رکود بازار موبایل

رکود بازار موبایل جهان در سال ۲۰۱۸؛ فروش گوشی های سامسونگ کاهش یافت

رکود بازار موبایل در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۸ به بحران تبدیل شده است. میزان فروش گوشی های هوشمند به خصوص محصولات سامسونگ در بازار جهانی با سه درصد کاهش مواجه شده و نسبت به سال گذشته، سیر نزولی داشته است.

بر اساس آمار منتشر شده توسط موسسه آماری و تحقیقاتی کانتر پوینت (Counter Point) میزان فروش تعداد زیادی از شرکت‌های تولیدکننده گوشی های موبایل در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۸ با کاهش چشمگیری مواجه بوده است. در واقع میزان فروش گوشی های هوشمند توسط برندهای بزرگ در این بازه زمانی حدود ۳۸۶.۸ میلیون دستگاه بوده که نسبت به سال گذشته حدود ۳ درصد کاهش داشت. از طرفی آمار موسسه تحقیقاتی IDC کاهش ۶ درصدی را نشان می‌دهد.

رکود بازار موبایل

سهم برند‌های بزرگ در رکود بازار موبایل

همانطور که گفته شد میزان فروش گوشی های موبایل در بازار جهانی نسبت به سه ماهه سوم سال قبل با ۳ درصد کاهش مواجه بوده و بر اساس بررسی‌های انجام شده، سهم هر یک از شرکت‌های تولیدکننده گوشی های موبایل در جهان مشخص شده است. برند سامسونگ که یکی از برترین برند‌های تلفن همراه محسوب می‌شود با ۲ درصد افت مواجه بوده و از ۲۱ درصد سال گذشته به سهم ۱۹ درصدی رسیده است. برند هواوی که به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده چینی بازار موبایل شناخته می‌شود با ۳ رصد رشد همراه بوده و خود را از ۱۰ درصد سال گذشته به سهم ۱۳ درصدی رساند. برند اپل هیچ گونه رشد و کاهشی نداشته و همانند سال گذشته سهم ۱۲ درصدی را دارد. پس از این سه غول بزرگ نوبت به برند شیائومی می‌رسد که در مقایسه با سال گذشته با رشد ۲ درصدی همراه بوده و توانسته سهم خود را به ۹ درصد برساند.

بر اساس بررسی‌های وب سایت Gsmarena، مقدار فروش برند‌های بزرگ جهان در سه ماه سوم سال ۲۰۱۸ بدین شکل است که سامسونگ ۷۲ میلیون دستگاه، هواوی ۵۲ میلیون و اپل ۴۷ میلیون دستگاه توانسته‌اند به فروش برسانند. اچ ام دی گلوبال (HMD Global) که نماینده فروش محصولات نوکیا شناخته می‌شود هم در این بازه زمانی توانست حدود ۴۸ میلیون دستگاه موبایل بفروشد و سهم خود را در بازار جهانی به ۱ درصد برساند.

جدول سهم برندهای تولیدکننده گوشی های هوشمند:

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۶ دیدگاه

  1. با تمام این درصد ها بازم‌ اوله دمش گرم‌ اونم‌ بخاطر s9 بوده با با گوشی های جدیدش بهترم‌ میشه فروشش مثل a7 2018 و a9 pro 4 دوربین فروشش بهتر میشه خیالتون راحت با امار های قبلی توی فروش کلی امسال بازم اول میشه با وجود درصد کمتر اونم‌ توی s9 بوده با وجوده میان ردهای جدید فروشش بالا تر میره بازم ۲۰ ملیون هواوی فاصله داره به همین راحتی هم‌نمیشه رسید سامسونگ هم بیکار نشنسته برنامه داره توی فروش دی کریسمس هست امسال که نه هواوی میرسه نه اپل با امار قبلی اعلام شده توی فروش کلی فاصله دارن اگه بتونن سال دیگه یه حرکتی بزنن که به این راحتیا هم نیست سامسونگ‌ هم رقیب سرسخته واسشون

  2. خیلیم کاهش نداشته ساموسنگ

  3. دقیقا هرچی باشه ما توش بدون سهمیم

  4. با وجود هواوی معلومه کاهش پیدا میکنه