اندروید، با گوشی، تبلت و تلویزیون، سازگار خواهد بود.

همچنین، اپلیکیشن های لالی پاپ، بیشتر از کیت کت، با سایرین، ارتباط برقرارمی کنند. مثلاً ضربه زدن به لینک ها در کروم و بازکردن آنها در یک اپلیکیشن خاص. سیستم عامل موجود، در حال حاضر، بعضی از این امور را انجام می دهد، اما گوگل می خواهد تا سازگاری بیشتر شود.

گوگل، می گوید که لالی پاپ، در رابطه با بلوتوث و وای فای نیز، بهبود یافته است. برای مثال، دیوایس های لالی پاپی، تا زمانی که از واقعی بودن ارتباط، مطمئن نشوند، به شبکه ی وای فای متصل نمی شوند، بنابراین، برخلاف کیت کت، از پاک شدن اطلاعاتتان، به خاطر وصل شدن گجتتان به شبکه ای خراب، خشکتان نخواهد زد.

امنیت و صدا

اندروید لالی پاپ، ویژگی های جدید امنیتی خوبی دارد، مثل قابلیت تعیین نواحی امن، به صورت گرافیکی، به طوری که دیوایس شما، برای قفل گشایی، نیاز به ورود پین نداشته باشد. شما می توانید این کار را با دستگاه های بلوتوث خاصی، مثل ساعت های هوشمند Android Wear   نیزانجام دهید، که گوشی یا تبلت شما، به طور خودکار، تشخیص داده شده و سدهای امنیتی را خاموش خواهند کرد.

برخلاف تمام تغییرات اعلانیه ها که به شما اجازه می دهد تا بدون قفل گشایی گوشی، آنها را دیده و با آنها ارتباط برقرار کنید، اندروید ۵، تنظیمات جدیدی دارد که به شما اجازه می دهد تا اطلاعات حساس خود را مخفی کرده و هرجایی که بخواهید، دوباره نمایش دهید.همچنین، لالی پاپ، به لطف SELinux که برای تمام اپلیکیشن ها، اعمال می شود، محافظت خوبی در برابر آسیب پذیری و بدافزارها دارد و رمزگذاری به صورت پیش فرض برای تمام دیوایس های لالی پاپی، روشن می شود. پروفایل های چندکاربری در یک دیوایس، مثل پروفایل های میهمان موقت، اشتراک بین گوشی ها و سایرین را راحت تر می کنند، در حالیکه هنوز حفاظت توسط خود شما در حال کنترل است.

عملکرد

ART اختیاری کیت کت، حالا برای اندروید لالی پاپ، بهتر شده است و گوگل می گوید لالی پاپ، سریعترو کارآمدتر است و با هنگ کمتری همراه است. این امر به سازگاری اپلیکیشن های موجود اندروید، آسیب نمی رساند، اما به گوگل اجازه می دهد تا در آینده در برابر وفور اجتناب ناپذیر اسمارت فون های ۶۴ بیتی، خود را اثبات کند. این گوشی ها، دارای  رم بیشتری نسبت به گوشی های موجود کیت کتی یا سایر سیتم عامل ها، هستند و مزایای عظیمی خواهند داشت  که تنها نسل های آینده گوشی های لالی پاپی، قادربه درک این مزایا خواهند بود.

گوگل می گوید اندروید ۵، سیستم عامل کارآمدتر و قدرتمندتری نسبت به نسل های پیشین است، یعنی با فرض یکسان بودن گوشی ها، گوشی های لالی پاپی، باتری بسیار کمتری نسبت به کیت کتی، استفاده می کنند. همچنین، مالتی تسکینگ، با قابلیت داشتن چندین کارت برای اپلیکیشن های یکسان در یک زمان، بهبود یافته است که به شما اجازه می دهد تا مثلاً سند یا وبسایت بیشتری را داشته باشید.  سوییچ بین کیبوردها نیز راحت تر شده است. لالی پاپ، حتی تصاویر RAW را ساپورت می کند.

دسترس پذیری

اندروید لالی پاپ، بهبودهای بیشمار دیگری نسبت به کیت کت  و نسخه های قبلی اندروید دارد، از آپشن های دسترس پذیری بهتر و ست آپ کردن راحت تر گرفته، تا قابلیت های گرافیکی بهتر. بسیاری از این تغییرات، به ارتقای سخت افزاری بسیار زیادی نیاز ندارند. اندروید ۵، اواخر اکتبر و اوایل نوامبر، برای دیوایس ها عرضه خواهد شد.

منبع: techradar

 نظر شما در مورد این آب نبات چوبی چیست؟!!

درباره این نویسنده

ناهید سادات ریاحی ، زاده ی اردیبهشت ۶۹ و دانشجوی دکترای شیمی کوانتوم محاسباتی در دانشگاه شهید بهشتی است. او علاقمند به دنیای کوانتوم، تکنولوژی، فوتبال و موسیقی (رپ/راک) بوده و علاوه بر سردبیری دیپ لوک، به طراحی وب و نویسندگی در گجت نیوز، بیگ تم و ماهنامه جیبی GSM مشغول است. ( لینکدایناینستاگرام )

 

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲۰۵ دیدگاه

 1. سلام دوست عزیز خسته نباشید
  من گوشی Huawei_P8 Lite دارم ولی آپدیت نمیشه
  میشه راهنمایی کنید

 2. سلام
  میخواستم در مورد نرخ جذب (sar )کمی بدونم و اینکه تبلتهای LG Gpad GPRO 8.3 به اندروید ۵ ارقاع پیدا میکنه بالاخره یا نه تو بعضی کشورا انجام شده

 3. سلام من هونور۷دارم میخوام اندرویدش بروز کنم ولی بلد نیستم لطفا راهنمایی کنید
  اگر اندرویدش به ۶.۱تغییر بدم مشکلی ایجاد نمیکنه

 4. سلام خانم ریاحی گوشی های هوواوی با اندروید ۶ ایا برنامه screen miiorning روش نصب داره یا اگه از بازار بخریم وصل میشه

 5. سلام من یک هواوی y635l21دارم انروید ۴.۴.۴روشه میخوام آپدیتش کنم به ۵.۰.۱به نظرتون هنگ نمیکنه خواهشا بگید

 6. سلام. گوشی من گالکسی j7هستش میخوام اسم بلوتوث رو عوض کنم ولی نمیشه!!!!۱

  • سلام دوست عزیز اکثر گوشی های سامسونگ قابلیت تغییر نام بلوتوث از تنظیمات خوده بلوتوث ندارند … راه حل: شما باید به تنظیمات رفته از گزینه بیشتر به درباره تلفن(دستگاه) رفته و نام دستگاه را تغییر دهید.اسم بلوتوث شما نیز عوض خواهد شد.

 7. سلام اندروید تبلت من ۴.۴.۲ هست خیلی از برنامه ها رو دانلود میکنه ولی نصب نمیکنه و ارور میده حتی از خود گلکسی اپ هم نصب نمیشه قبلا اینجوری نبود چجوری بر طرفش کنم؟??

 8. سلام برای تبلت لنوو idea tab s6000 اندروید پنچ یا پنج یک یک هس اگه هس بگید در کدام سایته و چگونه دانلودش کنم ممنون خواهشن جوابمو به جیمیلم ارسال کنید ممنون

 9. سلام برای تبلت لنوو idea tab s6000 اندروید پنچ یا پنج یک یک هس اگه هس بگید در کدام سایته و چگونه دانلدش کنم ممنون خواهشن جوابمو به جیمیلم ارسال کنید ممنون

 10. ارتقا بخ اندروید ۵.۱ باعث شد گوشیم OTG رو درک کنه و فلش دیسک رو بهش وصل کنم که واقعا عالی شد
  honor 4x Huawei

 11. سلام
  اندروید ۴۰۴۰۴ برای تبلت هواویt1-701uامد

 12. با سلام . من گوشی سامسونگ E7 دارم که اندروید ۵ را نصب کردم حالا گوشیم مشکل آنتن دهی پیدا کرده و هر ۲ سیمکارت در جاهایی که خوب انتن و اینترنت میداد کاملا از دسترس خارج میشه . اندروید را به حالت اول ۴.۴.۴ برگرداندم ولی مشکل حل نشد و باز گوشی در بروزرسانی خودبخود به اندروید ۵ ارتقا پیدا کرد حال این مشکل کلافه هم کرده چون این مشکل را نداشتم و از گوشی راضی بودم .
  آیا راه حل خاصی وجود داره تا این مشکل آنتن دهی حل بشه؟
  ممنون!!!!! :Cry:

 13. سلام . من گوشی سامسونگ E7 دارم از زمانی که گوشیم خودبخود به اندروید ۵ ارتقاء پیدا کرد مشکل آنتن دهی در هر ۲ سیمکارت پیدا کرده که سابقه نداشت مجبورآ اندروید را ۴.۴.۴ کردم بازم مشکل وجود داشت با این حال دوباره اندروید ۵ روی گوشی نصب شد .حالا بازهم مشکل آنتن دهی دارم چه در زمان استفاده از تماس و چه در زمان استفاده از اینترنت !
  آیا راه حلی خاصی هست که این مشکل برطرف بشه؟

 14. سلام ایا نسخه اندرویدی ۵ برای Galaxy j1 sm-j100h وجود دارد نسخه فعلی اندروید ۴ کیت کد است

 15. سلام.خوشگلم چطور میتونم سوالامو خصوصی بپرسم چون اینترنت من کنده جوابو به ایمیلم بفرستید من دیگه اینجا نمیام

 16. سلام عالی بود.من از جفتشون استفاده کردم و حتی الان داداشم کیت کته و من ابنبات چوبی و بسیار راضیم

 17. سلام
  چه شکلی از اندروید کیت کیت بکاپ بگیریم که بعد از اپدیت به لالی پاپ اگه ناراضی بودیم ریکاوری کنیم

 18. ایا می توان اکنون ۵.۰.۲رابه گوشی گالکسی a5 (2015 دان لود کرد
  .

 19. سلام
  من جدیدا یه گوشی honer4cگرفتم می خواستم بدونم آپدیت ۵.۱.۱ کاراییش رو در کل بهتر می کنه یا بزارم همون ۴.۴.۲ باشه

 20. با سلام ، در خصوص نرخ جذب ویژه (SAR) در گوشی ها چقدر ضرورت دارد ؟ و در خصوص گوشی LG Magna ، سامسونگ S3 و A5 و HTC 728 و HTC ONE E8 کدامیک بهتره؟

 21. سلام : چرا خیلی از گوشی ها sar نرخ جذب ویژه ندارن؟ و آیا این مسأله برای گوشی ها چقدر ضرورت دارد؟

 22. سلام من گوشیم گلکسیa5 هست اندروید ۴.۴.۴ الان نسخه ۵.۰.۲ رو نصب کردم حروف جدا جدا نوشته میشه فونت های بازار هم تا نسخه ۴ رو پشتیبانی میکنه الان من چیکار کنم توروخدا کمکم کنید چجوری میشه برگردونمش به نسخه قبلی؟

 23. سلام.گوشی من c3 هست..نگرانم اگه بروزرسانی کنم برنامه هام ریست بشن و از اول شروع به کار کنن..

 24. سلام.گوشی من هوآوی y635_l21 اندرویدشم۴.۴.۴هس خواستم ببینم اندروید ۵ واسه گوشی من هم جواب میده

 25. سلام .
  اندروید ۵ برا گالگسی اس ۴ هم هست ؟؟؟؟

 26. سلام
  مقالتون عالی بود ممنون

 27. سلام به نظر من اندروید ۵ خیلی بهتر از کیت کت هستش
  گوشی من Sony experia Z2 هستش و کاملا از اندروید ۵ راضیم از لحاظ کیفیت اندروید ۵ بهتره

 28. من چند وقتی هست که دارم از گوشی samsung galaxy a5 با اندروید ۴.۴ کیت کت استفاده میکنم و ازش خیلی راضی هستم . چند تا سوال در مورد انردروید ۵ داشتم . میخواستم بینم اگ اندروید ۴.۴ انقدر با اندریود ۵ فرق داره که ازش ارتقا پیدا کردن داشته باشه یا خیر؟و این که اگه میشه در مورد تفاوت مصرف باتری در مورد این دو اندروید اطلاعاتی به من بدین. با تشکر.

 29. بسیار مطلب آموزنده و مفیدی بود ممنونم موفق و سربلند باشید :In-Love:

 30. سلام خانوم ریاحی
  می خواستم بدونم از نظر شما گوشی Asus Zenfone 2ZE500CL چجور گوشی هست . خوبه یا… :Thinking:
  ممنون از اطلاعات بالا خیلی خوب بود :Delighted: :Delighted: :Delighted:

 31. سرکار خانم ریاحی مقاله شما را در مورد اندروید لالی پاپ مطالعه کردم خیلی مفید بود به من در مورد خرید گوشی کمک نموده گوشی که انتخاب کرده ام وتصمیم به خرید دارم LG magna دو سیم کارت لطفا در مورد کیفیت این گوشی توضیحاتی بفرمایید متشکرم

 32. سلام خانم ریاحی گوشی من xperia z1 من اندروید ۵ کردمش .الان حتی تو حالت Manual هم عکس میگیرم نویز خیلی زیادی داره و دوربین به شدت افت کرده.راهی سراغ دارید برای برگردوندن اندروید به کیت کت

 33. ببخشید من میخواستم بدونم این اندروید برای هوآوی p7 L10 میاد یا نه ؟ لطفا جواب بدید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 34. سلام
  خسته نباشید.
  میخواستم بدونم که اندروید ۵ برای هوآوی P7 منتشر شده است یا نه؟
  باتشکر

 35. اندروید پنج برای انر تری سی لایت منتشر میشه لطفا جواب بدبد :Tired:

 36. سلام خانم ریاحی
  من مدل گوشیم s5هشت هستیه ایه.از وقتی اندوریت ۵رو نصب کردم شارژ گوشیم تو ۱ساعت تموم میشه.واقعا کلافه شدم حتی ریست فکتوری کردم درست نشد.بردمش بیرون کفت اگه به کیت کت برگردونی ممکنه گوشیت بسوزه.کمکم کنین لطفا

  • دوست عزیزم متاسفانه این موارد جزو مشکلات اندروید ۵ هستش که باید اجازه بدین به مرور زمان و انتشار آپدیت های بعدی برطرف بشه

  • یکی از دوستان که نوت ۴ داشت مثل شما مشکل اتمام سریع باطری رو داشت، من فکر میکنم که اندروید ۵ در برند سامسونگ، یک باگ بزرگ و اساسی به همراه داره که همین اتمام سریع شارژه، البته باید ببینید که دارندگان دیگه ی سامسونگ که اونهاهم از اندروید ۵ استفاده میکنن همین مشکلو دارن یا نه.

 37. ba salam mikhastam bedoonam lg l bello be android 5 update mishe ba tashakor

 38. سلام یه سوال داشتم من گوشیم sm galaxy alpha g850 aسفارش کاناداس میخواستم بپرسم میشه اپدیت لالی پاپ کانادارو روش بندازم مشکلی پیش نمیاد
  یه سوال دیگه هم داشتم نصب رام به چیپست گوشی بستگی داره یعنی اگه یه گوشی چند مدل داشته باشه و اون چند مدل از یک نوع چیپست استفاده کنن میتونیم رام هرکدوم رو روی اون یکی انداخت؟

  • دوست خوبم میتونین آپدیت کانادا رو نصب کنین. رام بر حسب موقعیت جغرافیایی منتشر میشه، اما هر رامی رو می تونین روی مدل دیگه ی اون گوشی هم، فلش بزنین. مثلاً برای اضافه کردن دستخط فارسی به نوت ۴ میشه رام امارات رو روش فلش زد

 39. سلام.من تبلت asus fonepad 7 fe375cg دارم.به اندروید پنج بروزرسانی کردم ولی الان آنتنم پریده.چسکار باید بکنم.اگه جوابشو بفرستسن به ایمیلم واقعا ممنون میشم.

 40. سلام خانم ریاحی همان طور بهم پاسخ دادین گوشی من هواوی وای ۵۲۰ بود دوسیم که یه وقتای سیم یکم میرفت البته گه گاهی میرفت شما گفتین این مشکل در گوشی های دوسیم هست درسته ..پس مطمعن باشم مشکل از داخل سخت افزار نیست نرم افزاریه چون گوشی صفر گرفتم و ضربه و از دستم هم نیفتاده پس نظر قطعی تون بدین خیالم راحت شه اخه خیلی حساسم .

 41. با سلام و عرض خسته نباشید تنها سوالی که دارم و نتونستم جایی جوابشو پیدا کنم اینه که سامسونگ برای گلکسی گرند۲ که یکی از پر فروش ترین گوشی هاش بوده هم به اندروید ۵ به روز رسانی میکنه یا حد اقل اپدیتی بالا تر از ۴.۴.۲ براش میفرسته ؟

  خیلی ممنون میشم اگه جواب ارسال کنید به hosein.toop@gmail.com

  • دوست خوبم زمان عرضه ی آپدیت اندروید برای گرند ۲ مشخص نشده، اما گرند پرایم این آپدیت رو دریافت کرده. اما اگه علاقمندید هر چه زودتر این اندروید رو داشته باشید میتونی از طریق کاستوم رام سیانوژن، اندروید ۵ رو در گوشیتون نصب کنین

  • دوست عزیز با توجه به آپدیت های سریع سامسونگ به رقبا، حتما لالی پاپ یا ۵ برای گوشی شما عرضه میشه،

 42. سلام خانم ریاحی همان طور بهم پاسخ دادین گوشی من هواوی وای ۵۲۰ بود دوسیم که یه وقتای سیم یکم میرفت البته گه گاهی میرفت شما گفتین این مشکل در گوشی های دوسیم هست درسته ..پس مطمعن باشم مشکل از داخل سخت افزار نیست نرم افزاریه چون گوشی صفر گرفتم و ضربه و از دستم هم نیفتاده پس نظر قطعی تون بدین خیالم راحت شه اخه خیلی حساسم ……………

  • دوست گرامی، مشکلاتی مثل عدم آنتن دهی یا مشکلات مشابه همیشه به معنای عیب سخت افزاری نیست، شاید به علت مشکلات نرم افزاری باشه، ولی شما گوشی خودتونو به یک تعمیرکار مطمئن و یا نمایندگی گوشیتون نشون بدید

 43. سلام خانم ریاحی گوشی من وای ۵۲۰ هست .اندرویدش ۴.۴.۲ هست رم ۵۱۲ و سی پی یو دو هسته ای با سرعت ۱.۳ گیگا هرتز مدل پردازنده مدیا تک هست ایا اینده ها ی نزدیک به اندروید بالاتر یا همون ۵ اپدیت میشه ..

  • دوست خوبم متاسفانه تنها برنامه ای که هواوی برای آپدیت اندروید ۵ منتشر کرده، گوشی شما وجود نداره. بنابراین هیچ پیش بینی ای نمیشه در این مورد کرد.

  • دوست گرامی، طبق مقاله ای که در سایت جی اس ام آرنا وجود داشت، هوآوی اندروید لالی پاپ یا ۵ رو کمی دورتر از برندهای دیگه عرضه میکنه، و با توجه به ورژن و تاریخ ساخت و ارئه دیوایس شما بعید میدونم که ارائه کنه، اما شما بازم صبر کنید شاید در آینده ای نه چندان دور واسه دیوایس شما ارائه بشه ( احتمالا )

 44. سلام خانم ریاحی من گوشیه هواوی وای ۵۲۰ یه دو ماهی هست گرفتم دوسیم هست یه وقتای سیم یکم میره وباید حالت پرواز روشن خاموش کنم بیاد البته یه وقتای اینجور میشه گه گایی البته یه بار بردمش تعمیرات گفت با فلش درس میشه مشکل نرم افزاریه فلش کرد و بعد دو هفته یه وقتای می شود میخاستم بدونم عادیه اندرید ۴.۴.۲ کارخونه روشه. حتما جواب بدین ممنون

  • دوست خوبم، مشکل پریدن آنتن در گوشی های دو سیم کارته، وجود داره. هر چند در گوشی هایی مثل اکسپریا این مشکل تقریباً حل شده. در برخی موارد هم با آپگرید به اندروید ۵ این مشکل از بین رفته، بنابراین باید منتظر بمونید تا اندروید ۵ برای رام شما بیاد و احتمالاً این مشکل بعد از ارتقا از بین بره.

 45. سلام من گوشی note 4 n910 30 خریدم و به محض خرید به اندروید ۵.۰.۱ ارتقا دادم اما شارژ زود تموم میکنه و با خیلی از بازی ها و برنامه ها ناسازگاره حالا من باید چیکار کنم کامل توضیح بدین لطفا؟

  • ببینید دوست خوبم، اندروید ۵ باگ هایی داره که ممکنه این اتمام سریع شارژ گوشی هم یکی از اونا باشه. اما برای بررسی بهتر لازمه که مدل نوتتونو دقیق بگین، منظورتون از n910 30 همون n910c بوده؟؟!! اگه اطلاعات لازم در این مورد ندارین، اینجا رو ببینید

 46. سلام گوشی من note 4 هست من گوشیرو به اندروید ۵.۰.۱ ارتقا دادم اما متاسفانه شارژش زود تموم میشه و با خیلی از برنامه ها و بازی ها ناسازگاره من باید چیکار کنم تا گوشیم به اندروید ۴.۴.۴ برگرده لطفا راه چاره رو به من بگین

 47. با سلام
  دوستان بعد از آپدیت باید گوشی فرمت بشه تا درست بشه

 48. سلام خانم ریاحی من گوشی هواوی وای ۵۲۰ دارم صفر گرفتم یه وقتای البته گه گهای انتنم البته سیم یکم و البته ایرانسل نه همراه اول که روش بود میرفت بعد حالت پرواز روشن خاموش میکردم می اومد البته یه وقتای بردمش تعمیرات گفت فلش زدش گفت احتمال نرم افزاریه داخلی نیست گفت درس میشه فلش زد بعد چند روز البته گه گهای میشود البته مثل تو سری بود اندرویدشم ۴.۴.۲ نسخه کارخونه رسمی هست میخاستم بدونم جدیه یا نه ممنون میشم ج بدید…….

 49. سلام من گوشی دیزایر ۸۱۶ اچ تی سی سری جی دارم اندروید پنج براش نیومده ولی میخام بالا ببرم شما رام اون را دارید برام بفرستین

  تو اندروید پنج چنتا از مشکلاتش حل شد اگه برام ایمیل کنید ممنون میشم البته اگر امده
  متشکرم
  Mostafa.t.b75@gmail.com

 50. باسلام
  من تبلتم رو به ۵ ارتقا دادم ولی هنگ شد میخوام به همون کیت کت برش گردونم آیا میشه ؟ آیا برای تبلتم ضرر ندارد؟
  لطفا زود تر پاسخ دهید .
  مدل تبلتم : asus fonepad 7 fe375cg dual sim 16gb

  • دوست خوبم ضرری نداره، اما بالاخره مجبورید یه روزی تبلتتون رو به اندروید ۵ ارتقا بدین. در هر صورت می تونین با فلش زدن کیت کت اون رو به حالت اولیه برگردونین.

 51. با سلام
  من اندروید تبلتمو ۵ کردم ولی هنگ شده و میخوام به ورژن کیت کت قبلی ببرمش آیا میشه ؟ آیا برای تبلتم ضرر ندارد؟
  لطفا زودتر جواب بدید .
  مدل تبلتم : asus fonepad 7 fe375cg dual sim 16 gig

 52. سلام خسته نباشید من ۳ تا سوال دارم ****سوال اول بلآخره ما نفمیدیم اندرود ۴ خوبه یا ۵ بیشتر کاربران که از نصب اندروید ۵ نارضی بوده و میخوان دوباره به اندروید ۴ برگردوننش کدوم خوبه و چرا آیا اندروید ۴ بده یا کارایی برای اجرای بازی و نرم افزار کمه*********سوال دوم من میخوام گوشی بخرم تحقیق هم کردم ولی بین دوتا گوشی سامسونگ گلکسی E5 و S3 موندم کدوم بهتره وآیا اندروید دوتاشون قابل ارتقا است یا نه ؟ تشکر فقط زودتر جواب بدید چون فردا میخوام برم بخرمش

  • ببینید دوست خوبم، قطعاً اندروید کیت کت به دلیل گذشت زمان بیشتری از انتشارش، باگ هاش رفع شده، اما به هر حال اندروید ۵، نسخه ی جدیدتری هست و بنابراین هنوز باگ هایی داره که باید به مرور زمان رفع بشن؛ اما در هر صورت همه مجبور میشن دیر یا زود از این اندروید استفاده کنن، چون بعد از نسخه های بعدی اندروید میاد و همه ی نرم افزار و ساختارها هم متناسب با اونا ساخته خواهد شد. در مورد سوال دومتون هم قطعا E5 بهتره.

  • دوست عزیز، پاسخ سوال دومتون: به نظر من E5 بهتره، چون هم تاریخ ارائه به بازارش جدید تره و هم امکانات سخت افزاریش

  • سلام دوست عزیز در مورد سوال اخرتون که بین s3 و e5 موندین ( البته الان برای جواب یکم دیره میدونم ) میخوام بهت بگم من s3 neo دارم خواهرم E5 . من خودم برای خواهرم گرفتم گوشیشو گوشیه خوبیه ولی یه موقع هایی تعجب میکنم مثلا این گوشی قطب نما نداره یا چیز های اساسی و…. این یکی از ایراد هاشه ولی s3 هم مشکلات خودشو داره مثلا اندرویدش لالی پاپ نمیشه آپدیت کنی اندروید اصلیش جلی بین هستش که آپدیت کنی میشه کیت کت خلاصه از من بپرسی بازم میگم E5 چون بروز تره و خاص تره و با کلاس تره ولی s3 دیگه جالب نیس ولی از این هم نمیگذرم که s3 گوشیه فوق العاده ایه

 53. سلام
  من گوشی نوت ۴ دارم و نسخه لالی پات برام اومده وبطورخودکاردانلودشد حتی خواستم offکنم نشدو چون گوشیم دیر شارژ میشد(حدودا۶ساعت)گفتم شاید نصب کنم درست بشه و نصب کردم
  ولی بعضی از دوستانم میگن که خوب نیست و گوشی هنگ میکنه و برگردوندن به کیت کت هم برای گوشی ضررداره
  بنظرتون چیکارکنم؟راهنمایی کنین لطفا

 54. سلام ببخشید من نوت۴ دارم و اندروید گوشی رو به ۵ ارتقا دادم ولی الان متوجه شدم که با این کار دیگه نباید از اپلیکیشن هایی مثل بازار چیزی دانلود کنم چون ورژن اندروید اپلیکیشن های بازار ۴.۴.۴ هست حتی دانلود اپلیکیشن از اینترنت هم ممکنه منجر به پریدن رام گوشی بشه!!!
  آیا این موضوع صحت داره؟؟؟؟
  هیچ راه حلی وجود نداره؟!
  لطفا منو راهنمایی کنید.
  باتشکر

 55. سلام ببخشید میخواستم بدونم بازی های اچ دی و دیتا دار اندروید چهار و چهار واسه اندروید پنج جواب میده؟
  من تب اس سامسونگ دارم اندرویدم پنجه ولی هر کاری میکنم بازی دیتا دار نصب نمیشه لطفا جواب بدین با تشکر؟

  • دوست خوبم قرار نیست تمام بازی های کیت کت برای لالی پاپ هم جواب بده، شما باید منتظر باشین تا نسخه ی سازگار با اندروید لالی پاپ این بازی ها منتشر بشه و از اونا استفاده کنین

 56. سلام. من جند روزیه که نسخه اندروید ۵ رو برای گلکسی s5 ام نصب کردم ولی اصلا راضی نیستم چون هم سرعت گوشیم اومده پایین هم بعضی موقعها هنگ میکنه که اعصابمو خورد کرده. لطفا راهنمایی کنید که چکار کنم/

  • دوست خوبم همانطور که به دوستان دیگه هم گفتم، اندروید ۵ مشکلاتی داره که به مرور زمان و با آپدیت های بعدی رفع خواهند شد. پس باید صبرکنید

 57. سلام. من تبلت گلکسی S10 دارم که از آپدییت به اندروید ۵ خیلی ناراضیم. هم تبلت خیلی دیرتر از گذشته شارژ میشه. هم مشکل اینترنت دارم. یک بار هم قطع شد و اصلا روشن نمیشد که خوشبختانه با گرفتن همزمان Hom+power+Volum ریست شد و بالا اومد.الان موندم که بازگشت به تنظیمات کارخونه رو هم انجام بدم یا نه؟ درضمن هر فایلی که تو شبکه های اجتماعی میاد، بدون اینکه بازشون کنم توی دانلودها میشنه .
  ممنون میشم راهنمایی کنین.

 58. با سلام من تبلت ایسوسFE170CG
  رو دارم هر کاری میکنم اندروید۵رو دریافت نمیکنم
  ولی بقیه کسانی که این تبلتو دارن اندروید۵رو دریافت کردند

 59. آیا سونی m2به لالی پاپ بروزرسانی میشود

 60. خدایش کیت کت خیلی بهتربود.

 61. با سلام
  man gushi s5 daram ,androidesho apdate kardam ,alan az zaher menoha va lock screenam razi nistam ,alan tuye lock screen owner information nemiad dige,va zaher safhe contact va massage ham khili ebtedaee shode bayad chikar konam,akhe migan bargardoondan be noskhe ghabl khatarnake.
  lotfan javabamo bedin
  bA TASHAKOR

 62. با عرض سلام وخسته نباشید
  میخواستم ببینم آیا برای Galaxy S3 Neo هم اندروید ۵ میاد .
  با تشکر

 63. با تشکر از مقاله خوبتون،میخواستم بپرسم که اگه اندروید ۵ رو به ۴.۴.۴ برگردونم مثل سامسونگ به مشکل پریدن آنتن بر میخورم؟ گوشیم z1 . باتشکر

  • سپاس. والا نمیتونم جواب ۱۰۰% بدم، چون اگرچه این مشکل آنتن، بیشتر در برند سامسونگ گزارش شده، اما به هر حال ممکنه در گوشی های دیگه هم اتفاق بیفته. همون طور که به دوستان دیگه هم توصیه کردم همگام با تکنولوژی پیش برین و به کیت کت برنگردونید، چرا که دیر یا زود مجبورید با جریان تکنولوژی هماهنگ بشین

 64. سلام خسته نباشین. گوشی من اس ۵ هستش. گوگل واسم بروز رسانی نرم افزار رو آورد و الان نسخه گوشیم عوض شده و نسخه ۵ شده و کل اطلاعاتم پاک شده ولی من نسخه قبلی رو بیشتر دوس داشتم و میخواستم ببینم نسخه قبلی قابل بازگشت هستش یا نه؟اگه قابل بازگشت هست برای گوشی مشکلی نمیاره آخه چند جا پرسیدم گفتن آنتن دهیش میپره؟

  • دوست خوبم شما می تونید رام اندروید کیت کت رو بزنید روی گوشیتون. ولی به نظر من اینکار رو نکنید، بذارید همین اندروید ۵ باشه و شما همگام با تکنولوژی پیش برین، چرا که باز با اومدن نسخه های بعدی اندروید مجبورید به آپدیت کنین. اندروید ۵ هم به مرور زمان، باگ هاش برطرف میشه

 65. سلام خسته نباشین. من گوشیم اس۵ هستش و گوگل خودش برام بروز رسانی نرم افزار رو آورد و الان نسخه گوشیم عوض شده و نسخه ۵ رو آورده ولی من اون یکی نسخه رو بیشتر دوس داشتم میخواستم بدونم نسخه قبلی قابل بازگشت هستش ؟به چند جا نشون دادم گفتن آنتن دهیش میپره درسته؟

 66. سلام و خسته نباشی به شما.
  قبلا که اندروید ۲ رو به ۴ آپ میکردم پرتابل وای فای هات اسپاتم دیگه کار نمیکرد. آیا امکان داره که از ۴ به ۵ هم این اتفاق بیفته؟
  ممنون از سایت خوبتون

  • بله دوست خوبم امکانش هست، همون طور که الان خیلی ها با دریافت لالی پاپ دچار این قبیل مشکلات شده، اما این دلیلی برای آپدیت نکردن، بلکه شما باید گوشیتونو آپدیت کنید، چرا که گوگل به مرور زمان این باگ ها رو برطرف میکنه

 67. اینها همش کلکه تا به یه بهونه ای یه چیزی به مردم دنیا بفروشند و پولشون رو بگیرند

 68. سلام .من گوشی گلکسی اس ۵ آپدیت اندروید ۵ کردم اما اصلا راضی نیستم و میخوام به اندروید کیت کت ۴.۴.۲ خودش برگردونم آیا با ریست کلی و بازگشت به تنظیمات کارخونه این امکان موجوده یا و لاغیر چی کار کنم ؟ خواهشا جواب واسم حتما ایمیل کنید خواهشا ممنون از وبلاگ خوبتون nime_penhan50@yahoo.com

  • منم همین مشکل رو دارم و حتی چند بار هم تنظیمات کارخانه رو زدم و حل نشده حتی از نمایندگی سامسونگ هم پرسیدم گفتن اگه نسخه قبلی رو برنین آنتن دهیش میپره و…..کلا واسه گوشی ضرر داره

   • با سلام.دوستانی که میخوان اندروید لالی پاپ رو به همون کیت کت برگردونن به راحتی تمام میتونن رام اندروید ۴.۴.۲ رو روی گوشیشون فلش بزنن نه انتن دهیشمیپره نه هیچ مشکلی پیش میاد خودمم برگشت دادم.از اندروید ۵ راضی نبودم ولی منکر این هم نمیشه شد که عملکرد باتری و گرافیک گوشی در لالی پاپ خیلی بهتر شده بود.

  • شما باید گوشیتون رو فلش کنین
   اول گوشیتون رو خاموش کنین بعد موقع روشن کردن دکمه ی باور و ولوم بالا و هوم رو بگیرید
   بعد یه لیستی می اد که باید از اون اتخاب کنین
   یا اینکه برین بیرون بگین می خواین گوشیتون رو فلش کنین

  • ن دوست عزیز با فلش کردن گوشی اندروید قبلی بر نمیگرده.باید گوشی دنگرید بشه ک اونم کار خودت نیس حتما باید ب نمایندگی یا گوشی فروشی معتبر بری چون کار هرکسی نیس و ممکنه به گوشیت آسیب بزنه از جمله اینکه گوشیت اصلا آنتن نده

 69. سلام خانم ریاحی میخاستم بدونم نسخه ۵ برا گوشی هواوی y520هم ساپورت میکنه

 70. سلام خانم ریاحی میخاستم بدونم نسخه ۵ برا گوشی هواوی y520هم میاد برا نصب

 71. سلام گوشی من s5 g900h هست اندرویدم را ۵ کردم ولی باتری گوشیم زود تمام میشه و داغ میکنه ریست هم کردم می خوام به ۴.۴.۲ بر گردونم چی کار باید کنم :Cry:

 72. سلام
  ببخشید من تبلت ایسوس فون پد سون دارم. FE375
  مشخصاتشم اینه که رمش ۱ و هشت گیگ حافظه داخلی داره. سی پی یو هم ۴ هسته ای و با فرکانس ۱.۷ هست
  چند روز پیش من آپدیت کردم تبلتو. ابتدا به ظاهر بهتر شده بود اما بعد دیدم هم زمانی که از مرورگر استفاده می کنم و هم زمانی که توی فیس بوک هستم یهو میپره بیرون. الان هم با مرورگر کار میکردم که کلا گوشی هنگ کرد وکامل قفل شده. نزدیک به یک ساعته هنگ مونده. هیچ کاریش هم نمیشه کرد…میتونید بهم کمک کنید؟

  • دوست خوبم چه مرورگری استفاده می کنین؟ من حدس میزنم احتمالا ورژن اون مرورگر با لالی پاپ همخوانی نداره. برای ازبین رفتن هنگش، باتریشو دربیارین و دوباره جابزنید و بعد از روشن کردن، چندساعتی بدون استفاده از اون مرورگر باهاش کار کنین و ببینید آیا بازم فریز میشه؟

 73. باسلام میخواستم بدونم لالی پاپ برای اس۴ gt-i9515 کی میاد؟

 74. باسلام میخواستم بدون لالی پاپ برای اس۴ GT-i9515 کی میاد؟؟؟

 75. مصرف شارژم رفته بالا چی کنم

 76. با سلام و خسته نباشید
  من سه ماهی هست که این گوشی رو گرفتم و از هر لحاظ عالی هست و تا الان مشکلی باهاش نداشتم و اونطور که بعضی ها نظر دادن و گفتن که داغ میکنه و هنگی داره من تکذیب می کنم
  ولی الان ۳ روز هست که اندروید رو آپدیت کردم از طریق WIFI با حجم ۵۹۰ مگابایت و گوشی الان اندرویدش ۵ شده
  دوستم موبایلش z2 بود که اون هم اندرویدش رو آپدیت کرد از طریق کامپیوترش با حجم ۱.۴ گیگابایت و الان اندرویدش ۵ هست
  همه چیزش عالی هست فقط مشکلی که باهاش مواجه شدم اینه که در Z3 گزینه قفل تشخیص چهره در اندروید ۴.۴ (کیت کت) وجود داشت ولی حالا که من آپدیت کردم این گزینه در اندروید ۵ (لالی پاپ) وجود نداره ؛؛؛ سوالاتم اینه
  ۱- آیا قفل تشخیص چهره در موبایل Z3 اندروید ۵ (لالی پاپ) حذف شده یا مشکل از آپدیت من هست؟
  ۲- من نمیتونم بک آپ بگیرم از موبایلم چه اطریق کانکت شدن به کامپیوتر و چه از طریق خود موبایل قسمت تهیه پشتیبان و بازیابی ؟
  ۳- چه تفاوتی بین آپدیت کردن از طریق wifi با دانلود رام اندروید ۵ وجود داره؟
  EMAIL من bavi_meysam@yahoo.com هست اگه دوستان بتونن جواب رو برام ایمیل کنن ممنون میشم

 77. سلام خانوم ریاهی من میخواستم بدونم گوشی ال جی اندروید کیکت با قسمت ۳۰۰۰۰۰ تومن خوبه یا نه ؟

  • دوست خوبم شما هیچ مشخصاتی از گوشی ندادین! مولفه های بسیار مهم تری نسبت به کیت کت بودن اندروید وجود داره مثل دوربین، چیپ، نمایشگر، رم ، حافظه و … حداقل مدلشو میگفتین!!

 78. بسیار عالی بود موفق باشی :Happy:

 79. بسیار اطلاعات خوبی بود موفق باشی :Bye: :Bye: :Bye:

 80. با سلام و خسته نباشید
  من سه ماهی هست که این گوشی رو گرفتم و از هر لحاظ عالی هست و تا الان مشکلی باهاش نداشتم و اونطور که بعضی ها نظر دادن و گفتن که داغ میکنه و هنگی داره من تکذیب می کنم
  ولی الان ۳ روز هست که اندروید رو آپدیت کردم از طریق WIFI با حجم ۵۹۰ مگابایت و گوشی الان اندرویدش ۵ شده
  دوستم موبایلش z2 بود که اون هم اندرویدش رو آپدیت کرد از طریق کامپیوترش با حجم ۱.۴ گیگابایت و الان اندرویدش ۵ هست
  همه چیزش عالی هست فقط مشکلی که باهاش مواجه شدم اینه که در Z3 گزینه قفل تشخیص چهره در اندروید ۴.۴ (کیت کت) وجود داشت ولی حالا که من آپدیت کردم این گزینه در اندروید ۵ (لالی پاپ) وجود نداره ؛؛؛ سوالاتم اینه
  ۱- آیا قفل تشخیص چهره در موبایل Z3 اندروید ۵ (لالی پاپ) حذف شده یا مشکل از آپدیت من هست؟
  ۲- من نمیتونم بک آپ بگیرم از موبایلم چه اطریق کانکت شدن به کامپیوتر و چه از طریق خود موبایل قسمت تهیه پشتیبان و بازیابی ؟
  ۳- چه تفاوتی بین آپدیت کردن از طریق wifi با دانلود رام اندروید ۵ وجود داره؟
  EMAIL من bavi_meysam@yahoo.com هست اگه دوستان بتونن جواب رو برام ایمیل کنن ممنون میشم

 81. ممنون از مقاله خوبتون. تشکر

 82. سلام خانم ریاحی،گوشیم اس۵هست G900F.رام اندروید۵ریختم.ولی موقع پخش اهنگ یا فیلم و……صدا با لرزش همراهه. موقع پخش صدا میلرزونه. رو ویبره. غیر از فلش کردن راه دیگه ای داره؟

 83. سلام میخواستم بدونم اندروید ۵ هم مثه ورژنای قبلی بعد یه مدت کند میشه و هنگ میکنه؟؟ میگن سرعتش بیشتر شده اگه میشه با جزییات بیشتری توضیح بدین.با تشکر :In-Love:

 84. من نوت۴ به اندروید۵ ارتقا دادم ولی از کیفیت دوربین پایین اومده چیکار کنم راهنمایی کنید ایمیل بزنید با تشکر

 85. با سلام ایا سونی زد اولترامو اپگرید کنم یا نه؟
  اخه شنیدم میگن که اشکال داره اندروید ۵
  لطفا زود جواب بدین

 86. باسلام خدمت شما بزرگوار ممنون از مطالب خوبتون،من سونی زد اولترا دارم،دوروزه به روز رسانی کردم واندرویید ۵نصب کردم هنوز متوجه فرق تو ساختار برنامه ها از لحاظ آندرویدشون نشدم

 87. سلام دوستان من گوشیم که z2 هستش رو به اندروید ۵ آپدیت کردم من اصلا پسند نکردم می خوام برگردونم به اندروید قبلیش چی کار کنم لطفا کمک کنید خیلی ممنون

 88. اندروید۵.۰ برای
  Samsung Galaxy Grand Prime SM-G530H Duosجواب میده؟

 89. سلام.ممنون بابت نوشتتون … یه سئوال نه چندان فنی دارم. در نسخه کیت کت وقتی دکمه مربع پایین صفحه رو فشار میدادید تا برنامه های در حال کار نمایش داده شن یه دکمه close all داشت که همه اپلیکیشن های در حال کا رو می بتش ولی نسخه لیلی پاپ اون رو نداره … میشه در تنظیماتش تغییراتی داد تا همچین حالتی باشه؟؟؟؟ مرسی

  • دوست خوبم اون دکمه در لالی پاپ حذف شده، اما شما می تونید با مراحلی که میگم، تمام اپلیکیشن های باز رو در اندروید لالی پاپ، ببندید: ۱-روی دکمه home دوبار ضربه بزنید ۲-روی سه خط سمت راست بالای صفحه رو بزنید ۳-به تنظیمات برید و Card View (نمایش به صورت کارت) رو به Grid View تغییر بدین
   حالا وقتی دوباره روی دکمه ی home دوبار ضربه بزنین، دکمه ی ضربدر رو برای بستن تمام اپلیکیشن ها خواهید دید. برای بهتر فهمیدن موضوع این عکس رو ببینید.
   امیدوارم به جواب سوالتون رسیده باشین

   • خیلی ممنون بابت راهنماییتون … ولی منظورتون از دگمه home همون دگمه وسطیه دیگه نه؟؟ من دوبار روش ضربه میزنم اتقاقی نمی افته… میشه کمکم کنید یا مسیر این تنظیم رو از setting گوشی بدبد؟ مرسی

 90. به نظر شما بهترین و ایمین ترین سیستم عامل در تبلت و گوشی و لپ تاپ هر کدام به تفکیکی چیست ؟
  از توجهات جنابعالی قبلاً سپاسگزاری می نمایم

  با احترام

  یه دوست

 91. سلام خانم ریاحی عزیز.
  گوشی من گلکسی اس پنج هست. اندروید پنج رو نصب کردم ولی کیفیت آنتن دهی خیلی ضعیف شده و چرا حالت سکوت ندارهفقط بلند و ویبره میشه. ممنون .

  • دوست عزیزم البته پس از هر اپدیتی یه سری مشکلات به وجود میاد، اما به مرور زمان، سازندگان این باگ ها رو برطرف می کنن. در مورد حالت سکوت باید یگم که فقط نام این حالت به حالت interruption تغییر کرده . برای تنظیم این حالت به Menu –> Settings –> Sound & Notifications –> interruptions برید. اما حالا که شما این سوالو پرسیدین، یه مقاله ی خوب در مورد مشکلات پس از آپدیت لالی پاپ پیدا کردم که ایشالا در اسرع وقت ترجمه می کنم و میذارم تا همه ی دوستان استفاده کنن. پس با گجت نیوز همراه باشید…

 92. سلام من htc one m7 دارم بعد از اینکه گارانتی برام آپدیتش (آبنبات چوبی) کرد کلی تغییر کرده . البته تا عادت کنم طول میکشه. البته الان مشکلم اینه که وقتی صفحه قفله دیگه مثل قبل موزیک رو روی صفحه دوم و سوم صفحه قفل ندارم. قبلا صفحه قفل رو به سمت چپ میکشیدم موزیک میاومد. که الان دیگه ندارم!!! شما میتونین راهنماییم کنین؟

 93. سلام به نظرشما اندروید۴.۴بهتره یا۵
  من n9005 دارم

 94. سلام من n9005دارم میخواستم بدونم اگه ارتقابدم سرعتش پایین نمیادیاهنگ نمیکنه صفحه نمایشش درمحیط باز مزاحمت ایجادنمیکنه ازنظردید

 95. خانم ریاحی شرمنده من وقتی گوشیمو به نور مستقیم آفتاب میگیرم رنگها غلیظ تر میشه و رنگها قاطی میکنه میشه علتش رو بگید ۹۱۰h ماله دوستم هم اینجوریه

 96. سلام خانم ریاحی میخواستم بدون آندروید پنج تاثیری تو سرعت و عملکرد گوشی داره یا نه

 97. سلام خانم ریاحی آندروی واسه نوت ۴ مدل ۹۱۰h کی میاد

 98. سلام خیلی خیلی متشکر بابته این مقاله ی مفیدتون خانمه ریاحی
  فقط سوالی که برام پیش اومده اینه که HTC one m7 در قسمت about آپدیت میشه اما HTC من اصلا کلمه ای بنامه آپدیت وجود نداره خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید گوشیه منم m7 هستش :Tears:

 99. ببخشید اچ تی سی دیزایر ۸۱۶ کی به لالی پاپ اپدیت میشه ممنونم

  • دوست خوبم طبق برنامه ی زمانی htc، دیزایر ۸۱۶ قراره در مارس و آوریل برای لالی پاپ بروزرسانی بشه. الان در ماه مارسیم، پس هر لحظه منتظر آبنبات چوبی باشید…

 100. با سلام. میخاستم بدونم آندروید لالی پاپ برای سونی z1 کی میاد؟آیا میشه با خود گوشی اپدیت کرد؟ممنون

 101. سلام خدمت ادمین و دوستان عزیز خواستم بدونم اندروید۵ چه زمانی برای sony z2منتشر میشه ممنون از مقاله کاملتون

 102. سلام .من نکسوس ۶ با اندروید پنج دارم .واپدیت هم کرده ام .اگر اطلاعات دارید لطفا راهنمایی نمایید .مشکلات .صفحه اعلانها اضافه وکم نمیشود یعنی نمی توان گزینه ای را مشابه نسخه کیت کت اضافه کرد .یو اس پی را نمیشناسد ووصل نمیشود .قاعدتا باید این امکان را باید داشته باشد .وقتی زبان را انگلیسی انتخاب میکنیم از حالت تایپ دو زبانه خارج میشود وفقط یک زبان را نشان میدهد که بناچار باید زبان موبایل را فارسی انتخاب کنیم تا بتوانیم تایپ فارسی بزنیم .
  ممنون
  اگر جواب به ایمیل ارسال شود باعث مزید امتنان است .ضمنا اگر لینک جامعی در اینئ مورد است راهنمایی فرمایید

 103. سلام می خواستم بدونم برای هواوی هونور ۶ هم میاد؟

 104. xeilii maamnoon azatooon
  vali man ro htc one m8 nasbesh kardam zafe shadid batri ro dare zood khali mikone
  to verjhen ghabli nabood
  momkene az in verjhen bashe?

 105. kheilii maamnoon azatoon
  vali man ro htc one m8 nasbesh kardam zafe batri shadidi dare
  to verjhen ghabli in nabood
  momkene az in verjhen bashe?

 106. با سلام و احترام
  گوشی من نت ۳، ۸ هسته ای، ۳۲گیگ حافظه داخلی داره. گوشی رو دست دوم خریدم. آندروید ۴.۴.۲ داشت.
  اوایل می تونستم با کابل شارژر گوشیم رو به تلویزیون وصل کنم و عکس و فیلما رو اونجا ببینم. به دلیل مسائلی چند با اون رو ریست کردم. بعد از اون اصلا نتونستم وصل بشم.
  ورژن آندروید رو لالی پاپ کردم ولی بازم نشد. تازه یه مشکل دیگه اینه که وقتی فیلمبرداری میکنم به جای صدای فیلم صدای خش خش پخش میشه. کیفیت تصویر خوب نیست. تازه دوربین گوشیم هم اون کیفیت رو نداره. گوشیم ویتنام هست و برای سیمکارتهای آمریکایی.
  ممنون میشم در این موارد کمکم کنید. والا کسی نتونست کمکم کنه.

 107. سلام خدمت شما ناهید خانوم.میخاستم بگم که من بازی زیاد میکنم با گوشیم از موقعی که گوشیمو به اندروید پنج ارتقا دادم ۹۰ درصد بازیها باهاش سازگار نیست چیکار کنم با این مشکل؟

 108. با عرض سلام و خسته نباشی.
  از یه جا خوندم نسخه اندروید لالی پاپ فقط مال اس ۵ چهار هسته ای هست .
  میخواستم ببینم رو اس ۵ هشت هسته ای هم نصب میشه یا نه؟؟؟

 109. آیا هواوی اسند پی سون هم به روز خواهد شد??

  • دوست خوبم متاسفانه هنوز کمپانی هواوی برنامه ی زمانی آپدیت لالی پاپ رو منتشر نکرده، ولی گفته ها حاکی از اینه که تا اواسط سال ۲۰۱۵ لالی پاپ برای این پرچم دار بیاد

 110. مطلب بسیار خوب و آموزنده ای بود ممنون خانم ریاحی…بنده کارم درحوزه ی اندرویید هستش اندرویید ۵ یا همون lollipop ازنظرزیبا شناسی خیلی روش کارشده ازطرف گوگل ولی اون چیزی که برای ماکاربرای حرفه ای اندرویید مهمه نحوه ارتباط رام با سخت افزار گوشی هستش کیت کت ازاین نظر بهتربود البته باید مدت زیادی ازlollipop استفاده کنیم تا مزایا ومعایبش به بدست بیاد…بازم ممتون

  • سپاس دوست عزیزم، خوشحالم مفید واقع شده، به هر حال در هر سیستمی، ممکنه یه سری مزایا به قیمت ایجاد یک سری معایب تولید بشن، اما همون طور که خودتونم فرمودید هنوز برای قضاوت در مورد لالی پاپ، کمی زوده.

 111. سلام
  میخواستم گلکسی گرند ۲ هم اندروید ۵ میاد؟؟؟

 112. سلام بسیار بسیار عالی
  فقط اگه میشه تاریخ آپدیت لالی پاپ برای گلکسی اس ۵ رو در سایت اعلام بفرمایین.
  بازم ممنون از اطلاعات جامعتون

  • سپاسگزارم دوست عزیزم. آپدیت لالی پاپ حدود یک ماه پیش برای اس ۵ در اروپا منتشر شده و به زودی به سایر کشورها هم میرسه.پس منتظر باشید…

   • با عرض سلام می خواستم سوال کنم برای گالکسی نوت ۳ مدل SM-N900 هم اومده

   • سلام. من اندروید ۵ نصب کردم.و یه سری مشکلات داره.خدمات سامسونگ میگه نباید نصب میشده. و میگن باید برگرده به ۴.۴. لطفا راهنمایی فرمایید. منتظر باشم برا بقیه کشورها غیر اروپا هم بیاد و آپدیت کنم یا فلش کنم و برگردونم به ۴.۴؟

    • دوست خوبم مدل گوشیتونو نگفتین، اما اگه آپدیت اندروید ۵ برای گوشیتون نیومده بوده و شما از رام کشورهای دیگر استفاده کردین، قطعا بهتره که به کیت کت فلش بزنین و منتظر آپدیت رسمی لالی پاپ برای گوشیتون باشین و اون موقع اونو نصب کنین

 113. خیلی جالب بود واقعا استفاده کردیم – همیشه موفق و ایام بکام باشید

 114. قابلیتی مثل smart display یا two tap on display برای روشن شدن گوشی و …
  اینا مربوط به شرکت ال جی میشه حالت firmware

 115. اگه آندروید رو آپدیت کنیم (lg g2) قابلیت هایی که برای گوشی از طرف کارخانه گذاشته شده از بین میره ؟؟

 116. حجم اطلاعات خیلی مهم نیست به روز بودن مهمه.عالی بود…

 117. Merc az matlabe khubetun
  faghat ru s5 nasb mishe vaghty biad?

 118. وقت بخیر.
  در اینکه لالی پاپ بهبود هایی پیدا کرده شکی نیست.و این از سیاستهای گوگل هست که نسخه جدید باید بهتر از قبل عمل کند و با سخت افزار ارتباط بهتری برقرار کند.اما بهنظر بنده ظاهر لالی پاپ چندان دل چسب نیست و از رنگ بندی کمتری برخوردار است و رنگ سفید غالب هسهستش.احتمال اینکه عدهء کمتری ارتقاع بدهند هست.مگر اینکه گوشی ها به صورت پیش فرض دارای لالی پاپ باشند.

 119. عالی بود ،موفق وپیروز وسربلند باشی

 120. عکسهای بیشتری از محیط برنامه بزارید مرسی

 121. سلام بسیار عالی و علمیک مطرح کردید گویا بود با سپاس موفق باشید

 122. اطلاعات بروز وتقریبا کامل بودن ….نسبت به بقیه سایت های موجود …..//////مرسی/////

 123. مقاله کاملی بود. ممنون

 124. تشکر از خانم ریاحی بابت این مقاله.
  راستی دوستان امکان قرار دادن تصویر و شکلک در نظرات فراهم شده ها … :Who-s-the-man:

 125. به جرأت میشه گفت متفاوتترین نسخه اندرویده.منتظرم سامسونگ زودتر ارائش کنه برا گوشیهای رده بالاش.از شما هم ممنونیم خانوم ناهید.

 126. چه ویژگی های خوبی اگر بیاد خیلی خوبه

 127. دستتون درد نکنه خانم ریاحی مقاله خیلی خوبی بود خیلی ممنون که ما رو بیشتر با اندروید۵ آشنا کردین