تعرفه خودروهای وارداتی

تعرفه خودروهای وارداتی به نرخ سال ۹۶ بازمی‌گردد

تعرفه خودروهای وارداتی در مدت سه سال به تعرفه‌های مشخص در سال ۱۳۹۶ برمی‌گردد. عضو شورای رقابت با اعلام این موضوع، از طرح ساماندهی بازار خودرو طی یک ماه آینده خبر داد.

تعرفه خودروهای وارداتی باید به ۲۰ درصد برسد

ولی ملکی، عضو شورای رقابت از ساماندهی بازار خودرو ظرف یک ماه آینده خبر داد و گفت تعرفه خودروهای وارداتی باید به نرخ سال ۱۳۹۶ بازگردد. ملکی اظهار کرد تعرفه واردات خودرو که تا ۴۰ درصد افزایش یافته بود باید تا سال ۱۴۰۰ هجری شمسی سالانه ۵ درصد کاهش پیدا کند تا در نهایت به ۲۰ درصد برسد. وی در مورد افزایش قیمت خودروهای کمتر از ۴۵ میلیون تومان نیز اظهار کرد با در نظر گرفتن تورم بخشی به دلیل کاهش کیفیت و بهره‌وری، قیمت این خودروها حدود ۷ درصد افزایش خواهد یافت.

نماینده مردم مشکین شهر و سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی همچنین افزود اختلاف قیمت خودرو در بین کارخانه و بازار، باعث شده سرمایه‌های سرگردان به این بخش هجوم بیاورند. وی در پایان با اشاره به این که احتکاری در بازار خودرو صورت نگرفته، تاکید کرد طی مدت ۸ روز، دو شرکت خودروسازی ایران خودرو و سایپا می‌توانند به صورت روزانه ۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه خودرو و در مجموع ۲۰ هزار دستگاه خودرو را تولید کنند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۱۰ دیدگاه

  1. گول بخوریم ؟؟؟
    نه دیگه انقد اومده سرمون حالیمونه

  2. مگه توی این مملکت تعرفه ها مشکلی رو حل میکنن ؟؟؟

  3. فقط خودروهای وارداتی؟
    چرا نباید همرو بیارن پایین مسخره بازیا چیه
    مملکته داریم ما

  4. خدا کنه چقدر قیمت ماشین ها الکی گرون شده واقعا امیدوارم ارزون بشه واقعا بیخودی گرون شده