موتور EF7 پلاس

محصولات ایران خودرو با موتور EF7 پلاس به بازار عرضه خواهند شد

مدیرعامل شرکت ایپکو ایران خودرو گفت در حال تولید نسل جدید موتورهای توربوشارژ و تنفس طبیعی با عنوان موتور EF7 پلاس هستیم تا میزان مصرف سوخت و آلایندگی خودروها را کاهش دهیم.

محمد زالی، مدیرعامل شرکت تحقیق، طراحی و تولید موتور ایران خودرو (ایپکو) اعلام کرد در حال تولید نسل جدید موتورهای توربوشارژ و تنفس طبیعی با عنوان موتور EF7 پلاس هستیم تا میزان مصرف سوخت و آلایندگی خودروها را کاهش دهیم. تولید آزمایشی این موتورهای جدید در حال انجام است و پس از دریافت تاییدیه‌های لازم، تولید انبوه آن در شهریوماه سال آینده انجام می‌شود. برای تولید موتور EF7 پلاس از جدید‌ترین فناوری‌های پیشرفته و توانایی‌های سازندگان داخلی استفاده شده است.

موتور EF7 پلاس

اهمیت تولید موتور EF7 پلاس

محمد زالی در ادامه عنوان کرد تولید موتور EF7 پلاس و همچنین تولید خودروهای گازسوز بهترین راه برای حل مشکل آلایندگی خودروها محسوب می‌شود. از سویی در کشور منابع وسیع گاز وجود دارد که با ارتقای موتورهای گازسوز می‌توانیم میزان ذرات معلق در هوا را کاهش دهیم. از این رو ایران خودرو در طراحی و تولید موتور پایه گازسوز در جهان پیشگام بوده و سایر کشورها نیز از ایران خودرو برای ارتقای موتورهای خود کمک گرفته‌اند و با افزایش حجم مخزن، میزان پیمایش خودرو را تا 600 کیلومتر افزایش داده‌اند. با استفاده از خودروهای گازسوز می‌توانیم میزان قاچاق بنزین را کاهش دهیم. کشور روسیه نیز از همین طرح استفاده کرده و به نتایج بسیاری خوبی رسیده است. در واقع با جلوگیری از قاچاق بنزین و صرف هزینه آن برای توسعه خودروهای گازسوز، می‌توانیم میزان پیمایش این خودروها را پس از یک‌بار سوخت‌گیری به 500 کیلومتر برسانیم.

موتور EF7 پلاس

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

4 دیدگاه

  1. یه فکری به حال تست تصادف و ایمنی کنند

  2. فقط با شنیدن تیتر این خبر میتونیم بفهمیم که شرکت‌های فرغون ساز کشورمون خیلی بیشتر از اون چیزی که فکر میکنیم پشتشون گرمه و حالا حالاها سایشون از سرمون کم نمیشه متاسفانه

  3. حتما با دوبرابر قیمت