آخرین مطالب
0
امروز
بازی زولا
عرضه خودرو

کاهش عرضه خودرو به بازار ؛ ترفند خودروسازان برای افزایش قیمت

رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودروی تهران با انتقاد از عملکرد خودروسازان گفت کاهش عرضه خودرو به بازار یکی از ترفندهای همیشگی خودروسازان ایرانی برای افزایش قیمت یا پیش فروش محصولاتشان است.

سعید موتمنی، رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه داران و فروشندگان خودروی تهران در یک مصاحبه رادیویی اظهار کرد کاهش عرضه خودرو به بازار یکی از ترفندهای همیشگی خودروسازان داخلی برای افزایش قیمت محصولاتشان است و با این کار باعث می‌شوند مردم به خرید خودروهای داخلی با قیمت بالاتر هجوم بیاورند. در حال حاضر خودروسازان ایرانی محصولات خود را به صورت قطره‌چکانی به بازار عرضه می‌کنند و بازار خودروهای داخلی نیز متلاطم شده و شاهد رشد قیمت خودرو به صورت نجومی هستیم.

آرامش بازار در گرو عرضه خودرو به صورت مناسب است

موتمنی در ادامه بیان کرد خوشبختانه بازار خودروهای وارداتی به دلیل تشدید نظارت‌ها به ثبات و آرامش نسبی رسیده است و ثبات و آرامش بازار خودروهای داخلی هم در گرو عرضه خودرو به بازار به صورت مناسب و با نظارت کافی مسئولان است. وی افزود نمایندگان مجلس در هفته گذشته تصمیم گرفتند که دیگر شورای رقابت در قیمت‌گذاری خودروهای زیر 45 میلیون تومان دخالت نکند و به این ترتیب به افزایش قیمت خودرو چراغ سبز نشان دادند. بازار خودرو نیز به این اتفاق واکنش نشان داد و شاهد رشد قیمت خودروهای داخلی در بازار کشور بودیم.

رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودروی تهران با تاکید بر این که کاهش عرضه خودرو یکی از ترفندهای همیشگی شرکت های خودروسازی برای افزایش قیمت یا پیش فروش خودروهاست، گفت خودروسازان با این روش علاوه بر ایجاد اختلاف فاحش بین قیمت کارخانه و بازار آزاد، موجب هجوم مردم به خرید خودروها با قیمت‌های بالاتر می‌شوند.

۷ دیدگاه

 1. نخیر داریم قطعات داخلی تولید میکنیم زمان گیره

  (-2)
 2. کی روی سر اینا نظارت میکنه اینقدر عوضی بازی درنیارن

  (0)
 3. درآمد از “سرمایه در گردش” میاد، نه از احتکار

  دیوونه نیست که عرضه نکنه

  خب قیمت رو از همین حالا بالا می بره!، کاهش عرضه چیه؟

  کارخونه ها ماشین ندارند که عرضه کنند

  یک دونه ماشین فروش 3 ماه بعد هم نیست

  با سپاس

  (2)
  • درست حرف بزن ببینم چی میگی

   (0)
   • خب یک جستجو تو اینترنت انجام بده

    به هر حال

    فرض کن یک شرکتی، با سرمایه اولیه، در هر فصل (3 ماه) 100 هزار تا خودرو تولید می کنه

    اگر قیمت هر ماشین 40 میلیون تومن باشه و سر هر ماشین 4 میلیون تومن سود کنه، فصل دوم می تونه 110 هزار تا خودرو تولید کنه؛ فصل سوم می تونه 121 هزار تا خودرو ولید کنه و فصل چهارم 133100 تا ماشین تولید می کنه.

    در واقع در طول یک سال، 464100 تا مشین تولید کرده که با سود 4 میلیون تومنی میشه 1856.4 میلیارد تومن!!!!

    حالا مشکلی که وجود داره، اینه که ریال داره ارزشش رو از دست میده و من می گم، کمپانی به جای احتکار، بیاد ماشینش رو گرون تر بفروشه تا پول اولیش، سقوط نکنه

    خب باید ماشین هاش فروش بره تا سود کنه

    حالا آقای “سعید موتمنی” اومده راجع به احتکار صحبت می کنه

    اگر کمپانی بیاد 100 هزار تا ماشین رو احتکار کنه چی گیرش میاد!!!؟؟؟ فرض کنیم 9 ماه (3 فصل) احتکار کنه : حتی اگر یکی 12 میلیون رو هم روشون بکشه، سود فروش میشه 1600 میلیارد تومن که از 1856.4 میلیارد تومن کمتره و البته سرمایه اولیه خودش هم نسبت به تورم بر باد رفته!

    حالا من اومدم این رو گفتم :

    [درآمد از “سرمایه در گردش” میاد، نه از احتکار

    دیوونه نیست که عرضه نکنه

    خب قیمت رو از همین حالا بالا می بره!، کاهش عرضه چیه؟]

    کمپانی بیاد قیمت رو متناسب با نرخ ارز افزایش بده تا ضرر نکنه! چرا احتکار کنه؟

    اینجا هم گفتم :

    [کارخونه ها ماشین ندارند که عرضه کنند

    یک دونه ماشین فروش 3 ماه بعد هم نیست]

    به دلیل نبود تکنولوژی در ایران و کامل نبودن چرخه تولید خودرو و همچنین وارداتی بودن مواد اولیه و تحریم بودن صنعت خودروسازی ایران، ماشین ندارند که بخوان نفروشند!!!

    با سپاس

    (2)

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*