نسخه نهایی سیستم عامل Yosemite اپل منتشر شد

اپل پس از انتشار نسخه‌های آزمایشی برای آخرین سیستم عامل مک، بالاخره از نسخه نهایی Yosemite پرده برداری کرد. این سیستم عامل از امروز در دسترس کاربران برای دانلود قرار گرفته و مهم‌ترین ویژگی آن ارتباطات ویژه ای است که با دستگاه‌های دیگر اپل چون آیفون و آیپد خواهد داشت.

اپل امروز آخرین نسخه از سیستم عامل OS X Yosemite خود را در اختیار کاربران خود قرار داد. سیستم عاملی که گفته شده بزرگ‌ترین و مهم‌ترین آپدیتی است که تاکنون برای سیستم عامل مک در سالیان اخیر منتشر شده است. این سیستم عامل هم اکنون در مک اپ استور برای دانلود قرار داده شده (لینک) و کاملا رایگان است.

دلیل اطلاق صفت “مهم” به این آپدیت یکپارچه سازی و کنار هم آوردن آیفون و مک برای نخستین بار در این سیستم عامل است. برای مثال شما می‌توانید از طریق مک به تماس‌های آیفون پاسخ دهید و همچنین به ارسال و دریافت اس. ام. اس. بپردازید. اپل این قابلیت را امروز در مراسم خود با استیون کولبرت، مجری و شومن مشهور آمریکایی به حضار نشان داد. تماسی که توسط کریگ فدریگی، مسئول پر از هیجان بخش نرم افزار اپل با کولبرت برقرار و گفتگویی بسیار جالب بین آن‌ها رد و بدل شد.

مهم‌ترین قابلیت دیگری که در بحث یکپارچگی ایجاد شده، امکان انتقال اسناد و کارهای خود بین مک، آیفون و آیپدهای شماست. در این ویژگی کاربر اگر به عنوان مثال سندی به اتمام نرسیده را در آیفون داشته باشد، می‌تواند بعدا به آیپد خود مراجعه و آن را به اتمام برساند.

Yosemite همچنین در ظاهر مسطح تر و رنگارنگ تر از OS X های قدیمی است. در واقع این سیستم عامل شباهت بسیاری به iOS اپل دارد و ارتباطات آن‌ها در نسخه‌های جدید نیز به خلق چنین شباهتی کمک بیشتری کرده است.

به مانند iOS اپل در تلاش بوده و خواهد بود که آپدیت‌های بیشتر و با فاصله کمتری را برای OS X منتشر کند. اگرچه این آپدیت‌ها دارای ویژگی‌های بسیاری در هر نوبت نخواهند بود، ولی به سرعت رشد و بهبود این سیستم عامل کمک بسیاری می‌کند. این اتفاق همچنین یکسانی و تناسب میان iOS و OS X و ارتباطاتی که با یکدیگر دارند را بیش از گذشته معنا خواهد بخشید.

منبع : engadget

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. واقعا که اپل محشری کرده با این اپدیت جدیدش

    همیشه باد اپل