آیفون 4

حکایت تلخ فروش کلیه برای خرید آیفون ۴!

چند سال پیش، یک جوان ۱۷ ساله چینی برای خرید گوشی آیفون ۴ ، راه میانبر را انتخاب کرد و معامله‌ای را انجام داد که متاسفانه برای او بسیار گران تمام شد. بعد از گذشت ۷ سال، او دیگر نمی‌تواند زندگی عادی خود را داشته باشد.

سال ۲۰۱۱، مردی چینی به خاطر یک دستگاه آیفون ۴ که داغ‌ترین موبایل اپل در آن زمان بود، نزدیک بود جان خود را از دست بدهد. شیائو وانگ (Xiao Wang) که فقط ۱۷ سال سن داشت، یکی از کلیه‌های خود را با قیمت ۳ هزار و ۲۰۰ دلار (در آن زمان) فروخت؛ این پول بیشتر از چیزی بود که او برای خرید آیفون ۴ به آن نیاز داشت. خرید اسمارت فون اپل به سمبلی برای وانگ در مدرسه تبدیل می‌شد و به همین جهت بود که می‌خواست به هر قیمتی آیفون ۴ را داشته باشد.

مطابق با گزارش “Asia Online”، این عمل جراحی در یک بیمارستان زیرزمینی انجام گرفته بود؛ پزشکان به وانگ گفته بودند که بعد از یک هفته می‌تواند زندگی معمولی خود را با یک کلیه داشته باشد. ولی ظاهرا محلی که عمل جراحی در آن انجام شده بود، به اندازه کافی بهداشتی نبود و باعث ایجاد بیماری در کلیه باقی‌مانده وانگ شد. در آن زمان، وانگ به‌شدت بیمار شد و همین موضوع باعث شد تا والدین او متوجه کاری شوند که فرزند آنها انجام داده است. در حالی که خانواده وانگ منابع مالی کافی برای خرید آیفون ۴ را نداشتند، شرایط با افزایش هزینه‌های دیالیز سخت‌تر شد.

حالا در سن ۲۴ سالگی، شیائو وانگ هرگز نمی‌تواند یک زندگی معمولی داشته باشد و علی‌رغم اینکه خانواده او مبلغی «کافی» را به عنوان خسارت از آن بیمارستان دریافت کرده‌اند، وانگ برای مابقی زندگی خود -که به خاطر بیماری کوتاه شده است- باید به دیالیز ادامه دهد. نتیجه اخلاقی؟ شاید بهتر باشد به جای انتخاب راه‌های میانبر، از پولی که در نتیجه کار سخت و تلاش بسیار به دست آمده، اقدام کنیم. به هر صورت، این نخستین باری نیست که چنین اخباری را می‌شنویم و در گذشته نیز برخی افراد به خاطر خرید آیفون ۶ اس، دست به انجام کاری مشابه زده بودند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۱۵ دیدگاه

 1. خخخ ایفون و بدبختی هاش

 2. وقتی میگم مردم چینی و جنس چینی مشکل داره نگین نه…خخخخ
  چشم بادومی های احمق کپی کار

 3. آدم به اینطور افرادی فقط میتونه پوکر نشون بده😑😑

 4. (محمدجواد)

  مگه اپل بش گفته کلیه تو بفروش آیفون بخری

  مگه اپل بشه گفته بره تو بیمارستان زیرزمینی انجام بده

  بخدا اصلا طرفدار برند اپل نیسم ولی واقعا به صورت منطقی نگاه

  کنیم اپل هیچ دخالتی تو این قضیه نداشته که حالا بیاد هزینه درمان

  این فرد احمق به تمام معنا رو قبول کنه.عقل داشته باس فکر می کرده

  این کار رو و نمی کرده به قول خودت حتی برای خرید خونه و ماشین نباس

  همچین غلطی می کرده. خب بنظرم حقشه تا باشه بخاطر یه گوشی نیااد

  همچی غلطی بکنه.”عقل که نباشه جون در عذابه”

  • دوست عزیز، باید به دیگران فرصت اشتباه کردن هم داد؛ تو ۱۷ سالگی من هم اشتباه هایی داشتم و دست به کارهایی زدم که الان یادآوریش ناراحتم می کنه

   سرمایه شرکت اپل از کل ریالی که تو کشور ایران هست، بیشتره!

   اپل با یک کمک ۳۰ الی ۴۰ هزار دلاری، چیزی از دست نمی ده و می تونه این ۳۰ الی ۴۰ هزار دلار رو از خرج تبلیغاتش کم کنه، چون این کمک از ۱۰۰۰ تا تبلیغ هم تاثیرش بیشتر میشه و به فروش بیشتر اپل کمک می کنه

   با سپاس

 5. یعنی فقط تو ایران اینجوریه ها از بس الکی گندش دردن

 6. دیگ به اینجور افراد میگن عقده ای ب تمام معنا

 7. آخه ارزش داره کلیه خودت رو برای خرید یک گوشی از دست بدی؟

  حتی برای داشتن خونه و ماشین هم نباید همچین حماقتی کرد.

  الان شرکت اپل باید به این خانواده کمک مالی کنه

  این جوان چینی کار احمقانه ای انجام داد ولی یک درس بزرگ به ما داد :

  از حماقت دیگران درس بگیریم

  با سپاس