Lumia 520 بیشترین میزان جستجوی محصولات نوکیا را در گوگل داشته است

Lumia 520 ارزان ترین عضو خانواده محبوب لومیای نوکیا است که تحت سیستم عامل ویندوزفون مایکروسافت کار می‌کند. بر طبق گزارشات سرویس Google Trend که تعداد جستجوی مربوط به هر چیزی که در موتور جستجوی گوگل مورد جستجو قرار می‌گیرد را مشخص می‌کند، این گوشی هوشمند ارزان‌قیمت نوکیا بیشترین میزان جستجو و درخواست را طی چند ماه اخیر به خود اختصاص داده است.

اگر به نمودار بالا توجه کنید متوجه خواهید شد که رسیدن به این میزان از موفقیت برای لومیا ۵۲۰ به هیچ وجه تصادفی نبوده است. بلکه در طی چند ماه اخیر ‌کم‌کم به میزان محبوبیت این گوشی افزوده شده و با نرخ صعودی نسبتا خوبی هر روز بر محبوبیت این گوشی ارزان‌قیمت افزوده می‌شود. نکته جالب توجه اینجاست که پرچم‌دار نوکیا در خانواده لومیا، یعنی مدل ۹۲۰ از دسامبر گذشته میلادی نرخ ثابتی را در زمینه جستجو به خود اختصاص داده و تقریبا رشدی نداشته است.

حال توجه شما را به این نمودار جلب میکنیم:

اگر به نقاط آبی پررنگ توجه کنید متوجه می‌شوید که لومیا ۵۲۰ در کشور هند و همچنین کشورهای جنوب شرقی آسیا (که اغلبا از مردمی فقیر و از قشر کم درآمد تشکیل شده‌اند) بسیار محبوب است و این به خودی خود اثبات می‌کند که نوکیا برای اینکه بتواند سود کلانی به جیب بزند می‌بایست بیشتر و بیشتر بر روی محصولات ارزان‌قیمت خود کار کند زیرا طبق اطلاعاتی که از این نمودار‌ها به دست می‌آید می‌توان متوجه شد که مردم این مناطق که درصد بسیار زیادی از کل جمعیت جهان را شامل می‌شوند بیشتر طالب خرید اینگونه محصولات هستند.

لومیا ۵۲۰ یک رکورد جالب دیگر را نیز از خود به جا گذاشته است و آن اختصاص ۴.۴ % از کل بازار ویندوزفون ۸ مایکروسافت می‌باشد که از این طریق علاوه بر نوکیا، سود خوبی را نیز نصیب مایکروسافت می‌کند.

نظر شما در مورد این آمار و ارقام چیست؟ آیا این نمودارها نشان‌ دهنده این هستند که بازار تلفن‌های هوشمند متوسط گرم‌تر از بازار گوشی‌های هوشمند رده بالاست؟ شما چه فکر می‌کنید؟


منبع : en.gadgetnews

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*