اپل و معرفی Mac pro جدید با طراحی استوانه ای ، پردازنده ۱۲ هسته ای اینتل Xeon E5 و رابط Thunderbolt 2.0

 اپل سر انجام نسل جدید Mac Pro خود را معرفی کرد که می توان به جرأت ادعا کرد روزهای سختی را برای کالبد شکاف حرفه ای دنیا کامپیوتر، iFixit رقم خواهد زد! فیل شیلر گفت که این محصول باید ۱۰ سال دیگر دوام می آورد و از همین رو طراحی آن باید واقعا انقلابی و رادیکال می بود. یک کامپیوتر حرفه ای با ظاهر سیلندرگونه، چیزی که فعلا حافظه ما شبیه آن را به خاطر نمی آورد. در ادامه با معرفی این محصول جدید اپل و تغییرات آن با گجت نیوز همراه باشید .

با یک هسته یکپارچه خنک سازی، پردازنده ۲۵۶ بیتی Xeon اینتل که ۱۲ هسته پردازشی دارد، رم DDR3 با فرکانس ۱۸۶۶ مگاهرتز و سرعت ۶۰ گیگابایت بر ثانیه، حافظه فلش با سرعت خوانش ۱.۲۵ گیگابایت بر ثانیه، که ۱۰ برابر سریع تر از بهترین هارد درایو های مک بوک پروی قبلی است.

گرافیک این کامپیوتر فوق قدرتمند دو تایی است، یعنی دو واحد گرافیک FirePro ساخت AMD وظیفه پردازش تصویر و خروجی را بر عهده دارند، با عملکردی در حد ۷ ترا فلاپس. بله پشتیبانی از نمایشگرهای ۴K نیز بدیهی است.

فارغ از عملکرد پردازشی این دستگاه که باید در تست های عملی توانش ارزیابی شود، می توان گفت دوباره یک طراحی مرز شکن را از جانی آیو، تیم طراحی صنعتی و مهندسان اپل شاهد هستیم که یادآور آیمک ۲۰۱۲ است. نظر شما چیست؟


منبع : engadget

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*