معرفی باریکترین و سبکترین تبلت های جهان

مسابقه جذاب کمپانی ها برای باریکتر و سبکتر کردن گجت ها ، ابتدا به اسمارت فون ها و سپس به تبلت ها سرایت کرده و هرچند وقت یکبار شاهد محصولی با عنوان باریکترین و سبکترین ، در میان محصولات جدید کمپانی ها هستیم.اما یک تبلت با ساختار طراحی و تکنولوژی امروزی تا چه حد میتواند باریک و سبک شود ؟ تا همین چند روز پیش عنوان سبکترین و باریک ترین تبلت جهان در اختیار اکسپریا z2 تبلت سونی بود اما اپل با معرفی آیپد ایر ۲ جایگاه باریک ترین را از سونی ربود.در ادامه با معرفی ۴ مورد از باریک ترین و سبک ترین تبلت های حال حاظر بازار ، درخدمت شما هستیم.با گجت نیوز همراه باشید.

نکته : در این مقاله تبلت های سایز بزرگ ( ۹.۷ اینچ و بالاتر ) معرفی شده است

۱. آیپد ایر ۲ ( باریکترین تبلت جهان )

ضخامت : ۶.۱ میلیمتر

وزن : ۴۴۴ گرم

ipad-air-2

تبلت های اپل از دید بسیاری کارشناسان به یک استاندارد و یک مرجع بلامنازع در تولید تبلت تبدیل شده‌اند. شاید شما این طرز فکر را قبول نداشته باشید، اما به هیچ عنوان نمی‌توانید منکر وزن کم و باریکی دل‌فریب آخرین نسل از تبلت های اپل شوید. آیپد ایر ۲ با ضخامتی معادل ۶.۱ میلیمتر و وزنی برابر با ۴۴۴ گرم (در مدل ۴G) یکی از پیش قراولان تولید تبلت های باریک و سبک است.

۲. اکسپریا  Z2 تبلت ( سبکترین تبلت جهان )

ضخامت : ۶.۴ میلیمتر

وزن : ۴۳۹ گرم

xperia z2 tablet

تا پیش از رونمایی از آیپد ایر ۲، سونی با تبلت ۱۰.۱ اینچی خوش ساختش یعنی Z2 یک شعار جاه‌طلبانه را پیوسته تکرار می‌کرد: “ما باریک‌ترین تبلت دنیا را ساخته‌ایم”. اما گویا سونی این سنگر را از دست داده. با این وجود، هنوز هم تبلت Z2 از لحاظ طراحی یکی از ظریف‌ترین تبلت های این روزهاست. وزن این تبلت در مدل LTE حدود ۴۳۹ گرم است. ضخامت آن هم ۶.۴ میلیمتر است. همان‌طور که می‌بینید این تبلت همچنان یکی از بهترین‌هاست.

۳. گلکسی تب اس ۱۰.۵

ضخامت : ۶.۶ میلیمتر

وزن : ۴۶۷ گرم

galaxy-tab-s-10.5

آخرین پرچم‌دار سامسونگ، یعنی گلکسی تب S، صاحب بزرگ‌ترین نمایشگر در میان ۴ تبلت مورد نظر ما است. این تبلت با نمایشگر ۱۰.۵ اینچی‌اش، ۴۶۷ گرم وزن و ۶.۶ میلیمتر ضخامت دارد. گلکسی تب S بیشتر به خاطر نمایشگر Super AMOLED بی‌نظیرش مطرح شده، اما خوب است که بدانید این تبلت از حیث وزن و ضخامت، یکی از برترین‌های حال حاضر بازار است.

۴. گلکسی تب پرو ۱۰.۱

ضخامت ۷.۳ میلیمتر

وزن : ۴۷۷ گرم

Galaxy-Tab-Pro-10.1

اما می‌رسیم به یکی از کم سر و صداترین ۱۰ اینچی‌های سامسونگ یعنی گلکسی تب پرو ۱۰.۱. این تبلت با وزنی برابر با ۴۷۷ گرم و ۷.۳ میلیمتر ضخامت، در میان هم قیمت‌هایش حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. با این حال، این تبلت دوست داشتنی به خاطر معرفی و هجوم تبلت های جدید به بازار، کمی از دیدها خارج شده.

خب این هم از باریکترین و سبکترین تبلت های حال حاظر جهان.به نظر شما کدام کمپانی جایگاه نخست را با معرفی محصول جدید خود تصاحب خواهد کرد ؟ اصلا تبلت ها از این باریکتر خواهند شد ؟

منبع : گجت نیوز

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*