بهترین خودروهای سال 2018

کار اند درایور بهترین خودروهای سال ۲۰۱۸ را معرفی کرد

بهترین خودروهای سال ۲۰۱۸ در بازار ایالات متحده آمریکا معرفی شدند. وب سایت معتبر کار اند درایور (Car and Driver) با بررسی دقیق چندین خودروی موجود در بازار، ۱۰ خودروی برتر سال را انتخاب کرده‌اند که در ادامه با آن‌ها آشنا خواهیم شد.

سایت معتبر Car and Driver مانند هر سال بهترین خودروهای سال ۲۰۱۸ را معرفی کرده است. طبق این گزارش که با عنوان ۱۰ Best Cars ارائه شده، ده خودروی برتر سال با معیارهای رضایت مشتری، ارزش و لذت رانندگی انتخاب شدند. خودروهای حاضر در این لیست باید قیمتی کمتر از ۸۰ هزار دلار داشته و در سال جاری به بازار آمریکا عرضه شده باشند.

کارشناسان کار اند درایور پس از بررسی خودروهای موجود و آزمایش آن‌ها در هزاران کیلومتر، بررسی پیشرانه‌ها، امکانات، سیستم‌های اطلاعات و سرگرمی و غیره، نهایتا با رای‌گیری بین خودشان اقدام به معرفی بهترین خودروهای سال ۲۰۱۸ کرده‌اند. در ادامه‌ی مطلب، لیست ۱۰ خودروی برتر سال را مشاهده می‌کنید:

لیست بهترین خودروهای سال ۲۰۱۸

آلفارومئو جولیا / جولیا کوادریفولیو (Alfa Romeo Giulia)

جولیا قدم بزرگی برای بازگشت مجدد برند آلفارومئو به آمریکا برداشته است. محصولات این برند در بازار ایالات متحده با مشکلات کیفی و قابلیت اطمینان پایین شناخته می‌شوند و همین مساله باعث شد تا این برند در سال ۱۹۹۵ از بازار آمریکا خارج شود. اما آلفارومئو جولیا ورق را برگرداند و دو مدل پایه و کوادریفولیوی آن توانست در بین بهترین خودروهای سال ۲۰۱۸ شناخته شوند.

بهترین خودروهای سال 2018

مدل پایه‌ی جولیا از پیشرانه ۲ لیتری ۴ سیلندر توربو با قدرت ۲۸۰ اسب بخار بهره می‌برد و در نسخه کوادریفولیو (Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio) از پیشرانه ۲.۹ لیتری V6 تویین توربوی ساخت فراری با قدرت ۵۰۵ اسب بخار استفاده شده است. این خودرو با قیمت پایه نزدیک به ۳۹ هزار دلار در بازار آمریکا عرضه می‌شود.

آئودی آر اس ۳ (Audi RS3)

آئودی RS3 یک مگا هاچ بک آلمانی است که به عنوان قدرتمندترین و گران‌ترین عضو خانواده‌ی آئودی A3 شناخته می‌شود. این خودرو از پیشرانه ۲.۵ لیتری ۵ سیلندر توربو با قدرت ۴۰۰ اسب بخار استفاده می‌کند و این میزان نیرو از طریق گیربکس ۷ سرعته اتوماتیک دو کلاچه و سامانه کواترو به هر چهار چرخ خودرو منتقل می‌شود. آئودی آر اس ۳ تنها در مدت ۳.۵ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و حتی می‌توان آن را در دسته خودروهای سوپر اسپورت قرار داد.

آئودی آر اس 3

آئودی RS3 نزدیک به ۵۶ هزار دلار قیمت دارد و حدود ۲۰ هزار دلار از مدل A3 معمولی گران‌تر است، اما با توجه به پیشرانه قوی‌تر، صندلی‌های چرمی اسپورت، بهبودهای فنی و امکانات مناسب، کاملا ارزش این مقدار هزینه را دارد.

شورولت کامارو وی ۶، اس اس و زد ال ۱ کوپه (Chevrolet Camaro)

نسل جدید شورولت کامارو برای سومین سال پیاپی در بین ده خودروی برتر سال قرار گرفته و این خودرو به عنوان یکی از بهترین کوپه‌های اسپورت دنیا معرفی شده است. کوپه‌های V6 و V8 شورولت کامارو در این لیست قرار گرفته‌اند که با موتور ۴ سیلندر ۲ لیتری توربو به بازار آمریکا عرضه می‌شوند. شورولت کامارو RS دارای پیشرانه ۳.۶ لیتری وی ۶ با قدرت ۳۳۵ اسب بخار و قیمت ۳۱ هزار دلار است و مدل SS نیز به پیشرانه ۶.۲ لیتری V8 با قدرت ۴۵۵ اسب بخار مجهز شده است. همچنین مدل قدرتمندتر ZL1 دارای پیشرانه ۶.۲ لیتری V8 سوپرشارژر ۶۵۰ اسب بخاری است.

شورولت کامارو

شورولت کوروت گرند اسپورت (Chevrolet Corvette Grand Sport)

شورولت کوروت برای دومین سال متوالی در این لیست قرار گرفته و به عنوان یکی از بهترین خودروهای سال ۲۰۱۸ آمریکا معرفی شده است. این خودرو امسال در مدل گرند اسپورت و در دو نسخه کوپه تارگا و کابریولت در لیست قرار گرفته است. گرند اسپورت ترکیبی از بدنه کوروت Z06 با شاسی و سخت افزار کوروت استینگری معمولی است و با قیمت ۶۵ هزار و ۵۹۰ دلار در نسخه کوپه و قیمت ۷۰ هزار و ۵۹۰ دلار در نسخه گرند اسپورت کابریولت به بازار آمریکا عرضه شده است.

شورولت کوروت

در زیر کاپوت این خودرو شاهد استفاده از پیشرانه ۶.۲ لیتری V8 تنفس طبیعی TL1 استاندارد کوروت با قدرت ۴۶۰ اسب بخار هستیم. این میزان نیرو توسط گیربکس ۷ سرعته دستی یا گیربکس سفارشی ۸ سرعته اتوماتیک به چرخ‌ها منتقل می‌شود. برای نسخه گرند اسپورت، پکیج Z07 با قیمت ۷ هزار و ۹۹۵ دلار قابل سفارش است که ویژگی‌هایی مانند تعلیق ارتقا یافته را به خودرو اضافه می‌کند.

هوندا آکورد (Honda Accord)

هوندا آکورد با سابقه‌ترین خودروی حاضر در لیست Best Cars 10 کار اند درایور بوده و با ۳۱ بار حضور در این لیست، رکوردار است. نسل کاملا جدید این سدان ژاپنی نیز بار دیگر مورد توجه کارشناسان کار اند درایور قرار گرفته و حتی با پیشرانه ۱.۵ لیتری و گیربکس CVT نیز در تست‌های آزمایشی سربلند بیرون آمده است. نسل جدید هوندا آکورد با تغییرات قابل توجهی مواجه شده و حالا علاوه بر حذف نسخه کوپه دو در و پیشرانه ۳.۵ لیتری وی ۶ قبلی، یک پیشرانه ۱.۵ لیتری توربو جایگزین پیشرانه ۲.۴ لیتری ۴ سیلندر تنفس طبیعی شده و پیشرانه ۲ لیتری ۴ سیلندر توربو نیز جای پیشرانه ۶ سیلندر را گرفته است. تمامی این موتورهای جدید ساخت هوندا هستند و عملکرد روان و بی نقصی را ارائه می‌کنند. سیستم تعلیق خودرو نیز به منظور ارائه کیفیت سواری و هندلینگ دقیق از نو تنظیم شده است. هوندا آکورد جدید با قیمت پایه ۲۴ هزار و ۴۶۰ دلار به بازار آمریکا عرضه می‌شود.

هوندا آکورد

هوندا سیویک اسپورت، اس آی و تایپ آر (Honda Civic si / Type R)

یکی از مهم‌ترین و مشهورترین محصولات هوندا، سیویک است که در بین سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۵ دچار افت شد، اما نسل دهم آن در سال ۲۰۱۶ دوباره سیویک را به اوج بازگرداند. حالا هوندا Civic پس از سال ۱۹۹۶ توانسته باز هم به لیست ۱۰ خودروی برتر سال بازگردد. دهمین نسل از سیویک در مدل‌های Si و تایپ R در لیست بهترین خودروهای سال ۲۰۱۸ قرار گرفته است. مدل تایپ R با پیشرانه ۲ لیتری توربو به قدرت ۳۱۰ اسب بخار و سیستم دیفرانسیل جلو و مدل Si با پیشرانه ۱.۵ لیتری توربو به قدرت ۲۰۵ اسب بخار به بازار عرضه می‌شود. قیمت پایه این خودرو حدود ۲۲ هزار و ۴۰۰ هزار دلار است.

هوندا سیویک

مزدا ام ایکس ۵ میاتا (Mazda MX-5 Miata)

مزدا MX-5 میاتا با پیشرانه ۲ لیتری ۴ سیلندر تنفس طبیعی به قدرت ۱۵۵ اسب بخار، می‌تواند در مدت ۵.۸ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت برسد. این میزان شتاب به لطف وزن سبک ۱۱۳۰ کیلوگرمی خودرو به دست آمده است. این رودستر ژاپنی تجربه فوق‌العاد‌ه‌ای از رانندگی را ارائه می‌دهد و گیربکس دستی استاندارد خودرو نیز دقیق و بی نقص عمل می‌کند. گیربکس اتوماتیک نیز به صورت سفارشی در دسترس قرار می‌گیرد. مزدا ام ایکس ۵ میاتا با قیمت پایه ۲۶ هزار دلار عرضه می‌شود و توانسته در جمع بهترین خودروهای سال ۲۰۱۸ آمریکا قرار بگیرد.

مزدا ام ایکس 5 میاتا

مرسدس بنز ای ۴۰۰ و ای ۴۳ (Mercedes Benz E400 / AMG E43)

کلاس E مرسدس بنز دارای مدل‌های متنوعی است که دو مدل از آن‌ها یعنی E400 و AMG E43 توانسته‌اند به جمع برترین‌های سال ۲۰۱۸ راه پیدا کنند و برخی از مدل‌ها بنا به دلایلی مانند قیمت بالاتر از سقف مجاز در این لیست جای نگرفته‌اند. مدل‌های E400 در هر ۴ نسخه سدان، کوپه، کابریولت و استیشن و همچنین مدل اسپورت AMG E43 در این لیست دیده می‌شوند.

مرسدس بنز ای کلاس

مرسدس بنز ای ۴۰۰ به پیشرانه ۳ لیتری وی ۶ تویین توربو با قدرت ۳۳۰ اسب بخار و مدل اسپورت E43 با همین پیشرانه و البته قدرت بیشتر ۴۰۰ اسب بخاری عرضه می‌شوند. این خودرو می‌تواند ظرف مدت ۴.۲ ثانیه از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت برسد. قیمت پایه‌ی این مدل‌ها نزدیک به ۶۰ هزار دلار است.

پورشه ۷۱۸ کیمن و باکستر (Porsche 718 Boxter / Cayman)

پورشه نیز با دو خودرو به لیست بهترین خودروهای سال ۲۰۱۸ آمده است. پورشه ۷۱۸ کیمن و نسخه رودسترش یعنی باکستر مانند سال گذشته در این فهرست قرار گرفته‌اند. نسل جدید این خودرو به پیشرانه ۴ سیلندر جدید تخت توربو مجهز شده که جایگزین پیشرانه ۶ سیلندر تخت تنفس طبیعی قبلی شده است.

پورشه 718

پورشه ۷۱۸ کیمن و باکستر در نسخه استاندارد از پیشرانه ۲ لیتری با قدرت ۳۰۰ اسب بخار و گشتاور ۳۸۰ نیوتن‌متر بهره می‌برد و مدل‌های S دارای موتور قوی‌تر ۲.۵ لیتری با قدرت ۳۵۰ اسب بخار هستند. مدل‌های استاندارد با گیربکس ۶ سرعته دستی می‌توانند در مدت ۴.۴ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت برسند و مدل‌های اس نیز با گیربکس اتوماتیک دو کلاچه در مدت ۳.۶ ثانیه به این سرعت می‌رسند. همچنین قیمت پایه این خودرو ۵۶ هزار و ۳۵۰ دلار است.

فولکس واگن گلف (Volkswagen Golf)

فولکس واگن گلف در چند مدل شامل گلف معمولی، آل ترک (Alltrack)، ای گلف (e-Golf)، جی تی آی (GTI)، آر (R) و اسپورت واگن (Sportwagen) در لیست برترین خودروهای سال کار اند درایور دیده می‌شود. این خودرو بیش از ۴ دهه است در سطح اول صنعت خودروی جهان قرار دارد. تمامی مدل‌های پایه این خودرو از پیشرانه ۱.۸ لیتری استفاده می‌کنند، e-Golf نسخه تمام الکتریکی است و مدل آل ترک نیز نسخه کراس اوور گلف شناخته می‌شود. همه مدل‌ها رانندگی لذت‌بخشی دارند. مدل الکتریکی e-Golf با پکیج باتری بزرگ خود، برد حرکتی ۲۰۰ کیلومتری را در اختیار قرار می‌دهد و مدل GTI نیز سیستم دیفرانسیل جلو با قدرت ۲۲۰ اسب بخار را ارائه می‌کند. مدل ۳۰۰ اسب بخاری R نیز سامانه چهار چرخ محرک عرضه کرده و مدل استیشن اسپورت واگن در کنار مدل آل ترک، فضا و کارایی بیشتر را ارائه می‌دهند.

فولکس واگن گلف

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۱۶ دیدگاه

  1. حروم خورها چند صد میلیون روش میکشن اگه اینارو بیارن ایران

  2. خیلی ممنون بابت انتشار این خبر.

  3. دلم خونه… چند ساله فقط حسرت میخورم…

  4. واقعا ما چه زندگی میکنیم؟؟؟

  5. با وجود پراید و هاچ بک کی به اینا نگاه میکنه دیگ

  6. Mazda MX-5 Miata همش ۲۶ هزار دلار
    پراید ما ۲۵ میلیون برید عشق کنید بخاطر امنیتممون

  7. خب واقعا جا داره خدارو شکر کنیم که تو ایران زندگی میکنیم و تحریمیم و نمیتونیم از این خودروها وارد کنیم وگرنه دق میکردیم