جنگل کانادا

حرکت عجیب زمین در یکی از جنگل های کانادا + ویدیو

ویدیوی حرکت مواج زمین در یکی از جنگل های کانادا به شیوه‌ای که گویا در حال کشیدن نفس عمیق است، کاربران را به تب و تاب انداخته است. این اتفاق در یک جنگل واقع در استان کبک کانادا رخ داده و پدیده‌ای منحصربه‌فرد و البته ترسناک است.

جنگل، مملو از ناشناخته‌ها است. با راه رفتن درون جنگل‌ها (مخصوصا محافظت نشده) ترس عجیبی تمام بدنتان را فرا خواهد گرفت و زوزه کشیدن باد و دیدن درخت‌های در هم تنیده‌ی دارای اشکال ترسناک، به این خوف می‌افزاید. از این به بعد، باید به دلایل ترس راه رفتن در جنگل‌، به خاطر آوردن ویدیوی تازه منتشر شده از اتفاقی نادر درون یکی از جنگل های کانادا را نیز اضافه کرد!

حرکت زمین در یکی از جنگل های کانادا

این ویدیو طی ماه جاری میلادی ضبط شده و با سرعتی زیاد در حال دست به دست شدن در شبکه‌های مجازی است. درون آن، تکه‌ای از یک زمین واقع در یک جنگل کانادا در استان کبک را مشاهده می‌کنیم که گویا در حال کشیدن نفس عمیق بوده و به همین دلیل سینه‌اش به صورت مستمر بالا و پایین می‌رود. این ویدیو به حدی باورنکردی و ترسناک است که اغلب کاربران، آن را ساختگی و مصنوعی تصور می‌کنند، در حالی که ویدیو کاملا واقعی است.

این حادثه به خاطر وقوع زلزله رخ نداده است. همچنین پشت آن روحی خبیث وجود نداشته و نباید در پی ماورالطبیعه به منظور تشریحش باشیم. در عوض، باید به ذهن زودباور خود رجوع کنیم که در عین باهوشی، در برخی موارد به سادگی فریب می‌خورد. این حادثه تنها توسط باد به وقوع پیوسته است!

جنگل کانادا

مارک وندرواو (Mark Vanderwouw) به عنوان یک درخت‌شناس در شرکت Shady Lane Expert Tree Care واقع در انتاریو کانادا در گفتگو با وب سایت The Weather Network گفت در جریان یک رویداد باران همراه با باد و طوفان، زمین اشباع شده و در ادامه پیوستگی و گسستگی خاک به همراه ریشه درختان، سست می‌شود. طبق گفته‌های این متخصص، فشار وارد شده توسط باد به ریشه درختان منتقل شده و در ادامه زمین از جایش بلند می‌شود. به همین دلیل این حادثه نه تنها در این جنگل، بلکه در هر جای دیگری نیز ممکن است رخ بدهد.

این حادثه، جنگی بین چند عنصر به شمار می‌رود، به طوری که درونش ریشه درختان در برابر باد و زمین در برابر هوا قرار می‌گیرد. در این کشکمش، اغلب جنگ‌ها پیروز میدان هستند، اما بر اساس توضیح مارک وندرواو، اگر باد فشار بیشتری وارد کرده و یا زمان وقوع این رویداد بیش از اندازه طول بکشد، ریشه درختان رفته رفته شروع به جدا شدن از سر جایشان کرده و جنگل کم کم واژگون می‌شود.

اگر در هنگام دیدن ویدیو، ابتدا تصور کردید زمین در حال تنفس بوده و اکنون طبق توضیحات بالا، این فانتری شما از بین رفته است، بد نیست بدانید جنگل‌ها در واقعیت به وسیله جابه‌جا کردن دی اکسید کربن اتمسفر با اکسیژن از طریق فرآیند فتوسنتز، عمل تنفس را انجام می‌دهند. خاک نیز به روشی معکوس اقدام به نفس کشیدن می‌کند. میکروب‌هایی که در زیر زمین زندگی می‌کنند، از دی اکسید کربن ذخیره شده درون ریشه گیاهان و برگ‌های مرده تغذیه کرده و مجددا این گاز را در هوا منتشر می‌کنند. این اتفاق تنفس خاک نام داشته و به خاطر تغییرات آب و هوایی زیاد در سطح کره زمین طی ۲۵ سال اخیر، نسبت به قبل به میزان بیشتری رخ می‌دهد. در نتیجه، میزان دی اکسید کربن تولید شده در اتمسفر بیشتر شده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۴ دیدگاه

  1. وای خدای من مثل کاتونا میمونه

  2. بابا این طوفانه داد میزنه
    همه برگا دارن تکون میخورن