شبکه 5G

شبکه ۵G چیست و سرعت اینترنت ۵ جی چقدر است؟

شبکه ۵G در برخی مناطق ایالات متحده آمریکا در دسترس قرار دارد و به زودی گسترده خواهد شد. در این بخش قصد داریم میزان سرعت اینترنت ۵ جی و زمان دسترسی شبکه قدرتمند ۵G را مورد بررسی قرار دهیم.

هم اکنون بحث درباره شبکه ۵G در حال گسترش است. در حال حاضر تعداد کمی از افراد در نقاط محدودی به شبکه ۵G دسترسی دارند؛ این شبکه برای اکثر ما یک رمز و راز بوده و جزئیات کمی از آن موجود است.

به نظر می‌رسد که شرایط برای معرفی این شبکه با ورود ارائه‌دهندگان سرویس‌های مخابراتی در حال تغییر بوده و می‌تواند سرعت اینترنت گوشی‌های هوشمند و منزل شما را افزایش دهد.

شبکه ۵G چیست؟

شبکه 5G

شبکه ۵G تکمیل‌کننده شبکه ۴G LTE بوده که هم اکنون به ما اجازه مشاهده فیلم های آنلاین، موسیقی، مرور وب سایت و رسانه‌های اجتماعی و برنامه‌هایی با فشردگی اطلاعات بالا در گوشی های هوشمند را خواهد داد.

همانطور که گفته شد، این شبکه ساخته‌شده تا بتواند عملکرد بهتری از ۴G LTE داشته باشد، این مسئله به ما وعده ارتباط فوق‌العاده بیسیم برای دستگاه‌های تلفن همراه و توانایی حمل بارهای سنگین ترافیکی را می‌دهد. شبکه ۵G علاوه بر شبکه های تلفن همراه، به منظور فراهم کردن خدمات اینترنت سریع‌تر در خانه مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

این شبکه سریع بوده و می‌تواند جایگزین کابل برای انتقال انواع داده‌ها باشد. در حقیقت نمی‌تواند به طور کامل کابل‌ها را جایگزین کند، اما برای برخی از برنامه‌ها و صنایع می‌تواند سودمند باشد. شبکه ۵G را می‌توان برای نوآوری‌های جدید همانند ارائه جریان پیوسته اطلاعات حساس با سرعت بالا که برای سیستم‌های خودکار رانندگی مورد نیاز است، مناسب دانست.

هزینه و سرعت شبکه ۵G

شبکه 5G

به نظر می‌رسد سرعت‌های مورد انتظار این شبکه برای اینترنت خانگی در سال ۲۰۱۸ میلادی توسط Verizon راه‌اندازی شد. شرکت Verizon وعده سرعت اینترنت تا ۳۰۰ مگابایت در ثانیه با قیمت ماهانه ۵۰ دلار برای کاربران خود و همچنین قیمت ماهانه ۷۰ دلار برای کسانی که از سرویس‌ها استفاده نمی‌کنند، ارائه کرده است؛ این سرعت را می‌توان از اشتراک قدرتمند Verizon که دارای سرعت ۱۰۰۰ مگابایت است، پایین‌تر دانست. اینطور که پیداست، سرویس موردنظر برای تعداد محدودی از شهرها در دسترس قرار دارد.

متوسط سرعت اینترنت در ایالات متحده چیزی در حدود ۹۶.۲۵ مگابیت در ثانیه است، قطعا شبکه جدید بسیار سریع‌تر و پاسخگوتر از شبکه‌های فعلی ۴G LTE خواهد بود.

AT & T تاکنون شبکه قدرتمند ۵G را در ۱۲ شهر با قیمت ۷۵ دلار برای ۱۵ گیگابایت راه‌اندازی کرده است. در حال حاضر هیچ فردی نمی‌تواند از این شبکه در تلفن همراه استفاده کند، زیرا هیچ دستگاهی از شبکه ۵G پشتیبانی نمی‌کند. در بهار سال جاری مشتریان AT & T قادر به خرید شبکه ۵G با هزینه ۵۰۰ دلار خواهند بود، البته مشتریانی که تلفن های هوشمند خود را برای استفاده از این شبکه شرکت AT & T آماده کنند.

نحوه کار شبکه ۵ جی

شبکه 5G

اینترنت ۵G با قدرت آنتن‌دهی فعلی ۴G LTE و سرعت بسیار بالا در دسترس قرار خواهد گرفت. شما برای داشتن اینترنت خانگی می‌توانید خدمات ۵G را از طریق آنتن نصب‌شده بر روی یکی از پنجره‌های خانه خود دریافت کنید. آنتن‌ها می‌توانند سیگنال‌های میلی‌متری از برج‌های سلولی را دریافت و منتقل کنند.

همانطور که قبلا اشاره شد، دسترسی به شبکه ۵G در ایالات متحده بسیار محدود است؛ تنها چند شهر برای شروع از این شبکه قدرتمند تلفن همراه یا خدمات اینترنت خانگی استفاده می‌کنند که با سرعت پیشرفت و وعده‌های داده‌شده مطابقت ندارد.

در هر صورت شبکه جدید در مراحل اولیه بوده و قطعا در طول سال‌های آینده با سرعت و پشتیبانی از دستگاه‌های بیشتر همراه خواهد شد. شرکت‌های مهم صنعت ارتباطات همانند کوالکام، ورایزن، AT & T و سامسونگ در ماه دسامبر سال ۲۰۱۸ میلادی وعده دادند که دستگاه‌های سازگار بیشتری با شبکه ۵G را اوایل سال جاری میلادی معرفی خواهند کرد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۱۱ دیدگاه

 1. یه کتاب میخوندم نوشته بود با اینترنت ۵ G یه دکتر از آلمان میتونه از طریق اینترنت یه نفر و تو تهران عمل کنه

  باز بگین واسه جوون ها مون ضرر داره

  التماس تفکر و مطالعه

 2. متاسفانه غرب با راه انداختن این شبکه پرسرعت می خواد هشتاد میلیون جوان انقلابی ما را با سرعت بیشتر به سمت فساد و فحشا ببرد ولی مردم انقلابی و اسلامی ما خواستار ممنوعیت ورود این شبکه اینترنت ساخت غرب به داخل کشور اسلامی ما هستند و از وزیر میخواهند یک اینترنت داخلی با فیلتر کلیه شبکه غرب هستند 🙏👍

  • چرت و پرت نگو
   طریقه استفاده از هر تکنولوژی مربوط به هر شخص است
   مگه غیر از ۸۰ میلیون ایرانی هیچ کشور اسلامی دیگه ای وجود نداره که از اینترنت استفاده میکنه

  • مهندس بهتر نیست بری اون مغز معیوب خودتو آپ گرید کنی؟ نسل پنجم تلفن همراه به زودی خواهدآمد و پوشش گسترده‌ی گلوبال خواهد داشت. شل مغزی هم حدی داره . والا