تقلب در تست بنچمارک

هواوی در مورد تقلب در تست بنچمارک بیانیه صادر کرد

هوای با صدور یک بیانیه، در مورد تقلب در تست بنچمارک از خود دفاع کرد. اخیرا اعلام شده بود که Huawei در تست‌های بنچمارک رسانه‌ها را فریب داده و به دنبال آن، چند گوشی این برند از ۳DMark حذف شده بود.

چند روز پیش خبری در رسانه‌ها منتشر شد مبنی بر این که هواوی در تست بنچمارک تقلب کرده و رسانه‌ها را فریب داده است. این خبر حواشی زیادی را برای برند Huawei ایجاد کرد و به دنبال آن، شرکت UL به عنوان صاحب امتیاز ۳DMark خیلی زود واکنش نشان داد و چهار گوشی هواوی یعنی آنر پلی، پی ۲۰، پی ۲۰ پرو و نوا ۳ که قوانین را نقض کرده بودند، از فهرست ۳DMark حذف شدند.

در همین راستا، هواوی برای دفاع از خود در مورد تقلب در تست بنچمارک بیانیه‌ای صادر کرده که در ادامه، متن کامل این بیانیه را مشاهده می‌کنید:

متن بیانیه هواوی در مورد تقلب در تست بنچمارک

هواوی و UL (صاحب امتیاز ۳DMark) در هفته جاری بحث‌های جامعی را در مورد شیوه‌های تست گوشی و بنچمارک‌ها برگزار کردند و به توافقات مثبتی در مورد مراحل بعدی همکاری با یکدیگر رسیدند. در این مذاکرات، هواوی توضیح داد که گوشی های هوشمندش از مکانیزم مبتنی بر هوش مصنوعی برای تخصیص منابع استفاده می‌کند و با توجه به این که سناریو‌های مختلف گوشی دارای نیازهای مختلفی از منابع هستند، گوشی های اخیر هواوی از تکنولوژی‌های جدیدی چون هوش مصنوعی برای بهینه‌سازی تخصیص منابع بهره می‌برند؛ به گونه‌ای که سخت افزار گوشی بتواند حداکثر توانایی خود را نشان داده به نیازهای کاربران در همه سناریو‌ها پاسخ بدهد.

شرکت UL به عنوان تهیه کننده ۳DMark، قصد و رویکرد هواوی را درک می‌کند، اما با فعال شدن حالت پرفورمنس (Performance Mode) در گوشی به صورت پیش فرض در زمانی که یک اپلیکیشن بنچمارک در حال اجرا است مخالفت دارد. طبق قوانین UL، عملکرد دیوایس در زمان استفاده از اپلیکیشن های تهیه بنچمارک باید مثل سایر اپلیکیشن‌ها باشد.

تقلب در تست بنچمارک

هواوی به حق و حقوق تمام مصرف کنندگان و این که می‌خواهند چه کاری را با گوشی خود انجام دهند، احترام می‌گذارد. بر همین اساس هواوی در رابط کاربری EMUI 9.0 دسترسی آزاد کاربران به Performance Mode را فراهم کرده تا کاربر بتواند هنگام استفاده از دیوایس خود میزان تخصیص منابع را تعیین کرده و انتخاب کند چه زمانی گوشی از حداکثر توان سخت افزاری بهره ببرد.

هواوی و UL در مورد روش‌های رایج تست بنچمارک نیز بحث‌هایی را با یکدیگر داشته‌اند و مایل به شرکت در یک جنبش صنعتی برای توسعه استانداردهای بنچمارکینگ هستند تا به بهترین وجه ممکن، نیازهای تولیدکنندگان، رسانه‌ها و مصرف‌کنندگان را تامین کنند. برای جلوگیری از سردرگمی‌ها و مشکلات پیرامون نتایج بنچمارک‌های فعلی، پس از توافق میان هواوی و UL تصمیم گرفته شد موقتا چند گوشی جدید هواوی از ۳DMark حذف شوند و به زودی پس از این که هواوی در نسخه جدید رابط کاربری خود دسترسی کاربران به Performance Mode را فراهم کرد، مجددا گوشی های هواوی به فهرست ۳DMark اضافه خواهند شد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

 1. متقلب چی دفاعی هم از خودش میکنه،ما فرض میکنیم حرفش درست،پارسال چرا عکس از دوربین حرفه ای رو به عنوان عکس گرفته شده از گوشی خودش و همچنین فیلم برداری DSLR رو به عنوان فیلم برداری با گوشی خودش عنوان کرد؟
  کلا هواوی یک بنجل سازه که همش تبلیغات دورغی میکنه،اینم چند مدرک از دنیایی از تقلبهای این چینی کوچولو…
  استفاده دوربین DSLR برای فیلمبرداری تبلیغ گوشی جدید هوآوی:
  https://www.yjc.ir/fa/news/6639675/تقلب-هوآوی-در-تبلیغات-دوربین-سلفی-nova-3

  استفاده از تصویر گرفته شده با دوربین DSLR در تبلیغ گوشی نوا ۳ هواوی:
  https://digiato.com/article/2018/08/21/دوربین-موبایل-هواوی-نوا-۳/

  دست هوآوی در ماجرای بزرگنمایی دوربین P9 رو شد!:
  https://click.ir/1395/04/15/huawei-caught-insinuating-that-the-p9s-dual-cameras-snapped-a-professionally-taken-photo/

  تقلب هواوی در معرفی دوربین:
  http://persiankhodro.com/show_news/100477/تقلب-هواوی-در-معرفی-دوربین

  لطفا لینکها رو باز کنین تا متوجه بشین هواوی تو تموم محصولاتش اغراق و تقلب میکنه…اخبارش در گجت نیوز عزیز هم بود
  با تشکر

 2. بگید تقلب کردین دیگه بیانیه چی چی