قیمت گوشی های موبایل

قیمت گوشی های موبایل در نیمه اول آذر ۷ درصد کاهش پیدا کرد

قیمت گوشی های موبایل به ویژه برندهای سامسونگ و اپل در نیمه اول آذرماه ۹۷ نسبت به ماه گذشته حدود ۷ درصد کاهش پیدا کرد. در ادامه، جدول قیمت موبایل‌های پرطرفدار در بازار ایران را مشاهده می‌کنید.

در دو ماه گذشته با کاهش نسبی قیمت دلار، قیمت گوشی های موبایل نیز کاهش پیدا کرد. با بررسی مدل‌های مختلف تلفن همراه در بازار متوجه می‌شویم که قیمت این کالاها در نیمه اول آذرماه ۹۷ نسبت به ماه قبل، حدود ۷ درصد کاهش یافته است. این کاهش قیمت در برندهای اپل و سامسونگ بیشتر بوده و جدولی از اختلاف قیمتی این برندها نیز منتشر شده است.

مجتبی شیرزاد، یکی از فروشندگان تلفن همراه در این خصوص عنوان کرد با کاهش نرخ دلار، قیمت گوشی های موبایل نیز نسبت به ماه گذشته با کاهش بسیار خوبی همراه بود. فعالان بازار به کاهش قیمت دلار اعتماد کرده‌اند و اگر نرخ ارز به روند نزولی خود ادامه دهد، قیمت تلفن همراه نیز بیش‌ از پیش کاهش یافته و به ثبات می‌رسد. قیمت برنده‌های مختلف تلفن همراه در نیمه اول آذر ۹۷ نسبت به مدل مشابه ماه قبل به طور متوسط بین ۵ تا ۷ درصد کاهش پیدا کرده است. برای مثال امروز آیفون X با ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت با قیمت حدود ۱۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد که قیمت همین مدل در ماه گذشته حدود ۱۷ میلیون تومان بود. همچنین قیمت گوشی های سایر برندها نیز کاهش پیدا کرده، اما به دلیل لوکس بودن برند اپل، کاهش قیمت محصولات این شرکت به چشم می‌آید.

البته گوشی های توقیقی که با دلار ۴۲۰۰ تومانی در گمرک قرار دارند، هنوز به بازار تزریق نشده و اگر این اقدام عملی شود، قیمت تلفن همراه با کاهش بسیار خوبی همراه خواهد بود. امیرحسین زارعی، یکی دیگر از فروشندگان تلفن همراه در این خصوص عنوان کرد مسئولان در هفته‌های گذشته عنوان کردند که به زودی گوشی های توقیفی به بازار عرضه می‌شوند، اما این اقدام عملی نشد. با تزریق گوشی های توقیفی به بازار، قیمت تلفن همراه تا حدودی کاهش پیدا می‌کند، اما این اقدام پایدار نخواهد بود و قیمت موبایل همیشه به نرخ ارز وابسته است. همچنین در هفته گذشته، وارداتی انجام نشده و اگر موانع واردات تلفن همراه برطرف شود، مشکلات مربوط به کمبود این کالا در بازار حل شده و شاهد کاهش هرچه بیشتر قیمت موبایل خواهیم بود.

قیمت گوشی های موبایل

قیمت گوشی های موبایل در نیمه اول آبان و آذر ۹۷

مدل گوشی موبایل قیمت در نیمه اول آبان‌ماه قیمت در نیمه اول آذر‌ماه
آیفون ۸ – حافظه ۶۴ گیگابایت۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان
آیفون ایکس اس مکس – حافظه ۵۱۲ گیگابایت۲۷ میلیون تومان۲۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان
آیفون ایکس اس – حافظه ۲۵۶ گیگابایت۲۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان۱۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان
سامسونگ گلکسی اس ۹ – حافظه ۱۲۸ گیگابایت۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان
هواوی آنر ۷ ایکس – حافظه ۶۴ گیگابایت۳ میلیون و ۲۸۰ هزار تومان۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان
سامسونگ گلکسی نوت ۹۱۱ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان۹ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان
نوکیا ۸ – حافظه ۳۲ گیگابایت۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان۳ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۷ دیدگاه

 1. از زمانی ک اس۸پلاس ۲۸۲۰ بود تو ال دیجیتال میخاستم بیاد رو ۲۵۰۰ طبق روال هرسال …هعییی رفت رو ۷هشت تومن. فعلا رو ۵۸۰۰ . یعنی میاد زیر۴بخرم؟؟؟

 2. همینم خودش از هیچی بهتره

 3. ی زمانی گوشی ۳ ملیونی چقدر برامون خفن بود الان دیگ مول خورد شده

  • همین الان هم ۳ میلیون تومن برای گوشی، پول زیادی هستش، همان طور که پراید ۲۱ میلیونی هم پول کمی نیست

   پراید ۳۵ میلیونی برای کارگر شده آرزو

   باید گریست

   با سپاس

 4. این ۷ درصد میخاد ب کجا برسه اخه چیو جبران میکنه